bugün

dikkatli yerseniz içinden mutlaka kıl çıkar.

sevmiyorum.
Lavaşla yemesi daha lezzetli olan bir yemek.
Canın çekti dimi? Zaaaaaaa.
en son doritoslu mega dürüm yemiştim ondan sonra bir daha yemedim. çok sık yenilecek bir şey değil.
Her ayın 15 inde Oses yüzde 50 bedava diyor. Unutmazsam alırım.
Acılı yiyemiyorum. Gerçek çiğköfte bu değil.
şubeleşmiş etsiz çiğ köftecilerin çiğ köftesi çok kötü ve lezzetsiz oluyor. ayrıca, etsiz çiğ köfte diye birşey ben bu zamana kadar duymadım, şunun şurasında on senedir türediler mantar gibi. etli çiğ köfte candır.
Bazen diyorum içine bağımlı yapacak bir madde mi atıyorlar. Karnın tok bile olsa gidiyor bu yiyecek.
''bazen diyorum içine bağımlı yapacak bir madde mi atıyorlar. karnın tok bile olsa gidiyor bu yiyecek.''alıntı..

çin tuzu koyuyorlar muazzam şekilde lezzeti artıyor, geçen karagümrük'te bir köfteciye gittim dışarı da et yemem bilmediğim yerde kurufasulye söyledim,+ pilav, ayran.

fasulyeden iyi anlarım ,evde en az 5-6 çeşit kuru fasulye vardır kavanozda.
yediğim bildiğimiz sıra fasulye fakat acayip güzel ama fasulye yemeği değil çorba tadı ama yeniyor, anladım çin tozu koyduklarını. çin tuzu dedikleri amerikan icadı ,her şeye koyuyorlar ilk defa abd menşeli köpek bisküvisinde gördüm, yedimde bisküviyi.
işyeri sahibi veteriner uyandırdı.(dağıtım+aşı firması)

sıra fasulyede tat fazla olmaz ,ben 20 senedir ilk defa kredi-tarım'dan aldığım güzel çıktı ,oda pastırmalı yaptım tat arttı.

işini bilen lokantalar ve büfeler kullanıyor ve çok satıyorlar ,çorba ve sulu yemeklerde anında tat.

büfe ürünlerinde de koyuyorlardır, döner ,çiğ köfte gibi.
şu var 100 senedir kullanılan ürün kanserojenliği veya zararı tespit edilememiş.

(benim bildiğim bu yanlışta bilebilirim)
büfe tipi dükkanlarda satılan donmuş ürünün çözülmesidir ..
çiğ köfte değildir .
çiğ köfte zırhta çekilmiş çiğ -pişmemiş kıymanın bulgur ,sos ve baharatlar ve en önemlisi acı isot biberinin ve zerzevat tabir edilen bazı bitkilerin konulması -yoğrulması ile yapılan yiyecek çeşididir. (insan tide tada karışı

hukuk önünde büfelerde satılan ürüne çiğ köfte denmesi gıda yasasına aykırıdır.
abd'de olsa benzer olay ,satamaz büfeler çiğ köfte adıyla.

bir bölge adına tescillenmiş ise bulgur bulamacı da çiğ köfte diye satılamaz.

büfelerde satılan ürün v. milor'ün dediği gibi garabet yiyecektir, kısır mı başka bir şey mi bilemiyoruz.

bence hakkıyla yapılmış kısır daha iyi.
bu olayı lagahs adlı firma soktu piyasaya ,sonra çiğ köfteci aziz usta..

tavsiye; üsküdar ,beykoz ve ümraniye'de oturanlar için üsküdar-hospital üsküdar (hastane) karşısında mikail usta var, hergün taze yapar kıymasız.
saat 14'de hazır olur gece 12'ye kadar ,biterse yeniden yapıyor ,tepsi çeşitler de var .çok temiz ve lezzetli..
Hem vejetaryenler
Hem veganlar
Hemde etoburlar için çeşitleri vardır.
Olsa da yesek.
yediğinizde ishal olabileceğiniz nar ekşisiyle güzel giden yiyecek.
yaklaşık 2 aydır yemediğim yemek..

60 liraya 10 lira daha ekler tavuk döner yerim.
dürümünü 35 TL ye yiyoz.