bugün

''herhangi bir şeyin krizine girmek günümüzde bir statü göstergesi haline geldi..'' cümlesiyle, 'allahhh allahh' nidaları eşliğinde giriyorum yazıya.. çok acayip sosyolojik çıkarımlar yapıcam..

sinir krizi geçirmek, isteri krizine girmek falan derken 'tatlı ve çikolata krizinin gelmesi' de turistik bir iş dünyası sosuna bulanmış dejenere (sosyolojik tespit yazısı yazacaksan bu kelimeyi kullanacaksın bir yerlerde yoksa hoca bakmadan direk 0 veriyormuş) bir orta yaş neslinin belirtmekten keyif aldığı krizler arasına girdi.. her kriz mübah abi.. minimalist bir cafe'de arkadaşına yorgun gözler eşliğinde (ama heyecanla) anlatmak için kalp krizi geçirme niyetiyle günde 6 öğün kfc yiyen insanlar biliyorum.. yani bilmiyorum da olabilirmiş gibi geliyor.. gazımı aldım gidiyorum şimdi bir kfc için kırmayalım birbirimizi ağır konuşurum..

özellikle kadın kısmısında çok oluyor bu çikolata krizi.. ee artistik de bişi niye duyrulmasın di mi?

- tamam şu mailingleri de yapalım sonra ajansın gönderdiği görseller üzerinde takımla çalışmaya başlayabiliriz..
+ yalnız mürsel bey bana bi izin vereceksiniz benim çok fena çikolata krizim geldi.. bi kutu madlen yemeden verimli olamam..
- oha işe aldığım karıya bak.. tek başına şeker bayramı gibi..
+ lütfen mürsel bey seviyeyi koruyalım..
- sus len milka..

hayatımda çikolata krizine girmek nasip olmadı.. bir kere çok heves ettim, gittim anneme ''anne sabahan beri çok fena tahin helvası krizindeyim hemen hazırlasana bi ekmek arası.. varsa sakız reçeli pekmez felan da olur..'' dedim, 12 yıl oldu kadın hala gülüyor.. n'apacaksın kişinin kırsallığı onu metropolün göbeğinde bile buluyor, kendinden kaçamazsın..

yalnız aynı repliği benim annem falan da kullanıyor arada.. burda dejenere mejenere diye öttüğümü görürse bacaklarımı kırar.. ki belirteyim zaten, bir topluluğu dejenere olarak nitelendirmek de gözümde çikolata krizinin gelmesinden birkaç adım geride bi saçmalıktır..

kahvesi de var bunun.. kahve krizi.. o kriz de kalp krizine yönlendiriyor seni bir zaman sonra.. cafe'de anlatırsın..