bugün

hele de gurbet elde okurken, annenizin getirdiği çikolata damlalı ise bu kek, şahane bir duygudur o kekten ziyade anneyi hissetmek.
çikolatayı seven kişinin ağzını sulandıracak tatlı.

yumuşacık ağızda dağılacak şimdi ve tatlı tatlı tadı damağında kalacak..

resim de koyalım da tam olsun:
görsel
eğer ıslak olanlardansa bir de , yeme de yanında yat sözünü niteleyen kektir.
içinde çikolata olan kektir.
kahve ile güzel gider.
yalandır...

(bkz: the cake is a lie)
bir çaylı kek bir de bu damak çatlatır. yanına da kısır, su böreği al sana altın günü.
iyidir.
En sevilen kek. Evet.
Tadı kötü olan kektir. Mantarlı kek daha iyidir.
ilgi çekmek isteyen kezban kızcağızlarımızın nasıl olurda böyle bir niki kendilerine mal etmezler hayret.
yoğun çikolatası varsa şayet güzel bir kek çeşidi olmaya hak kazanabilir.
Bozuk moralimin ilacıdır.
bunu yiyen gece uyku uyuyamaz sabah işe koşarak gider. enerji bombası gibi bu nedir lan.
Olsa da yesek. Şaka şaka yeter çok kilo aldım zaten ayak bileğimi catlattiktan sonra daha fazla kalori depolamak istemiyorum vücuduma.
Islak olanını öyle yaparım ki parmak yedirtirim. Ve ünüm sülale ve çevresine yayılmışsa ve tarifimi almışlarsa da bir tanesi bile senin gibi yapabildim, oldu demedi.
El lezzeti falan işte *
Daha da kimseye vermem zaten tarifi, kızıma gizli tarif diye anlatacağım nesiller boyu aktarılsın.
kesinlikle her evde olan malzemeler, özellikle de Hindistan cevizi şekeri evimin olmazsa olmazı...kilosu 152₺ benden söylemesi...

ben size çok daha mantıklı bir tarif vereyim malzemelr kakao,un, yumurta,çikolata, şeker, tereyağ... yapılışı kolay...
yağı erit, şekerle yumurtayı çırp, yağı soğut ve bu karışıma yavaş yavaş kat...
başka kapta unla kakaoyu karıştır homojen olsun
kurularla sıvıları karıştır
çikolatayı kes, hafif unla...
karışımın içine çkolatayı da ekle hafifiçe karıştır
2-3 cm kalınlıkta olacak şekilde düz tepsiye hamuru koy
180 derece fırın 20 dakika

afiyet olsun...

hindistan cevizi şekeri ne amk...
güncel Önemli Başlıklar