bugün

Benim bu aralar çok heveslendiğim meslek grubu. En az üç yaşında çocuk olcak işte onunla anaokulu yani kreş etkinlikleri yapıcaz işte böyle bissürü çok güzel şey var boyama yaptırcam çocuğa ondan sonra işte el işi kartondan faaliyet saati olcak. Böyle hafızayı güçlendirmeceli eşleştirme oyunu olcak bi de renkleri öğretmeli böyle renklere göre obje seçimi olcak sayıları şekilleri falan tanıtacak oyunlar olcak bi de ince motor becerilerini geliştirmeye yönelik şeyler olcak normal oyuncakla oynama olcak ama böyle işte hayalgücüne yönelik olcak. işte ben aslında kreş öğretmeni olmak için doğmuşum. Keşke onu okusaydım.
Artık 1900 2000 lira gibi rakamlardan kapı açan kerkenezler. Haftada beş gün gelecek, yarım gün dizi izleyecek, başka tek bir şey bile yapmayacak. Yuh amk.
yer yer anlamsız bulduğum meslek.

aylık 2000 lirayı çocuğa ver, o çocuk kendine bakar bence.
Ücretsiz bakıcı ilanları
http://www.bakiciilan.net
Enci insan kaynakları GSM: 0532 064 0331 - 0212 979 0332 iSTANBUL GENELiNDE TECRÜBELi - REFERANSLI - EĞiTiMLi - GÜLER YÜZLÜ EV iŞLERiNE YARDIMCILAR http://www.bakiciilan.net
Eskiden çocuk bakıcısımı varmış, Evet varmış onların adı annelermiş, Analarımız 3-4 çocuk doğurmuş büyütmüş hiç bakıcıyada ihtiyaç duymamış, Ama şimdi yeni moda çocuk bakıcısı ile çocuğu büyütmek.
çocuk kendi başına yemek yiyebilene dek çalışan ebeveynler için şarttır. o noktadan sonra kangal köpeği / akbaş fazlasıyla yeterlidir.
Tutmak Hatadır.
Bir saat, bir gün için demiyorum, Ama her gün her saat çocuğunu başkasına emanet etmek büyük bir yanlış.

Öncelikle bir insana güvenmek hatadır. Emanet ettiğin bir obje değil, o senin evladın. (ref: bakıcı dayak haberleri, tecavüz haberleri, organ mafyası haberleri, umursamamazlık sonucu yaralanma haberleri.. Vs)

ikincisi Bakamayacaksan yapma, kariyerini çocuğuna tercih edemezsin.

Bence bir anne çocuğundan uzak kalmamalı. Çocuk evdeyse annesiyle olmalı.

Medyanın bu kadar baskın olduğu bir yüzyılda, çocuğuna kendi prensiplerini, yaşam kılavuzunu aktarabilmen için, robot değil, dürtülerinin köpeği değil ama insan olabilmesini sağlayabilmek için şart bu.

Onunla gerekirse sabahtan akşama dek vakit geçirmelisin. Yakın olmalısın.

Evladına senden yakın biri olmamalı o çocukken.

Not: yalnız yaşayan anneler, yine çocuk için çalışmak zorundalar. Onlar hariç.
Ben bakarım çocuktaki gelişmeye siz bile şaşırırsınız.
kadınların iş gücüne katılımı arttıkça çocuk bakıcısı arayan insan sayısı da bir o kadar artıyor. iyidir. istihdam istihdamı doğuruyor güzel oluyor. ama gel gelelim bakıcının güvenilirliğine, eğitim ve donanımına. bu konuda oldukça profesyonelleşmiş danışmanlık kurumları:ajanslar var artık. önceliğiniz bu ajanslar olmak üzere genç, tecrübeli ve eğitimli bakıcıları tercih etmenizi öneririm.
son zamanlarda yaşı 40 ile 50 arasında olan kadınların mesleği...ve kendilerini bence bu sayede işe yarar hissediyorlar ve tabi maaşıda idare eder.
(bkz: bebek bakıcısı)
para karşılığı çocuk bakan kişi. genellikle çocukları gizli gizli hırpalama görüntüleri ile medyada yer bulurlar. ne kadar iyi birisi olsa da anne baba gibi çocuğa bakamayacağı kesindir.