bugün

idare eder bir film. aklıma yatmayan yerleri var. çok güzel diyemem.
şimdi ben anlamadım. olay 40'larda geçiyor ve atatürk o dönem hayatta olarak mı gösteriliyor?
Mustafa Uslu’nun yaşanmış hikayelerin ekmeğini yemeye iyice alıştığını gösteren bir film.
filmin ankara’da geçtiğini bilmesem fransız ya da ingiliz dönem filmi sanabilirdim. Sahneler o kadar alafrangaydı.

spoiler
Filmin daha başlarında Behzat amirimin okuduğu arya yüzünden filmi olması gereken ciddiyette izleyemedim
spoiler
Tarihin eğilip büküldüğü ve de içine sıçıldığı bir film. Atatürk ne alaka lan. Adam o sırada ülke sorunları be kendi sağlığıyla cebelleşiyor. Hitler'i mi düşünecek yoksa ülkesini mi?

Arnavut, pragöz bir yavşağı sözde kahraman haline getirmişler. Millete de yediriyorlar. Boşuna gidip izlemeyin para vererek.
gideceğim film.
cumali ceber den daha berbat bir film.
filmde çok absürt sahneler var ama hataları ile kabul edersek vizyondaki açık ara en iyi film.
Çok güzel bir filmdir evet.
Film o kadar kötü ki hitler bile japona benziyor.
görsel
çiçeroyu beğenmeyen s. gitsin james bond izlesin.
Dilberay ile yaptığı düet unutulmazdır.
Almanların gastarbaiter aksanıyla Almanca konuştuğu film.
gerçekte var olan bir karakterden esinlenerek sinemaya uyarlanan film.

son sahnedeki atatürk, duygularımıza dokunması için konmuş fakat çok basit kalmıştır. daha etkileyici olabilir.

gerçekte ise atatürk olaya dahil değil, derin tr'nin o zaman ki versiyonuyla bu işlerin yürütüldüğü anlatılmaktadır.
Seslendirme açısından berbat bile olmayan film fakat türk sinemasında böyle iddialı ve riskli bir projeye girişilmesi, Erdal beşikçioğlunun oyunu ile kendini izlettirmektedir. Böyle yapımların çekilmesinin devamını temenni ederek, naçizane, 6/10.