bugün

en başta çirkinliğini başka şeylerle kapatmaya çalışmaktır. okuyorsan en çalışkan olmaya çalışmak, çok para kazanmaya çalışmak. espiritüel olmaya çalışmak. kusurlarını örtmeye uğraşmak. ayna karşısında saatlerce vakit geçirmek. oysa yakışıklıysan kebaptır hayat. bunların hiçbiri yoksa bile sevilip sayılırsın. * * * *
kendine güvenememe ve bu yüzden asosyal olma.
kabullenilmişse eğer çok dert edilecek bir durum değildir kesinlikle. Yok saplantı haline dönmüşse eyvah ki ne eyvah
kolay yanı var mıdır acaba çirkinler bir açıklık getirsin şu konuya.*
kısa ve net, gülmeyi unutmak.
Önemli olan ruhun güzelliğidir sözünü hatırlatan entry. Olaya farklı pecerelerden baktığımızda ışığın sabah bu pencereden girdiği gibi akşamda diğer pecereden girdiği haldir. Hiç bir insan çirkin diye asosyal olmak zorunda değildir. Çirkin insanların dosları daha samimi olabilirler, çünkü çirkin bir insanla arkadaşlık yapan insan, insanlara değer verir. insanlara değer veren insanda ah öyle dostum olsa dediğimiz insanlardır ki bu insanların çirkin dediğimiz insanlarla iletişimi daha kolaydır. Asosyal olmak tamamen çevreyle olan bağını kopartmaktır karanlık pencerenin asosyal tanımından ise '' Manitan yoksa hiçsin sakın evden çıkma insanlar seni görünce...diye uzatması ve uydurması mümkün olan tanımdır ve hiç doğru bir bakış açısı değildir.
çirkin olmak.
güzel olmak kadar zor degildir.

kimsenin tacizine maruz kalmazsiniz.
Kendine idol olarak Ahmet Haşim'i seçmek.
sus çirkin asla dinleyemiycem dediğimdir. pis şişko, kolları kıllı kız.
Severken kaybedersiniz her zaman. Çirkin olduğunuz için reddedildiğinizi bilirsiniz bilipte müdahale edememek, şanssız olsuğunuzu öğrenmek ve reddedilmek acı verir. Kısacası aşkta kaybedersiniz (her zaman). Güzelleşmeye çalışırsınız olmayıncada aynalardan kaçar (suçmuş gibi) suçlu ararsınız. Tanrının ayrımcılığına kızarsınız, anne babanın genlerine kızarsınız. Sonra hayatta başka şeylere yönelirsiniz. Ergenliğinizi bu şekilde atlattıktan sonra tipsizlik atlatılmış olur. Yine de aşka yönelmezsiniz korkudan. Başarılısınızdır da. Derken o bulur sizi. Aramazken bulur aşk sizi daha sonra yaşanacak olaylar mutlu edecektir. (bkz: justbossy)
kendimden bilirim her yanı zordur.
Yolda giderken karsıdan gelenlerin " olum seninki geliyor" demesi. Ben derim yani çok acı.
Allah böyle yaratmış napalım. Her topalın kör alıcısı vardır. Umudu yitirmemek lazım..
Mezun olalı bir yıl olmasına rağmen hiç kısmetin çıkmaması. Görücü yani. Evlenmek gibi bi niyetim henüz yok olsa da görücü usulü evlenmem heralde ama insan bi beklenti içine giriyor malesef. Yuhlamayın arkadaşlar napayim.
Karşıdan gelen çirkin kıza seninki geldi denmesidir.
herkes yanında sevdiğiyle giderken sizin elleriniz ceplerinizde yürümenizdir.normal görünür ama ağır koyar insana.
Çirkin olmak zor değil aslında aksine güzel olmak zor o kadar makyaj yapıyorlar ki sen insansan ben hayvanım diyesim geliyor.
insanların size alaycı ya da acıyan gözlerle bakmasıdır..
kendinizle barışık olun egoyu kibiri bir kenara bırakın hayattan lezzet almaya çalışın bırakın kim ne gözle bakarsa baksın. hayalleriniz olsun onlara ulaşmaya çalışın ulaşamasanız bile en kötü karınca misali o yolda ölün.