bugün

çinlilerin seddiyi tüklerden dolayı yaptıklarına dair hiçbir belge yoktur. böyle salakça bi fikir de olamaz. çinliler bilmiyomuydu o zamanlar altın çağını yaşayan türklerin 20 metre uzunluğunda bir seddiyle durdurulamayacağını..

(bkz: ağzı olan konuşuyor)
şimdi bu ''çin seddiyi'' -ki seddiyi nedir, tam olarak bilemiyorum- aslında çinliler yapmamıştır, bu duvar polonyalılardan korkan almanlar tarafından yapılmıştır, ve fakat nedense işe yaramamıştır.
ne fark eder, insanlık için bulunmaz bir yapı inşa edilmiş sonuçta. ayrıca tarih okumak için bir sebep daha.
sanrıdan ibarettir, işsizlik çin'i almış vurmuşken, istihdam sağlamak için yapılmıştır.
bizim tarihçide böyle dedi.
ancak ve ancak bir çinliden mevzusunu öğreneceğimiz önerme.
bir şeyin gerçek olup olmadığını kaynağından öğrenmek daha sağlıklıdır.
Bizim tarihçide Türklerin akınlarından korunmak için yapıldığını söyledi. Ne yapacağız yazı tura mı atacağız yoksa türev mi alacağız?
(Bkz: türev al bak keyfine.-tuğrul sarı)
adı üstünde sanrıdır. ha doğru da olabilir tabii bilemiyorum. yani orta asya türk tarihi hakkında bilgim ya kısıtlı ya da yenilenmiş bilgilere hakim değilim. son bilimsel çalışmalar var mı yok mu varsa ne yönde gibi bir bilgiye sahip değilim. ama şunu biliyorum; bu tip şeyler tarih hocasının dediği ile olur mu evladım? tarih hocası dediğin tip artık bıkmış, tüm heyecanını kaybetmiş bir insan. mesela benim bir tarih hocam vardı sokaklardaki çöp kutularından girer sscb'nin bokluğundan çıkardı. nasıl inanacaksın şimdi bu adama? gerçi sonra çöp kutularını kaldırdılar sokaklardan. o zaman anladım adam haklıymış demek ki harbiden sscb'nin ayak oyunuymuş hep.

bir de eklemek isterim yani çin seddi denen nane nedir ki? ne diyelim şimdi bravo iyi talan etmişler amcalar ki herifler km'lerce duvar örmüş mü? yoksa o duvarın temellerinde bir çok insanın cesedinin kullanıldığını mı anlatalım? hayır de ki bi bok yedik iskenderiye kütüphanesi kurdurduk, ha o zaman anlarım bak. ama bunlarla gelmeyin karşıma. yıkıl evladım karşımdan.
chou hanedanı çin'de 855 sene hüküm sürmüş, türk hanedanıdır. Çin seddi uzaylılar için yapılmadıysa, muhtemelen türkler için yapılmıştır.
oradaki devlet ve insanlar türkler olduğu için türklere yapılmış seddir.
en azından yunanlılara karşı yapılmış olduğunu sanmaktan daha doğrudur.
(bkz: sözlükteki çinliler)
(bkz: cinlilerden ozur diliyorum)
Çinlileri, Türkler kadar gaz sanmanın sonucu ortaya çıkan garip önerme.
sanmak ve duymak bilgiden yoksun kişilerin söylemidir. ne yazık ki yukardaki yazarların, bu kategoride oldukları yazdıklarından ortaya çıkıyor. ve ne yazık ki türküm diyen bu gençlik geçmişi hakkında yalan yanlış bilgilerle bir şeyler bildiklerini belirtiyorlar.
çin seddi, savunma amaçlı yapılmış dünyanın en uzun duvarıdır, 10.000 kilometre uzunluktaki bu duvar dünya harikaları listesine girmiştir.çinin çevresinde yaşayan hunlar ve diğer göçebe topluluklardan korunma amacıyla yapıldığı tüm tarihçiler tarafından kabul edilmiştir.
aslında bahsedilen türk seddidir. ismi sadece çin de olduğundan dolayı çin seddidir.öz be öz türk yapımıdır.

yapılış amacı türklerin çinlilere zarar vermek istememesidir. şöyle ki, dönemin çin valisi, türklere elçi yollayarak "sizden çıkan oklar bizim torpahlara giriyor, ya birgün orada oynayan çoluk çocuğa gelirse" diye sinirlenmesi sonucu türkler oraya duvar örmeye karar vermiştir. tabi türklerin atlı birlikleri çok geniş alanda bulunduğundan "lan dur şuraya da duvar örelim, buraya da duvar örelim" deyu deyu bugünlere gelmiştir.

çin seddinin uzaydan gözükme sebebi de ekinokstan kaynaklanmaktadır. (bilimsel terim de kullandım. inşallah kimse salladığımı farketmemiştir)
dünya tarihinde barbar moğol kavimlerine * karşı yapıldığı söylenir. *
çok doğrudur. lakin mega ileri görüşlü çin halk cumhuriyeti bu surru ajdar anık'tan gelecek tehlikelere karşı inşa etmiştir.
çinliler aptal mı altın çağını yaşayan türkleri uzaydan bile görünen bir duvarla durdurabilsinler.altın çağını yaşayan türklerde o zaman merdiven bile vardı.olmadı ellerden merdiven yapıp gene tırmanırdı türkler o duvara.oysa ismini bilmediğimiz kabile öyle mi.daha görgü kuralları falan yeni yeni oturuyo.çok güçsüzler ama koskoca çin durduramıyo bunları da taaa ali sami alkışın ebesinin bi tarafından gözüken duvarı yapıyolar.
sonunda gerçekleri konuşabileceğim bir sangıdır. (sangı ne mnskym?)(asudhaushdsad)

arkadaşlar türklerden dolayı yapılmamıştır tabi ki çin seddi. 780 yıllık tarih öğretmeni olan 2400 yaşındaki amcamın anlattıklarına ilk başta ben de inanmamıştım ama kendisi yalan söylemez birisidir. yemekteyiz faruk gibi bir adamdır kendisi siz düşünün artık.

Olayı kısaca özetlemek gerekirse; yapılış sebebi "uzaydan görünen bi' şey yapmalı lan?" diyen Qin Shi Huang' un düşüncesidir. Bu düşüncesinde "hem karı - kız yaparız olum ahahaah" diyen amca oğulları da etkili olmuştur.

Lütfen bu bilgiyi herkese yollayalım. Her forward mailde 150€ para hesabıma yatacak.

Sizi seviyorum.(swhler var burada çin seddi uzunluğunda)
çin seddi yanındaki türk: t
seddin üstündeki çinli: c

t:muaha döt korkusu insana neler yaptırıyor!
c:ne alakası var oğlum biz bunu bikere sivrisinekler girmesin diye yaptık! * *
(bkz: hepimiz çinliyiz hepimiz çin seddiyiz)
doğrudur. dönemin çin imparatoru tarafından uzaylılara mesaj yollama amacıyla yapılmıştır. kuş bakışı bakıldığında çince "selam, biz dostuz" yazdığını okuyabilirsiniz. *
Muhtemelen çekik gözlü, türk milletiyle bir zoru olup tarihlerini zedelemek isteyen sikindirik* bir tarih hocasının götünden çıkardığı ve aynı hızla götüne sokması gerektiği zırvadır.
çok fazla age of empires oynayan bireyin iddiasıdır.
çindeki en iyi duvar ustası yarışmasından sonra yapılmıştır.
güncel Önemli Başlıklar