bugün

Koronavirüsten ders çıkardıysak eğer
Hemen yurtdışı uçuşları kapatıp hudut birliklerine vur emri verin

Çin'in Şanghay eyaletinin Pudong Uluslararası havalimanında bir kargo görevlisinde SARS virüsü tespit edilmesinin ardından karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi, yetkililerin çabalarına rağmen bölgeden kaçmaya çalıştı. Çekilen görüntüler olayın vahametini gözler önüne serdi.

https://www.haberler.com/...edeniyle-13752116-haberi/
Haber okumaya korkar oldum son günlerde.
bir bitmediler ya. bıktı dünya sizden. ne lanet bir şey çıktınız arkadaş.
Ciddi anlamda sinir bozan, zerre kadar kalmış umudun hunharca içine eden, korkudan tir tir titreten allah' ın belası bir haber.

Sahiden tadım tuzum kaçtı sözlük!
Nasıl yani, maske, hijyen, mesafe, eve kapanma gibi ritüeller, hayatımız mı olacak?
Her geçen gün hamam Böcekleri gibi ölecek miyiz? Sıramızı mı bekleyeceğiz?
Sinema, tiyatro, festivaller, kalabalık aile yemekleri, çalgılı çengili düğünler, dernekler tarihe mi karışacak?
Cenazelerimizi de mi kendimiz gömemeyeceğiz?

Ben boyle hayatın taaaa.....
Fare zehiri içip öldürürüm kendimi lan! Ben böyle yaşayamam!
Tutmayın beni!
Nasıl bir döneme denk geldik diye sorgulamadan duramıyorum. Keyfim kaçıyor.
Yeni virüs değil israflar. Var olan sars cov 2 nin 2 kişide görülmesi.

Çin'de vaka sayısı 20 - 10 arası gidip geliyordu.
2020'nin henüz bitmediğini gösteren durum.. Allah'ım sen bilirsin..
görsel
patlak vermeyen bir şey kaldı mı acaba?
çin'den geleni söyle, kalırsa yazık olur.
yalandır, boş muhabbet...
korona medyasının yeni korkutma aracı gibi duruyor. çok büyük ihtimalle asılsız haber, çin'de yere düşüp bayılanlar gibi.
ne salgini, cin’in artik oyle bir derdi kalmadi. hatta o kadar kalmadi ki turizmi hareketlendirmeye; firsattan istifade yabanci turist cekmeye yonelik hamlelere baslamislar. sars ciksin onu da dunya’ya paslar, koselerine cekilirler.
Artık göğsüm sıkışıyor kabus gibi bir şey bu bitmiyor da. Sanki bundan sonraki hayatımız böyle devam edecekmiş gibi geliyor ama hayırlısı..
yediği boktan ders almayan yavşakların yeni ortası.
Anladım bunlar dünyanın sonunu getirmekte kararlı.
Korona ilk çıktığında da sokaklarda kanlar içinde yığılıp kalan insanların videoları yayılmıştı da hiç denk gelmedik gerçekte.. her denilene inanmamak lazım. bir süre sonra aslı ortaya çıkar. inşallah da uydurma bir şeydir.
Bir bitmediniz be. Anasını satayım ne kadar uğursuz ve faydasız milletsiniz. Yemin ederim insanlığa hiçbir faydanız yok bari zarar vermeyin amk. Tüm dünyayı kırdı geçirdi vebali boynuna artık.
Artık buzullara göç etme vakti geldi.
şu çinlilere biri dur desin artık ya. virüsü yayıyorlar sonra kendi ülkelerinde hiç hastalık yokmuş gibi virüsün etkisinden kurtulup diğer ülkelerdeki yansımasını izliyorlar. en çok da bu canımı sıkıyor. toplu bir şekilde protesto edelim. ya da ülkelerinin kapılarını kapatsınlar orada yaşasınlar ne yaparlarsa yapsınlar.
çin'in haritadan silinmesi gerektiğini gösteren durumdur.
güncel Önemli Başlıklar