bugün

insanların dilinden hiç düşmeyen slogandır, hemen her görüşten, her olusumdan insanın agzından duyabilirsiniz bu sözleri..

-efendim lazıyla kürdüyle çerkeziyle alevisiyle sünnisiyle bir mozaiktir türkiye.

bir akp'li söyler bunu...
bir chp'li söyler
az önce mustafa sarıgül'den duydum...
demokratım diyen zaten söyler..
kürt kişi: halkların kardeşliği şeklinde söyler..
komünist aynı şekilde eşlik eder.

peki herkes aynı şeyi söyleyebiliyorsa, neyi bölemiyoruz...
sorunda burdadır zaten. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan bütün insanlara Türk denilmelidir ve diğer ırklar kabul edilmemelidir. Yüce Atamız yıllar önce bu sorunu halletmiş ve sağolsun recep yarayı kaşıya kaşıya kanatmıştır.
(bkz: Ne mutlu Türk üm diyebilene!)
doğrusu "kürt, türk, alevi, sunni, laz, çerkez" diye sıralanmış haldedir. kürt'lere ayar vericez diye garibim laz'lar ve çerkez'ler de azarı yer. tabi gerçek laz ve çerkez nüfusun sayısı bir kürt aşireti kadar bile bulunmaz ülkemizde.
güzel ülkem türkiye de hep birarada rahatça yaşayan ve dünyadaki provakatörlerin iştahını kabaratan milletler.
çünkü hiç kimse inanaraksöylemiyor.
"türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkına, türk milleti denir. ne mutlu türküm diyene!"

kaynak: lise milli güvenlik bilgisi kitabı, sayfa 92 **
çanakkalede tek vucut olup ilelebet devam edeceğine inandığım birlik. dış çepelerin saldırıları olup ayrı gösterilmeye çalışsalarda et tırnaktan ayrı düşmez.
Çorba da diyebiliriz.
Malzemelerden birini fazla koyarsan tadı kaçar. Yenmez mırdar olur. Atılır.
Eksik olursa tatsız tuzsuz olur.
malesef alevileri ötekiler gibi gösterendir. ancak zazalar hariç aleviler özbeöz türktür.
(bkz: aman beni karıştırmayın da)
Türkiye cumhuriyeti vatandaşları...
çerkez, laz, kürt, türk, alevi, sünni, ermeni, rum, yahudi = yüce türk milleti.
(bkz: hepsi bir hepsi haktan)