bugün

http://haberiniz.com/yazi..._egitim_ve_tv_istedi.html
akp'nin kürt açılımının verdiği patlaklardan biridir.
daha çok göreceğiz bu tür haberler. akp'nin kürt açılımı ile gerçekleştirmeye çalıştığı ülke içinde bölücülük projesi yavaş yavaş gerçekleşiyor. tek millet, tek dil, tek bayrak falan diyor ya başbakanınız alın size tek millet. yıllar önce herkes birarada gayet mutlu bir şekilde yaşarken, kimse kimseye karışmazken şimdi yavaş yavaş eritiyorsunuz bu milleti. helal olsun size.
kürtleri ayırmayı başardılar şimdi sıra çerkezlere geldi. böyle böyle yavaş yavaş türkiye yi bitiriyorlar. yakında neler görürüz Allah bilir.
murat bardakçı konuyla ilgili güzel bir yazı kaleme almış:
http://www.haberturk.com/...ir-cerkes-acilimi-eksikti
şaşırılmayacak durum.
bugün kızılaydada lazlar bişeyler yapıodu.
devam edin çok iyi gidiyorsunuz.
verin amk kürde de verin çerkeze de varin laza da verin.
imtiyazıda verin anadili de verin.
devam edin amk.
sonra kırk yapar filan diye bizle dalga geçin,bi biz mi sevioz bu ülkeyi amk.
bu ülke öyle bi hale gelecek ki sayenizde hepiniz arkanıza bakıp ağlayacaksınız.
tv ve anadilde eğitimle başlayan bölünme ve 20 yıl sonrası bekleyin.
devlet bahçelinin yine haklı çıktığının kanıtıdır.
(bkz: kürt açılımı bu ülkeyi bölünmeye götürür)
hakları olanı yirmibirinci yüzyılda istemişlerdir.
haklarını elde ettiklerinde türkmüş gibi davranmak zorunda kalmayacaklar ve aramızdaki dostluk ve kardeşlik gerçek bir zemine kavuşacaktır.
buna aynen; "dağdan gelip bağdakini kovmak" denir. bu isteklerini kuzey kafkasyadaki yönetimlerden istesinler. ancak bu açıklamaları yapanlar çerkesler içinde küçük bir azınlıktır, tüm çerkeslere maledilemez.
haklı adamlar aga. sen eğer kürtlere ayrıcalık tanırsan...

süryani, arap, zaza, ermeni, gürcü, laz, çeçen, abaza, rum, pomak, gacal, arnavut, boşnak. eksik yazdığım olabilir ama hepsine aynı hakkı vermek zorundasın.
kürt ayrılıkçı hareketinden sonra birde çerkes ayrılıkçı hareketinin tohumları
atılırsa gerisini düşünmek istemiyorum.böyle bir ülkede böyle şeylerin olması
garip karşılanmamalıdır.
(bkz: türkiyeyi 36 ya bölen başbakan)
(bkz: çerkes)
(bkz: yok öyle birşey)

salt bilgi için;

(bkz: çerkez)
bölünme oyununun 2. perdesi.
Çerkes yanlışlığını geçersek eğer yanlış değil diyenler (bkz: tdk) Kürtlerden ne eksikleri vardırlar? bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.yok lan ne yapacaklar ne geçecekler, Basın açıklamasında dümbük Çerkez kardeş Bu hakkı almak için gereken neyse yapacağız demiştir, Merak ediyorum gereken neymiş? yapsınlar da görelim, Kürtler kadar olsunlar bari de gerekeni yapsınlar, Bak Kürtler önce bebekleri öldürdü, sonrasında da Tayyip gibi birini iktidara taşıdır şimdi istediklerini alıyorlar, siz de bebekleri öldürün tayyip elbette size de bebek öldürmenizin mükafatı olarak TRT bilmem kaç kanalı açacaktır. Ama bebek öldürmeden kabul etmiyoruz bak, dağa çıkacaksınız, çıkacaksınız ki Tayyip ülkeyi bölmek için terörü bitiriyorum dalgasına açacak kanalınızı tamam mı?
ortalık yol geçen hanına döndüğü için normal sayılabilecek haberdir. yakında türkiyede yaşayan 50 kişilik papua yeni gineli azınlıkta anadilde eğitim hakkı istese şaşırmam artık.
ben istemiyorum. ailem istemiyor.köyümdekiler istemiyor.

ülkeyi bölme çabası içindeki dernekler beni/bizi temsil edemez.

çerkezler bu oyuna gelmez, hadi başka kapıya.
Çerkezler Türk değil miydi sorusunu aklıma getiren olaydır. hem milliyetçilik üzerine atıp tutmak hem de bunun aksine işler yapmak garipsenecek durumdur eğer düşünce söyle ise kabul edilebilir belki "kürklerin var bizim niye yok" ama yine de Türkün dili Türkçedir.
KURTLERE VERILMESIN AMA CERKESLERE VERILSIN DENILEN TALEBDIR ADAMLAR TERORO ORGUTUMU KURMUS.
çerkes arkadaşım siktir et bu malları ya dedi bana. çerkeslerin hepsi türkiye ye bağlı dedi.
Kürtlerin olduğu gibi çerkeslerin de olmalı.
bi onlar kalmıştı dedirtir insana.