bugün

zengin piçidir.

işte o piç bendim. gider mikasa top alırdım bir sürü para verip, mahalle abilerinden biri vurup yol kenarına atardı, arabaların altına atardı ve o top patlardı. e babam zengin olduğu için mahallenin gerizekalısı da beni seçmişlerdi. işin en güzel yanı mahallede kimse karışamıyordu bana, önüme gelene posta koyabiliyordum. çocukluğumu bu mallık üzerine kurduğum için şimdi büyüdüm ve herkes gelip "kanka senin araba lazım yaa" diyor. bayağı mesafe kat etmiş piçler.
sekiz katlı topu olan çocuktan bile havalı olandır. ayrıca genelde yetenek fakiri olmasına rağmen; her maçta kadroda yer bulma sıkıntısını hiç çekmez.

edit: bir gün o top patlayacak ve diğer çocuklar aslında onu sevmediklerini ve top oynayamadığını yüzüne rahatça söyleyebileceklerdir.
işte o çocuk bendim. topum olmasaydı oynatmazlardı zaten beni iyi oynayamazdım.
doğru düzgün top oynamayı bilmiyorsa bir 5 dakika gönlü olsun diye bilerek çalım yenilen, biraz götü kaldırılan, daha sonra da kuru fasulye muamelesine maruz kalan çocuktur.
bendim o... Total benzin istasyonu yakit kuponlarıyla fifa 98 dünya kupası topu vermişti. Çim saha olmadığı için topun ebesi sikilmişti tabi beton sahalarda. Hey gidi günler. Zidane ve ronaldo'yu izlerdik o zamanlar...
mikasa topun hayaliyle büyüyen biz köy çocuklarının, şehre gittiklerinde tesadüfen oynama şansı yakaladıkları ender anlada "tanrı" gözüyle baktıkları çocuktur kendisi. çünkü koca köyde henüz o topu görebilen bile sekiz on kişidir. bunlardan bir kaçının oynama şansı yakaladığı düşünülürse o "yapıştırmalı top"'un sahibinin kıymeti daha bir anlaşılabilir.
camı kırılan bakkalın bıçakla kesip yenisini sattığı,çocuktur. (bkz: 9 katlı kames top)
(bkz: yan komşunun pinti götlü piçi)
Sismandir topu var diye takıma alınır.
vay şerafettin azmı çaldıydık topunu.
formasıda vardır böyle çocukların. o tam takım maç oynamak için aşağı iner. kadroyu kurar. top onun olduğu için birde kaptan olur. elinde nike veya adidas topu, üzerinde formasıyla kendisine özendirir adeta. oradan sonra eve gidip annenize ''annem benim niye formam yok, niye topum yok'' diye haykırırsınız.