bugün

Çocukluktur çocukken değerini bilinmeyen şey.
Günahsızlık.
Pipinin ucundaki et parçası.
Çocukluğun ta kendisi...
cola turka topu. dikenli alanda oynamamak lazımdı.
alabildiğine eğlenceli zaman yani başka bir deyişle çocukluktur efendim. tek derdimin bakkala gidip paramı son kuruşuma kadar harcamak olduğu günleri bu kadar çabuk geçirmeseydim ne güzel olurdu.*
Arkadaşlık. O zaman küsmeler bile bir kaç dakika sürerdi. Koruyup kollardık mahallede birbirimizi. Birimizin canı acıdı mı hepimiz yanında olmaya çalışır, kimin işi olursa diğerleri yardım ederdi.
okulun değerini bilemedik amk.
Otuz iki diş.
para...
okula bitişik çocuk kütüphanesi.
değerini bilmeyenler kadar, değerini bildirmeyenler de yanlışa ortaktır.
(
(bkz: anne)
(bkz: baba)
dertsiz tasasız bir hayat .
en başta zaman. doğal bir durumdur.
boş zamanlarım. hay tüküreyim, neden onları doldurmamışım ya da neden tatillerde sabahın köründe kalkmışım. mal mıymışım ben küçükken, evet! büyüyünce de bir şey değişmedi gerçi.
ailecek yapılan yumurtalı pazar kahvaltıları, daha sonra dersane, kurs, iş, ölüm derken tüm aile fertlerinin masada bulunamaz.
zaman, aile, akrabalar, çocukluk, rahatlık, kızlar, küçük olmanın faydaları, sadece sanan özle şeyler, rahat bir ortam, büyükler, köprüden geçerken ayıya dayı demek en güzel örneklerdir.
kızların ergenliğe erkeklerden önce girmesinden dolayı kızların bize artık cinsel obje olarak baktığı devirlerde saçma sapan şeylerle ilgilenmemiz. değerini bilemedik o zamanlar o kızların aaah ah..
avagadro sayısı.
pi sayısı.
üçgenin iç acıları toplamı.
Sorumsuzca sabahtan akşama kadar mahallede koşup eğlenmektir kuşkusuz. Bazen yemek yemeyi bile unutmaktır, bisiklet sürmek su savaşı yapmaktır. Şimdi okul koşturması içinde değeri daha iyi anlaşılmaktadır.
çocuk olmaktır. zira hep büyümek istedik.
Masumiyettir.
Mutluluk.
Büyüyünce ne olacaksın dediklerinde mutlu diyemedik, çocuktuk akıl edemedik.
pokemon tasoları.