bugün

Esasinda her kisiye 18 Yașina gelince mahkeme kararı olmaksizin ismini değiștirme hakkı verilmeli, ömür boyu kullandigin bir șeyi secememek çok mantiksız.
bülent.
kuran da geçiyor diye isim koymakla mütevellit, çağdaş ve uygar olacam diye koyulan absürt isimler ile dede, ebe , baba, anne isimleri. çocuğa aslında geçici bir isim verilsin 18 yaşına gelince kendi istediğini ekletsin. yasin isminin hiç bir karşılığı yok ecrin ücret, mükafat anlamında veya lehep, cehil bunlarda kuranda geçiyor ya da nebiliyim gidiyor sırf arapça bağlaç vb anlamı olmayan ismi koyuyor. sosyetik olacam diye pelinsu, ataberkcan hatta yoğurdum dökülmesin ayranım içilmesinci tayfa abartıyor kezban pelinsu, satılmış berkecan koyuyor ilki aile büyükleri ikincisi modernize ayağı. haa verilmemesi gereken isim derseniz her isim çocuğa bir özellik enerji veriyor. muhammed isimli çocuklar mesela bu enerjiyi kaldıramıyor, ya da yusufların saman altından su yürütmeleri, nur isimli kızların biraz cadı olması. yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum.
MAHMUT OSMAN iBRAHiM RECEP TAYYiP ERDOĞAN

BENiM ADIMDA ERDOĞAN FAKAT RT iLE BiR ALKASI YOK ÇOK ŞÜKÜR 96 DA DEDEMDEN KALAN MiRASIM.
(bkz: Ürün)
Bir hocamızın adıydı,köylerinin ismi de Ürünlüymüş ona ithafen koymuşlar sanırım.

Bence dünyanın en saçma ve komik ismi, düşünsene çocuğuna mahsül diye sesleniyorsun.
Haydar, osman gibi haşmetli isimlerdir. Ufacık çocuğa haydar denir mi amk? Hayır çocuğunu hiç mi sevmiyorsun be adam haydar ne?
Hiç mi sevmiyorsun demişken aklıma satılmış ismi geldi. Bir insan neden çocuğuna satılmış ismini koyar biri lütfen açıklasın.
(bkz: aleyna)

çünkü hiç bir anlamı yoktur.
vahide: birinci
saniye: ikinci
salise: üçüncü
rabia: dördüncü
Hamsiye: beşinci

Gibi Arap isimleridir.

Adamların kızlara olan bakış açısına bak adeta numara vermişler isim yerine.
istisna.
müstesna.

zaten vermiyorlar galiba. Bu isimde kimseye rastlamadım.
Muhammed, osman, Mustafa, kamal, bekir, ali gibi çağdışı ve leş isimlerdir. Bu gibi isimleri çocuğa vererek çocuğun özgüvenini ve hayatını mahvetmeyiniz.
Recep, tayyip, Fethullah.
Şeker. Arkadaşım dogacak kızına bu ismi vermeyi düşündüğunü sõylediğinde şiddetle karşı çıkmıştım.
Erkekler için sonuna can eklenen isimler,
Kızlar için Sonu -ye ile biten isimler.

Tamamen demode.
Erva ismi ayva'yı, ecrin ecinniyi, alara alarmı çağrıştırdığı için üç isimden hiç hazzetmiyorum. Bir de hicran var ki insan çocuğuna neden "ayrılıktan dolayı duyulan onulmaz acı." anlamına gelen bir kelimeyi isim diye koyar hiç anlamam.
Aşkım.
lisedeki bütün civiklar dalga geçerdi kızla. isim koyarken biraz çocuğu da düşünün be.
-can’lar ve -su’lar. isminde bunlardan bulunan bir tane zeki çocuk görmedim. Direkt iq düşürücü.
Furkan ismini vermeyin çünkü bende dahil hepsi ismin ağırlığından deliriyor.
(bkz: satılmış)
Okşan, yosma, rahime, rahim, Abdurrahim, satılmış vb abuk sabuk isimlerdir.
Erkekler için;

Berkcan
Berke
Sertan
Erşan
Tan
Ajdar
Ejder
Utku

Kızlar için;

Sevtap
Alev
Okşan
Eyşan
Pelin
Kezban
Mürüvvet.
buğlem.

buğlem ne la, buğlem diye kürt mü olur.
buradan, kızına bu ismi veren amcamın oğlunu kınıyorum.
Arapça isimlerdir.
erkek eymen, kız ecrin. ayrıca bugünün yemeği yaprak sarması, erik hoşafı, çoban salata.
Ökkeş
1000 ali.
güncel Önemli Başlıklar