bugün

çocukken yapıldığında abes olmayıp, büyüyüp yapıldığında ise ''mal mı lan bu'' gibi ifadelerle hoş görülmeyen davranışlardır.

en klasiği kapının ziline basıp kaçmaktır sanırım, kan çıkar aman ha.
gelen misafir kızının poposunu mıncıklamak, ah be çocukluk yılları.
sokakta deliler gibi top oynamak, 9 aylık vardı hatırlar mısınız her neyse özledim lan.
dam üstünde uçurtma (adana taraflarında kasnaklı denir) uçurmak, kap kara olurdum heheh.
* Altını ıslatmak
* Leğende yıkanmak
* Komşunun bahçesinden erik çalmak.
* Bakkaldan cino aşırmak.

Hey gidi günler. Ben çocukluğumu özledim amk.
-çıplak çıplak evin içinde dolaşmak.
-misket toplayıp okulda cool olmak.
-arkilerke taso oynamak.
kapı eşiğine tırmanmak.
balkondan aşağıya işemek.
arkadaş sabahtan akşama kadar dışardaydım şimdi fırsat mı var da bir de abimden kalma bi bisiklet vardı bütün turhalı gezerdim
hiç büyümeyeydim eyiydi.
oruç tutup para kazanmak. **
sopayı bacaklarımızın arasına alıp onu at gibi sürmek.
dur be neden yapamayacağız ki, yapmasak ta deli demiyorlarmı zaten.
en fazla cici at demeyiz, deehhh a.q mun atı deehh deriz.
dehhh
Doktorculuk oynamak.
oyun oynamak, ama asıl iş olarak. *
Küserim'i en büyük silah olarak kullanmak..ya da kullanabilmek.
ağaca tırmanmak, su göleti donunca buz pisti olarak kullanmak, kaydırağa kayılan yerden çıkmak.
Cişimi tutamadım diyerekten çıkarıp salonun ortasında halıya işemek.
osurabilmek. çocukken annenin babanın kısacası ailenin yanında rahatça osurabilirdin ancak büyüyünce yapılamayan bir fiildir.
hayvanlara işkence yapmak.
balkondan terlik, karpuz kabuğu, misafir ayakkabıları atmak.
istenileni aldırana kadar ağlamak, rezillik çıkarmak, çığlık atmak.
lokantadan kürdan, peçete yürütmek
ev sahibinin enim konum dokuduğu halıyı kuzenle bir olup dibinden kesmek
eve kedi getirip anne fırçası yemek
annemim adı kezban babamın adı hüseyin diye abuk kahramanlar yaratıp misafirliğe gidilen yerlerden dilenci gibi kıyafet istemek
şimdilik bu kadar. aklıma gelirse yazarım daha.
kaka gelince rahat yapmak için pantolon tişört don atlet ne varsa oracıkta çıkarıp bıdır bıdır tuvalete koşmak.
balkondan sahurda geçen davulcunun üstüne gizlice işemeye çalışmak. çişi denk getirmekte geç kalınca sinirlenip hali hazırda balkonda duran patatesleri davulcunun kafasına atmak...
kapı boşluğuna tırmanmak şimdilerde yapılamayack hal almıştır. çocukken ne şevkle ve zevkle yapardım.
Baba parasini teker teker balkondan asagiya atmak. (bakkal toplayip hepsini geri getirmis iyi ki )
perdeleri kesmek. halıları deşmek. okuldan pencereden atlayıp kaçmak. anahtar unutulunca eve mutfağın penceresinden girmek. uzar gider...**
göster amcalara pipini denildiğinde, pipi göstermek.o amcalardan hala yaşıyanlar varsa sanırım aynı soryu bana şimdi sormak istemezler.
külotla kuzenimin evine gidip oynamak.

not: hayır gidip oynamayı anladım da külot ne anne? Fakir miydik biz?
duvarları karalamak. çok özledim. şimdi olsa var yaa...
duvar boyasını soyup yemek vs toprak yemek.
demir eksikliği hala devam ediyor ama ilaca terfi ettim.
güncel Önemli Başlıklar