bugün

(bkz: Kadinlar çiçektir ve çiçekler su ister)
(bkz: vejeteryan)
Cidden bunları kandırmak çok kolay. Al bir çiçek eline hemen barışırlar. Annemin çiçeğini geçen yıl çöpe atmıştım ayrıca. Ayrıca her yerdeler. Tahammülüm yok bunlara.
En asil duyguların kadınıdır.
her kadın çiçek sever çünkü kadınlar özünde zatem bir çiçektir.
Seveceği çiçekler bağlamında ikiye ayrılabilecek olan kadındır. Koparılmış ve ölecek olan çiçekleri seven kadınlar, saksısında ve yaşamaya devam edecek çiçeği seven kadınlar.
10 gündür bakıyorum ilk aldığım çiçeklere, hala canlılar. en fazla 4 5 gün daha dayanacağı gerçeği bir miktar yaralasa da seviyorum çiceklerimi. Çiçekleri sevmeyen olur muymuş hem? Ne güzel kokuyorlar.
Yakın zamana kadar sevmezdim.

Buket çiçek hala pek sevmem Ama otuzumdan sonra saksı bitkilerine düştüm.

Eskiden bakamazdım bitkilere.
Bu susuz bile yaşar denilen çiçekleri 20 günde öldürürdüm.
Yaşatamadığım bir şeyi sevmem de mümkün değildi sanırım.
Artık özenerek bakıyorum tüm bitkilerime.
Hatta çekirdekten biber filan yetiştirdim karantina günlerinde. Avokado çekirdeği filizlendirdim, biraz daha büyüyünce ekeceğim.
Orkidem yeni yapraklar verdi.

Emek ve sevginin karşılığını beklemeyi öğretiyor bana bitkiler.
Kendisine çiçekle sürpriz yapan sevgilisine ve eşini de çok sevecek ve sahip çıkacak kadındır.
Severim. Bir buket çiçekle psikopat gibi ilgilenecek kadar severim. Güzel çünkü. Güzel ve çok zamanı yok. Onu bence güzel yapan bu.

Vazoya koyarsın, canlıdır, renklidir ve müthiş kokar. Senden daha güzeldir. Mobilyalardan, duvarın renginden, solmak üzere olan diğer çiçeklerden falan. Sonra zaman geçer, yavaş yavaş kokusu azalmaya başlar, rengi bozulur, büzülür, dökülür. Eski güzelliğinden eser kalmaz. Odaya dair her şey orada aynı şekilde duruyor ve odanın en güzel parçası olan çiçek solup gidiyor. Böyle bakınca değerini ve görünüşünü yitirmeyenlerin daha değerli olması gerekiyor ama bence kısa zamanı var diye o daha güzel. Bence öyle.

Seni seviyorum çiçek. Sen, ben ,biz ve kalp.
genelde hayatın hep güzel yönlerini görmeyi seven kadındır.