bugün

18 yaşına gelen çocukları, sokağa, suça atan kurumdu. kurumdu diyorum çünkü artık yeni türkiye'deyiz ve devlet kimsesiz evlatlarına sahip çıkıyor artık. memurluk hakkı tanıyor.

hep söylüyoruz, ak parti en çok kimsesizlerin kimsesidir diye. allah razı olsun hepsinden.
doğuş'un bunlar babadan oğula diye videosuna gülüp geçiyoruz ama içerideki ortam eskiden çok daha fenaydı. özellikle son 10 yılda aile ve sosyal politikalar bakanlığının çabalarıyla ıslah edildi, kötü niyetliler ayıklandı, artık sadece yolda bulunan, öksüz kimsesize değil, kurulan yuvalarla bakacak maddi durumu olmayan ailelerin de güvenle emanet ettiği bir kurum haline geldi.
kim ne derse desin bu da bir ak parti icraatıdır.
devlet kimsesiz evlatlarına 1988 yılından itibaren zaten sahip çıkıp memurluk hakkı tanıyordu yeni bir şey değildir.1988 yılında 2828 sayılı SHÇEK Kanunu'na ek bir madde eklenerek çıkarılan 3413 sayılı kanunla bu hak kimsesiz çocuklara tanınmış ve yıllarca uygulanmıştır.

tanım: kimsesiz çocukların barındığı kurumdur 2011 yılında kapatılmıştır. yerine aile ve sosyal politikalar bakanlığı kurulmuş, barınmaya muhtaç çocuklara yurt ortamı yerine koruyucu aile sistemi ya da çocuk evleri sistemi getirilmiştir.
sözlükte kayda değer başlıklardan ve bilincinizi kabartın ey yazarlar...
Çocukları esirgeyen kurumdur.
BAHÇELiEVLER ÇOCUK ESiRGEME KURUMU'nun ziyaret saatleri hakkında bilgisi olan yazarlar varmı ? ziyaretin kalktığı söyleniyor ama ?
saçma sapan entry'ler girmeyin arayıp sorsana mail atsana gibi...
Uzunca bir süredir planlayıp sonunda dört arkadaş cesaretimizi toplayıp gittik. Giderken yanımızda abur cubur, oyuncak vs. ne götürsek diye düşünürken sadece sevgimizi ve muhabbetimizi götürmeye karar verdik. Herşey çok güzel geçti bizde onlarda çok mutlu olduk. Beş yaşında yeni bir arkadaşım oldu. Bana tüm bildiklerini göstermeye çalıştı, ona kadar saydı, çevredeki tüm renklerin ismini söyledi. Ayrılmamıza yakın bana senin annen baban var mı diye sordu. Cevap veremedim, gözlerimi kaçırdım ve korktuğum oldu ağlamaya başladım. işin kötüsü engel olamadım çeşme gibi aktı gözyaşlarım. O bu durumdan annem babam olmadığı sonucu çıkardı. Yine cevapsız kaldım, haftaya görüşmek üzere sözleşip ayrıldık. Lütfen gidin, haftada bir saatinizi onlara ayırın. inanın çok mutlu oluyorlar.
(#27520592)

Çok biliyorsunuz mk!
Sağdan soldan duyma haberlerle entry kasıyorsunuz. Allah bilir başlığı görünce "lan noluyor ben de dahil olayım" derken google' den coppy paste yaptınız.
Yok öyle bir şey çıkarın aklınızdan. Burda dram yapacağınıza gidin aralayın bu kurumların kapılarını çok değil 10 dakika içeriyi seyretmeniz yetecek zaten bir fikir edinmeniz için.

Entry 286 gün önce girilmiş. Bugün Türkiye' nin hemen hemen her ilinde hâlâ shçek yurtları vardır.

Gö*ünüzden element uydurmayın.
Kimsesiz çocukların 18 yaşına kadar büyütüldüğü devlet kurumlarıdır.

Yıllar evvel, bir üniversite öğrencisi iken birkaç arkadaş kıt kanaat denkleştirdiğimiz azıcık paramızla birkaç hediye alıp kimselerin uğramadığı bu soğuk binalara büyük heyecanla gittik.

Bahçede oyun oynayan çocuklara yaklaştık usulca. O kadar masumlardı ki bize yaklaşmak için kendilerine gözetmenlik yapan görevliden onay beklediler bir süre. Müdüre hanımın söylediģine göre Alışık değillermiş böyle ziyaretlere. Birkaç saat boyunca içimize alırcasına sarıldık, sevdik o çocukları. Çok güzellerdi... çok masumlardı, bir o kadar da ilgiye açlardı...

Sahi bir insan nasıl olurda canından bir parçasını o soğuk betonlara terkedebiliyor?

içleri sızlamıyor mu?
hayatımda 1 kere kıbrıs'ta gittim. büyük bir araziydi ve küçük evlerde grup grup kalıyorlardır.
kardeşler aynı evde kalıyordu mesela.

2 saat falan oyun oynamıştık. lisedeydim ben de o zamanlar. ayrılırkenki o bakışlar ve günlerce süren ağlamalarım...

gitmek çok istiyorum yine ama gidemem, kaldıramam.
çok acı var diyip intihar eden bir öğretim görevlisi vardı.
haklı.
görsel
Kendi açıklamalarına göre bugüne kadar tek seferde en büyük bağışı 5.2 milyon tl ile fatih terim gerçekleştirmiş.