bugün

çinliler önüne kedi eti getirse ayıp olmasın diye yiyecek özenti maldır.

güzelim kebap, lahmacun, çiğköfte, iskender dururken adını bile bilmediği, nasıl yapıldığı hakkında en küçük bir fikri olmayan yemeği zıkkımlanabilir bu özentiler.

hahahahahahaha.
giden çinli ise herhangi bir problem olmayan durumdur.
özenti yaftası yememek için istanbulda yaşayan çinliler bile bu mekanlardan uzak durmaktadır.
japondurlar.
bu tip ben oluyorum. geçen hafta dersten çıkıp arkadaşla "her gün önünden geçiyoruz bi girip bakalım" diyerek daldık içeri. hem çin lokantası ön yargısı hemde nişantaşı'nda olması sebebiyle ne kadar kazıklanıcaz diye beklerken çok da normal fiyatlar ödedik. sonuç olarak suşi ne lan? içli köfteyle başlayıp ne bulsam yerim öyle çubuk falan gerçekten bana göre değil.
yiyemediği birbirinden değişik tatsız tuzsuz yemekler için tonla para ödeyen tiplerdir.
anasının gideri olsa önce anasını satar sonra koşa koşa kendi gider ama napsın yavrucak züğürt olduğu gibi anasının da gideri yoktur e tabi bu sonuca göre züğürt hala züğürttür ve uğruna anasını gözden çıkardığı çin lokantasına gidemez veeee sonuç olarak giden özentidir. acıyorum lan size ezikcanlar.
kültürünü kaybetmesini geçtik milli olan tüm değerlerini kaybetmiş kişidir. düşmanlarımızın kültürüne ve sömürü düzenlerine gönüllü olarak alet olan tiplerdir. doğu türkistanda can veren şehit düşen kandaşlarımızdan belki haberi bile olmayan tiplerdir belkide hiç umursamayan tiplerdir. bir şey çok açık ki sen ezeli düşmanının senin ülkende senden para kazanmasına destek olursan ne türksün ne de insansın.

edit: özentisiniz bir şey merak ediyorsanız doğu türkistanda göğüsleri kolları kesilen türkleri merak edin annesinin karnından alınmış bebeği yiyen çinlilerin suşisini, osman batur un katillerini değil.
bir adana dürümün, çiğ köftenin, şalgamın ne anlama geldiğini bilemeyecek tiplerdir.
Bir de ağzını gere gere chopstick derler. Bundan sonra gitsinler de görelim.
Hayatımda bir kere Çin lokantasına gitmişliğim, sonrasında çıkıp köfte ekmek yemişliğim var. Çin lokantaları Benim damak tadıma uygun mekanlar değil. menüsünde köpek balığı yüzgeci çorbası olan mekan ne kadar damak tadıma hitap edebilir zaten aq.
3 tane et döner alınacak parayı 1 kase limonlu çorbaya veren enayi tiptir açık ve net.
Türkiye'de hatta avrupada yaşayan bir türkün çin lokantasına gidip tonla parayı uyduruk yemeklere harcaması için aklını oynatmış olması gerekir. Ya da çok canı sıkılıyordur.