bugün

sadece sahip olmak değil onu yetiştirmektir ayrıca.
Çocuk istemiyorum ve hiç sahip olmak istemeyeceğim fakat hayalimde 3 tane çocuğum var. Sanki başka bir evrende onlara sahipmişim gibi aklımın bir köşesine biri koymuşçasına..
Kız bebekleri çok seviyorum. Hayalimdeki kızımın niye sarı bilmiyorum ama sarı kıvırcık saçları var.
Ondan en fazla bir iki yaş büyük yüzü bana benzeyen saçları düz bembeyaz yüzü olan bir oğlum var. 3. De daha bebek. Onun yüzünü anımsayamıyorum.

Bazen kendimi çok yalnız hissettiğimde onları düşünüyorum. Üstümde beyaz bir elbise var ve eteklerimi tutup etrafımda dönüyorlar.
çok büyük bir sorumluluktur. dünyanın çok kötü bir yer olması gerçeğini geçtim, kariyerinde ilerleme isteyen bir çiftin de hayatını yeniden planlaması demektir. ayrıca ailede verilecek karakter eğitimi de gelecekte başka insanların hayatına yansıyacak. bunlar düşünülmelidir.
çok zor lan. orda burda tanık oluyomda harbi çok zor amk. dur desen durmuyor. malca hareketler felan. yani biraz düşünüyorumda deli mi zikti lan beni ne çocuğu.
Dünyanın en ama enn muhteşem duygusudur. Her çocuk özel ve kıymetlidir. Saf, temiz, masum ve muhtaç bir insan; belli bir yaşa kadar sadece anne babasının inisiyatifi ile yaşama tutunan ve büyüyen.
Maalesef cehaletin zirve yaptığı günümüzde her çocuk aynı şansa sahip değil. Öyle şeyler görüyoruz ki bu insan bi anne bi baba olmamalıymıs diyorsunuz.
Evliliklerin temelinde yatan faktördür.
Yaşlanınca çocuklarım bize bakacaklar! Düşüncesi hakimdir.
Dün sabah huzurevine bir ziyaret yaptım. Yaşlı insanlarla sohbet ettim. Bir tane amca epey dertliydi.
iki tane çocuğu varmış. Amca bunları okutmaya da çalışmış. Ama çocuklar hep serserilik yapmış.
En Sonunda yaşlanıp hasta olunca huzurevine atmışlar bu adamı.
Şimdi ölsün de daireyi satıp bölüşelim! diye bekliyorlarmış.
Hayatta hiç bir şeyin garantisi yok.
Allah hayırlı evlat versin. Yoksa millete gösteriş yapıcam diye evlenip çocuk yapmak hiç mantıklı değil.
Aynı zamanda kürd kaslı desene feyzi.
Allah dağına göre kar verir derler ya benimki de o hesap. Bu tembellikle Ben bakamazdım ya çocuğa. Tahammülsüzüm de. iyi bir ebeveyn olamazdım yani.
Benim olursa çok sıkıntı. Ne biri yanına yaklaşabilir ne bir şey olur. Çok şımarık olur. Bende Çocuklara sınır yoktur. Onlar ne yaparsa yapsın asla ses etmem. 2 bilgisayar, 2 telefon 1 TV kırdılar kızmadım. Biri o kadar alışmış ki bir şey kırılınca beni arıyor ben kıdım yenisini alır mısın diye. Hatta o kadar alışmış ki geçen evde yaramazlık yaparken bir şeyleri kırmış yine dönmüş annesi tam kızacak anne amcama kıdım derim yenisini alır sen boşver demiş shshs. Kardeşim diyor sen bir şey olmaz kızmayın diye diye evde kırılmadık bir şey kalmadı.
Tüm kariyerimi ve yatırımlarımı şekillendiren hedeftir. Biraz zor bir çocukluk geçirdim bu yüzden çocuklarım aynı zorluğu yaşamasın diye tüm çabalarım. Nasipse.
Sahibi olmak değil, onunla var olabilmek. Henüz çok erken benim için ileride umarım olur. Düşüncesi bile bambaşka duygular yaşatırken gerçeği kim bilir neler öğretir. Bekleyip göreceğiz. Şimdiden seni çok seviyorum anneciğim.
iyi kötü tüm klişelerin gerçek olduğuna şahit olmaktır.
Anne olunca anlarsın diye bir söz vardır. Bi doğuruyorsun gerçekten anlıyorsun.

Baba olarak nasıl hissediliyor bilmiyorum ama kendisini baba yapan bir kadına saygısını katlayarak çoğaltamayan ve o saygıyı korumayamayan adamlar için çok fazla bi duygu bu.
huzurlu bir ortam sunamayacaksanız olmaması gerekendir.
görsel
Sorular varsa alabilirim.

iyi Fikirlerim ve önerilerim var.

Herkesin sahip olmaması gereken şeylerdir onlar.
insan hayatının en büyük miladı. Öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılmakla birlikte bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmaz.
güzel bir duygu olmalı. şimdi istemiyor gibi gözüksem de insan 40 yaşından sonra yalnız kalabilir. bir tane de olsa evlat nasip eder inşallah ileride. ya da ne bileyim. hayırlısı ne olacaksa işte.
1. Sevinçtir,
2. Sorumluluktur,
3. Fedakârlıktır.
bu zaman da maddi manevi zor zanattır. önceden insanlar nasıl 5- 10 çocuğa bakmışlar hayret şimdikiler fena. ama güzel bir duygudur heralde herkes 1 defa da olsa bence tatmalı.
Cok istiyorum ama Bana biraz utopya gibi geliyor.
Her şeyden önce tabir yanlış.

Bir çocuğa sahip olunmaz, bir çocuk dünyaya getirilir ve sorumluluğu alınır.
Anne baba olmayı hayvan barınağından bir hayvanı sahiplenmekle karıştıran ve "ıyy düşüncesi bile kötü" şeklinde olaya bakanlar zaten bir zahmet o çocuğu dünyaya getirip sorumluluğunu almasın.
Çünkü olaya "sahiplenmek" olarak bakan bu egoist kitle bir zaman sonra sıkılıp salıyorlar çocukları ve başıboş adamlarla doluyor ortalık.
Çok büyük sorumluluk, özellikle bu dönemde galiba.
Her ne kadar günümüzde yapılmaz vs dense de o tadı tatmak her insanın elbet isteğidir bir ailesi bir çocuğu olmak. Herkese nasip olur inşallah.
günümüz şartlarında bireyin hayatta kalmak için sarf ettiği efor yetmiyormuş gibi çocuğunda sorumluluğunu almak gerekiyor. imkanlar el veriyorsa istediğiniz kadar yapın.
güncel Önemli Başlıklar