bugün

Hiç bir meslek için hayal kurmadım ve şuan işsizim. Ne ekersen onu biçersin diye bir söz var ne kadar doğru değil mi?
Astronot. Türkiye de bu mümkün olmadığı için ilk okula başlayınca bunu savaş pilotluğu ile güncelledim. Velhasıl matbağacı oldum. Bir gün gelirde paranın gözüne gözüne vurursam mutlaka uçuş eğitimini alacağım hatta belki küçük bir uçak.
futbolcu olmak istiyordum. erken bıraktım futbolu ama tüm okul hayatım boyunca spor yaptım.

sonuçta bacakları güçlü bir öğretmen oldum.
veteriner olmak isterken öğretmen olundu. kahrolsun sayısal dersler.
aynı be yaaa !
çocukken: sith lord
şimdi: gemi kaptanı.

bitirdiniz lan beni hayat.
Bir sirkette genel mudur veya buna benzer yuksek bir mevkide olmak isterdim liderlik ve girisimcilik ruhum dolayisiyla. Gelin gorun ki hemsire oldum. Hayaller hayatlar konusunda zirve benimki.
Pilotluk diye başlarken mühendisliğe evrildi bu hayal epey de sürdü ama doktor oldum.
Küçükken Maddi durumumuz iyi değildi. O yüzden çok az oyuncağım vardı. içlerinde en sevdiğimde 4-5 santim boyunda bir çöp kamyonuydu... Onu sevmeden dolayı çöp kamyonunda şöför olacağım derdim. Annem hala hatırlayıp güler.
Sonuç olarak eğitimimi bilgisayar mühendisi olarak bitirip, dünyanın en büyük firmalarında lojistik müdürlüğü yaptım.
Kariyer yapmama rağmen o çöp kamyonuna olan ilgimi, sevgimi hala hatırlarım.
Asker olmak istiyordum diş hekimi oldum.
Çocukken önceleri cumhurbaskanı olmak istiyordum ancak Ahmet Necdet Sezer seçilince oldukça pasif bir görev oldugunu düsünerek hayalimi revize edip Basbakan olmaya karar verdim. (2000 yilinda sekiz yaşında falandım düşünün).

Yine Cumhurbaşkanı olmayi düşündüğüm yillarda bir ara paranın siyaset icin önemli birsey olduğunu farketmis ve Merkez Bankası acmaya karar vermistim. Ama okula baslayacagim yillarda babam Merkez Bankası acmamın mümkün olmadığını ve kalpazanlığın gelecegim icin saglıklı bir meslek olamayacagini salaga anlatir gibi anlatti. Ben yine o ara bi topcu olsam da belki oy çeker siyasetci olurum diye de düsündüm ama iyi ki yeltenmemişim o yollara gördük H. şükür falan başa bela.

Yani özetle gelecek c.baskani/basbakan olmak istiyordum. Şuan bir bakanlılta uzman olarak görev yapıyorum, henüz cumhurbaskanı olamadım. Ama gelecekte neden olmasın?
çocukken: futbol scoutu

şimdi: insan kaynakları işe alma sorumlusu.

ucundan tutturmuşum bence açık ve net.
polis - hukukçu.

üstüne koyarak ilerlemişim...
Yazilim muhendisi- is güvenliği uzmani ve ogretmen

Maalesef.
Polislikti şu an tarih okuyorum. Muhtemelen bir yerlere atanamayınca yine mecburen dönüp dolaşıp "çocukken" hayal ettiğim mesleğe atılacağım.
mühendislik hatta puanım bile yeterli idi, gel gör ki olunan yöneticilik.