bugün

http://www.fenayazarim.com/2013/11/10/bizim-nesil/
Bazen bir eğlence aracı olurken bazen çocukların beynini sulayan bir alet gibidir.
bu yaşımda hala severek izlediğim aşk. an itibariyle planet çocuk kanalında sylvester ve tweety var.
Çocuklar için yapılan ancak bazen büyük insanları bile korkutan sahnelere sahip olan yapımlar.
Hazırlanması normal filmler kadar hatta daha fazla emek istiyen filmlerdir. Her bir sahne icin birsuru cisim elle cok detayli bir sekilde yapiliyor. Her bir harekette cisimlerin yeri degistiriliyor. Bugun izledigim bir video bu işin zorlugunu bana gosterdi.
halen daha zevkle seyrettiğim ve seyretmeye bayıldığım yapımlardır. en azından yerli dizilerden gayet iyiler. hiç olmazsa eğlendiriyorlar.
Cartoon network, trt çocuk, disney channel, yumurcak tv gibi kanallardan 7_24 izlenebilen film çeşidi.
zaman zaman kendimi kaptırdığım filmlerdir...
Az önce trt cocukta denk geldim(ne kadar garip) 5 dk kadar izledim de nuri bakkal vardi surekli ayni seyler oluyordu hic akici egitici değil bu cocuklar bunlari izliyorlar mi? sanki en guzel cizgi filmler benim cocuklugumdakiler.
Fox Kids zamanlarıydı özledim.
Şimdi ki çizgi filmler bile çok yapmacık.
kaç yaşında olursan ol izleyince mutlu olunan şey.
spiderman ne güzeldi lan. bi de louie anderson favorimdir.
Yetişkinler için yapıldığında inanılmaz sonuçlar alınabilen mecra.

Bir şeyin sinema filmi olmasıyla çizgi film olması arasında uçurum fark var. En basiti şu ki, sinema filminde gördüğünüz bilim kurgu etmenleri asla izleyiciyi tam olarak tatmin etmiyor. Çizgi filmde ise buna takılmıyorsun. Ayrıca çizgi filmde çalışan insan sayısının daha az olması muhtemelen işi daha da mükemmelleştirebilen bir ayrıntı.
(bkz: adult swim)
(bkz: rick and morty)
sadece cocuklar icin oldugu büyük bir yanilgidir.
kocaman bireyler de olsaniz, coluk cocuga da karissaniz ruh yasinizi bir anda 6 ya indirebilme özelligine sahiptir.
Sen sabah aksam cizgi film izle o zaman belki zekan yukselirde ölüm uzetinden trolluk yapilmayacagini anlarsin.
(bkz: küçük şeylerle mutlu olmak)

Çok ciddiyim salak saçma türk dizileri(kezban ve meriç dizileri) izleyeceğime aslanlar gibi çizgi film izlerim.

Çizgi filmlerde daha çok sosyal konular, eğitici mesajlar, ilgi çekici diyaloglar, göndermeler var. Tabii ki bunun için biraz kültür birikimi lazım.

(bkz: the amazing world of gumball)
(bkz: regular show)
Canım anneannem "çızgılı flüm" derdi.
küçüklüğümde okul olmadığı zamanlar erkenden kalkıp seyrederdim. öğleden sonra da verirlerdi. ne güzel günlerdi. şimdi bakıyorum yerini salah salah animasyonlara bırakmış.
özünde çizgi dizi dir efendim onun doğrusu.
Güdük kardeşimle, ve patates kafalı kuzenlerimle gece 1 de izlemeye baslayıp koltukta uyuya kalmamıza vesile oluyor. Bir salsalar iyi olacak okulum var mk.

Ben şunu anlamıyorum, çizgi film izlemezsin tamam büyüdün de, izleyenleri niye gömüyorsun kel?
Hala ara ara seyrederim eski olanlari.
Hafta sonları cartoon network kanalından tom ve Jerry scobby doo ile kahvaltı yapmak güzel oluyor tavsiye ederim.
ara ara seyrederim youtube'dan. tom ve Jerry, bugs Bunny, casper favorimdir.
Eşşeeek kadar olsanız da, seyretmeye doyamadığınız eğlence.

Zaman Zaman, pijamaları giyip, sütümü kurabiyemi hazırlayıp, heidi, taş devri, tom ve jerry izlediğim günlerim vardır.
Ve olmaya devam edecektir.
Seviyorum... Kalp kalp..