bugün

Çağan Irmak'tan bir korku filmi. Ben fena bulmadım, bazı klişeler barındırsa da, izlenebilirliği var.

Irmak'ın Kabuslar evi dizisini seyretmeyen yorumcular, Irmağı bu türle bağdaştıramamış ya, ona kahkahalarla güldüm, sandalyeden düşüyordum. Lan ibinolar, Kabuslar evi, bu ülkenin şimdiye kadar yapılmış en iyi korku dizisidir, yönetmeni de Çağan Irmak'tır.
ya ben bu filmi çağan ırmak filmi diye böyle duygusal dram yüklü bir film sandım. keza ismi de beni bu yönde şey yaptı. meğersem korku filmiymiş amk.
Hiç beklemediğim türden çıktı. Psikoloji ve dram bekliyordum baya baya korku filmi çıktı. Ya aslında korku da degil tam. Engin Akyürek her zaman olanın dışına çıkmış.

Çağan Irmak in da tarzının dışı anladığım kadarıyla. Çok bayilmam filmlerine ama dram, psikoloji olduğunu biliyorum daha çok. Yine öyle tabi de korkuya dayalı. Korkutmuyor ama.

Film için tek bir kötü yorum yapacağım, o korku sembollerini o yaratık şekillerini kimse yapmayın etmeyin çekmeyin demedi mi? Hiç eşiniz dostunuz yok mu sizin? Oyuncular da mi söylemedi? Engin Akyürek hayranı bir beni bu konu çok üzdü.

Edit; bu arada Çağan Irmak Engin Akyürek in çalışma sistemini azmini çok beğenmişti dinlediğim söyleşilerde. Engin Akyürek de öyle. Bence başka daha güzel bir işte tekrar bir araya gelebilirler.
çok kötü bir film. çağan ırmak son yıllarda ne yapmaya çalışıyor anlamak mümkün değil.