bugün

dört gözle beklenendir. che guevara'nın dediği gibi:

"Aynı evrende olmamalı cellatlar ve çocuklar
ya ölmeli cellatlar ya da hiç doğmamalı çocuklar..."
kısasa kısasta hayat vardır diye boşuna söylenmemiştir.
idamın insanlık dışı bir ceza olduğunu düşünürdüm. bir insan ne kadar kötü olursa olsun ıslah edilebilir diye kendimce teorilerim vardı. fakat bugün bir çocuk ölümü haberini daha gördüğümde, katilinin akrabası olan hastalıklı bir adam olduğunu öğrendiğimde ve o pisliğin her şey yolunda bir şekilde sapasağlam yürüyüşünü izlediğimde evet dedim bazen idam gerekli.
çocuklara el uzatan hastalıklı ruhlar ıslah edilemez. masum bir çocuğa kıyabilen bir insan ne yapılsa iflah olmaz ve ölümü haketmiştir.

idam olmasa bile cezası çekilmekle bitmemelidir. ağırlaştırılmalıdır, o kadar ağır olmalıdır ki insan yüzü görmemelidir pislik. lakin ülkemin eşsiz adaleti o 6 yaşındaki gizem'in canını alan caniyi birkaç yıl sonra sokağa salacaktır. hem de ıslah olması için hiç birşey yapmadan. hapiste yatıp yatıp, çıkıp elini kolunu sallaya sallaya gezecektir.

ilahi adalet, umarım bari sen yerini bulursun.
(bkz: 6 yaşındaki çocuğu bıçaklayıp yakan oç) içimi cız ettirdi bugün, idam azdır tam kısas yapılmalı.

bıçaklayıp yakacaksın ve naaşını sallandıracaksın.
artık olması gerekendir, beklemekteyiz. gözümüz kulagımız gazete ve televizyonlardadır.
evet başta "imralı canisi" olmak üzere hepsi asılmalıdır.
idama karşı olan biri olsam da savunduğum durumdur. Ama belli iartlar altında. Mesela 10 yıl ağır hapis, bu süre içinde en ağır yaşam koşullarında yaşatılarak cezanın sonunda idam edilsin.
gelsin lan tabi. savunmasız, küçücük canlara kıyanlara, kıyılsın abi. belki ibret olur sonrakilere, belki daha az çocuk ölür, daha az çocuk işkence görür.
idam kurtuluşudur bu yaratıkların. dolayısıyla bu suçu işleyenlere ağır müebbet verilmelidir. zaten içerde bu kişiler ya şişlenir ya da içerdeki ağır abilerin oyuncağı olur, kendilerini öldürürler.

acı çekmeli arkadaş bunlar. küçücük kızı bıçaklayıp üstüne benzin dökerek yakan adamın ölmeye hakkı yok. acı çekmeli. işkence görmeli. hümanizm diyen olursa da Zikerim onun beynini kusura bakmasın.
Gelmesi gerekir . Eğer gelirse bu gibi olaylarda ciddi bir azalma olacağına inanıyorum.
bunlara (bkz: engizisyon mahkemesi) şart. Hem acı hem ölüm , mis.