bugün

Çirkinlik görecelidir.Bana göre çirkin sana göre güzeldir.insan dışlamayi aklına koyduysa dışlar sadece.Çirkinlik onun bahanesidir.
Ayrıca;
(bkz: bana öyle bir bilgi gelmedi)
Bedenimizi seçemiyoruz eyvallah ama bakımsızlığı, pisliği, kötü giyinmeyi kendimiz seçiyoruz. Her zaman temiz, bakımlı olursanız yakışıklı olmasanız bile bir çekiciliğiniz olur. Sen sal götü göbeği leş gibi giyin sonra ben çirkinim diye ağla bir de Ter kokanların allah belasını versin. Söyleyeceklerim bu kadar. Az yıkan lan hayvan.
dışarıda kızlar: ay şuna bak be ne kadar tipsiz. bu tiple sokağa çıkabildiğine göre özgüveni yüksek olsa gerek.
aynı kız (uludağ sözlükde): önemli olan iç güzellik canım tabi tabi ben karaktere bakıyorum.
ya bırakın abi dışarıdaki herkesi dışlayıp sonra buraya gelince duyar kasmayı. dışarıda herkesi dışlıyorsunuz işte. özellikle de kadınlar, erkekleri dışlıyorlar. bunun güzellikle, çirkinlikle falan alakası yok. dışarıda başka burada başka davranıyorsunuz. bizim de kafamız çalışıyor az buçuk herhalde. görüyoruz neyin ne olduğunu. palavra atmayı kesin artık.
Yürek, niyet ve amel güzelliği, huy karakter seciye ahlak güzelliğiyle aradaki bariz fark lehte kapatılabilir. Tabi şayet bu minvalde hareket ederseniz. O pencereden bakıldığında avantajdır da aslında bu durum. En azından etrafınızdaki tellaklar (keseci-yontucu) taklacılar fırıldaklar yalaklar salaklar yiyiciler yok denecek kadar azdır. Dostunuz arkadaşınız da azdır. Seveniniz beğeneneniz de azdır. Olsun varsın. Az da bereket var. Az olsun sizin olsun. Nerede çokluk orada bokluk. Dış görüntü hep aldatır. Ah bi farketseler..
'Beden, kaderdir' diyorum. Ne yazık ki su götürmez bir gerçek bu. insan, ötekilerin zihninde bedeniyle (yüzüyle) tanınır ve onunla var olur. Dolayısıyla onların içinde bulunabilmesi de ilk etapta kendisine yapışık olan görünüşüne bağlıdır.

Malesef.
gerçekliği ne yazık ki doğru bir önerme. artık şu modern ve hümanist görünme zırvalığından vazgeçin. bunu dış görünüşü inkar eden insan sevimli bir bebek gördüğü takdirde veya kedi gördüğü zaman ayyy ne kadar tatlı falan der. ama iş ilişkide güzellik çirkinlik kavramlarına geldiği zaman modern ve hümanist gözükmek için dış görünüşü inkar eder ve salak salak argümanlar ileri sürer
neye göre kime göre
çirkin insan yokrut bakımsız insan vardır
önemli olan iç güzellik
karaktere bakıyorum ben
heee bunları söyledin aydın modern ve hümanist bir insan oldun.
Tam tersidir. Nerde çirkin kız/erkek gördüysem hepsinin çevresi çok genişti.
çevremi gözlemlediğim sırada doğruluğunun su götürmez olduğu ile karşılaştığım önerme.

çevremde kimse yok lan resmen.