bugün

uruguayda . çiftlikbank tosunu neden oraya gitti sandınız . koskoca duvar var işte.
Yozgattadır zamanında ili ablukaya almak isterlerken inşaatı yarım kalmıştır.
Çinde olmasi lazim.
Okyanustadır atlantis halkı çinin yayılmacı politikalarına karşı durabilmek için örmüştür.
istanbul, bağlarbaşı, son kararım.

"teşekkürler".
Bayburtta.
inşallah bir karışıklık olmuştur da bilememiştir dediğim olay.
kadınların beyinsiz olduğunu kanıtlayan bir soru olmuştur. hem de ilk soruda bir yarışmada.
Bilgi üniversitesi ekonomi mezunu olan biri. Bu sırada bilgi üniversitesine bir selam olsun.
Ekonomi okuyup çin hakkında en ufak bir bilgisi yok.
Son 10 yıldır ekonomik çıkar küresel rekabet olarak ABD ile neredeyse sıcak savaş eşiğine gelen çin.
Bırak onu kızım hiç mi Ayfon(!) Kullanmadın?
Belgeselde mi izlemedin?
En son çin Seddi diye film vizyondaydı duymadın mı?
Yok yani çin seçeneği cevap şıkları içinde olmaz da seyirci telefon haklarını kullan.
görsel
işin acı olanı, seyircinin %51'i çin demiş %49'u bilememiş ve bilemeyenler de ağırlıkla Hindistan şıkkını tercih etmişler.
Aaaah aziz nesin ah!
Allah taksiratını af eylesin.
Alaska diye biliyordum, kızgın denizaslanlarının yerli halka yaptığı saldırılardan dolayı, yaptırdıkları duvardır. Duvarı çinliler yaptığı için çin seddi denir.
Çindedir. Kim milyoner olmak ister yarışmacısı bunu şaşırtma soru sanmış olabilir, abartılmaması gerekir.

(bkz: ağrı dağının %65 i Iğdır ilinin topraklarındadır)
bunlar kurgu olabilir dikkat çekmek için reklam için...
sivasta olabilir.
Erzurum da olabilir çünkü ben erzurumluyum ismini yazayımda reklam olsun.
böyle bi soruyu bilmeyen adamlar da varmış demek ki. biz de bu adamlara ekonomiden falan bahsediyoruz.
Çin Seddi, Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan, Dünyanın en uzun savunma duvarıdır. Kalıntıları Po Hay körfezinde deniz kıyısında başlar. Pekin'in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanır. Gobi Çölü'nün güneyinden batıya yönelerek devam eder.

Not.. Kopyala yapıştır.
çin seddi çin'in kuzeyinde bulunur.
moğolistan sınırından tahmini 500-750 km içerde, kuzey ve kuzeydoğu hattı boyunca devam eder.
tabi kuzeydoğu'dan kasıt mançurya değil, pekin'e olan kısımdır.

biri copy paste yaparak çin'in kuzey batısı demiş.
ancak çin'in kuzey batısı doğu türkistan'ın kuzeyidir. ve çin seddi doğu türkistan'dan geçmez.
gansu'nun biraz doğusundan başlar.

ha ancak kültürel manada çekirdek çin kastediliyorsa evet çin'in kuzeybatısından, kuzeyine yönelir.
Diyarbakırda degil miydi ya hani surlar fln.
https://youtu.be/R6FrPU2NBec

Su ayhan adlı zeka küpünün uğruna iki joker heba edip ülkeyi dumurlara uğrattığı sorudur. Bir de hakkında kötü yorum yapanlar kızımızın o kadar gururuna dokunmuş ki arkasından açıklama videosu falan çekmiş. Bize zeka küpü demiş, gurur duyuyormuş bizimle. seyirci jokerinde sonuç çin çıkınca verdiğin şok olma tepkisini görmüyor muyuz biz? Sana mı kaldı bu milleti aşağılamaya çalışmak? Embesilin komplekslisi artı üstüne bir de çirkefi. Açmış kamerayı dudaklarını büze büze bir de diyor ki "ban jokerlarımı istediğim gibi kullanmakta ozgorom." Sen üreme olur mu? Ben senin yetiştirdiğin çocuğa öğretmenlik yapmak istemiyorum.
Çin Seddi tabiki Seddi ulkesindedir diye biliyorum.
Çizilmiş teflon tava kullanmak sağlığa zararlıdır.
Çin seddinin çin'de olması japonya'da olduğu gerçeğini değiştirmez. Aksini iddia eden çin virüslüdür.
efendim ortada bir sed varsa nerede olduğu önemli değildir. geçiniz bunları.
--spoiler--
gres yağı ile masturbasyon yapmayın
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar