bugün

gabriel garcia marquezin benim hüzünlü orospularım adlı kitabını almak kadar zor değildir. ulan çevirende bi puştluk varmış. niye orospu diye çeviriyosun dostum derdin ne senin.
-hangi kitaba bakmıştınız?
+siktir et...
-hımm gerginsiniz bugün galiba... fakat yardımcı olmak benim görevim buyrun hangi kitap?..
+onu diyorum hanfendi siktir et işte...
-beyfendi dalga mı geçiyorsunuz sizi terbiyeye davet ediyorum?!
+ben öyle bilmediğim yerlere gitmem sadece siktir et istiyorum.
-yeter ama! lütfen çıkın dışarı ahlaksızlığın lüzümu yok!!
+hay s... bu kovulduğum 5. bookstore istemiyorum kitap felan neyse siktir et!
yaşamadığım zorluktur. çünkü gidip raftan kendim bulmuştum. görevliye soracak olsak;

-buyrun nasıl yardımcı olabilirim?
+şey, ben bi kitaba bakmıştımda.
-evet, adı neydi kitabın?
+siktir et.
-#!?
bu zorluğun farkında olan görevliler sayesinde seviyesi azalmış bir zorluktur.

pek değerli D&R mağazasına gittiğimde aklımda olan bir kaç kitap vardı. içlerinden biri de s*ktir et. aradığım diğer kitapları bulduğum halde onu bulamamaktaydım. ben de bulduğum kitapları da raflarına koyarak hepsini birlikte söyleyeyim, s*ktir et araya kaynasın diye düşünerek görevlinin yanına gittim.

- meraba ee şey ben bi kaç kitap bakıyodum da.
+ tabi efendim, isimlerini söyleyin bulalım.
amacım 3 tane kitap ismi söylemek, s*ktir et i de ortada söyleyip araya sıkıştırmaktı.
- blablabla, siktir et bir de mm şeyy hay aksi kitabın adını unuttum.
evet bütün şahane planım böylelikle suya düşmüştü. *
neyse ki görevli bu durumlarla çokça karşılaştığından mıdır nedir, hemen gitti kitapları getirdi, teşekkür ettim ve ismini unuttuğum son kitabı, zaten bildiğim yerinden aldım ve kasaya yöneldim.
bi kitap ismi söylerken bu kadar kasılması normal mi ben mi anormal buldum şimdi anlayamadım. mesela ben olsam şöyle olurdu:

- merhaba bi kitap arıyorum da kitabın adı "siktiret" ismi bu yani yanlış anlamayın. var mı sizde acaba?
+ evet buyrun bla bla bla

ek: evet hiç çekici değil di mi ne bi gizem ne bi şaka ne bi bişey akşam oldu hüzünlendim ben yine...
-bi siktir et rica edebilirmiyim?
-benim terbiyem müsade etmez bayım. ama size kazım'ı çağırayım o siktiretsin.
-yok yok siktiret. zaten öğle molam bitmiş.
çok satılanlarda rahatça bulabilecekleri kitap olduğundan görece zor olarak nitelendirilen eylem.
bi şekilde alınıp okunması gereken bir kitaptır.
okuduktan sonra 'aaamaaan koy g.tüne gitsin' etkisi bırakıyor bünyede.
+ buyrun beyefendi hangi kitaba bakmıştınız?
- siktir et...
+ harbi ya siktir edin kitabı bildiğim çok nezih bi kafe var, takılalım beraber.

bir kitap nelere kadir görüyor musunuz?

(bkz: siz de mi kitap aramaktan sıkıldınız)
rafta kitap görülür ele alınıp incelenir ve;
-aa 'siktir et'
-pahalıymış ama yeaa
-o kadar verilmez ya siktir et
ve kitap rafa geri bırakılır.
-siktir et alabilirmiyim
-siktir
- çevirisi siktir et olan kitabı almak istiyorum.
+ çok zor...
- bi' denesek?
her korsancı abimizin tezgahında kolayca bulunabilecek kitaptır. fiyatı da 5-6 tl civarındadır.
tezgahın önünden geçerken az bi gözünüz takılsa "çok iyi bir kişisel gelişim kitabıdır..." diye anlatmaya başlarlar.

ben size korsan kitap alın demiyorum. "cüzdanım çok kalın beni rahatsız ediyor." diyorsanız tabi ki bandrollüsünden alın.
adı s*ktir et olan kitabı annenin çöpe atması olayından evladır.

işte, bu kitabın daha ilk çıkmaya başladığı zamanlardı, 2011'in eylül'ü veya ekim'i olabilir tam hatırlamıyorum, abimle ümraniye carrefour'a gitmişiz, ben tabi hemen her zaman ki kitapların olduğu bölüme doğru ufak adımlarla ilerledim, baktım ne var ne yok, o zamanlar favori kitaplar muhteşem süleyman, hürrem sultan gibi kitaplardı, neyse kafamı kaldırdım bir baktım abim, gülerek bakıyor bana ''ne oldu?'' dedim aha bunu alalım bu kitap güzeldir dedi gülerek, ismi o kadar samimi geldi ki elimdeki kalın romanları bırakıp incecik kitaba sarıldım hemen. Neyse eve geldik, ben tabi hemen okumaya başladım falan 2-3' günde bitti çok güzel bir kişisel gelişim kitabıydı bir gün aklıma düştü şu bölümü tekrar okuyayım dedim allah allah kitap ortalarda yok dedim anne nerde benim s*ktir et'im ilk dumur oldu kadın anlamadı tabi, dedim hani kitap kitap, haaa dedi ben onu çöpe attım?! bu seferde ben dumur oldum dedim anne kitap çöpe atılır mı hiç? amaaaan dedi, öyle kitaplar okuya okuya bi cins oldun zaten, ben sana kabirde ilk gece kitabını aldım git onu oku dedi, tabi ogün'den sonra okuduğum kitapları göstermem anneme. buda böyle bir anımdır.
prezervatif alan adam hiç zorlanmaz. adam alışmıştır.