bugün

rus kızlarının yandan yemiş olanları. ama yine de türk kızlarına oranla güzeldirler.
çerkezköy de olduğu sanılan ama olmayan kızlardır.
anne sıfatını sonuna kadar hakeden, gerçekten denildiği kadar hamarattırlar ve ailelerine sahip çıkarlar.
(bkz: hadise acikgoz)
ne güzel kız alsana böyle bi kız insanlarıdır.
çok güzeldirler. ha bir de hamarattırlar.
iyi ki çok sayıda tanımışım yoksa bu kadar reklama kanabilirdim dediğim topluluk. abartıldığı kadar ne fizik olarak ne de kafa olarak bir üstünlükleri vardır. yazarların bahsettiği üne türkiye ve türk halkının çok fakir ve savaşlardan dolayı perişan olduğu eski dönemlerde kavuşmuşlardır. şu anda ortalama bir türk kızından daha güzel değillerdir.
kimseye b.k atmaya niyetim yok ama benim gördüğüm çerkes kızları arasında bir tanesinin bile gideri yoktu.boyları 1.50 1.60 arasında değişmekte olup gözleri de gayet kahverenginin en klasik tonuydu ha beyaz tenlimiydirler?.evet süt beyaz hemde ama birine de dönüp bakmazsınız o ayrı.hayır bu kızlar mı yalan söylüyor çerkesim diye yoksa kriterler değişti de benim mi haberim yok anlayamadım olayı ben. ben onlardan daha çerkes duruyodum.
Çok güzel ve asil durdukları aşikar,Fakat;sizi kendisine bağladıysa ve ondan bi şekilde koptuysanız uzun yıllar acı çekeceksiniz.
her etnik kökendeki gibi önce insan olan kızlardır. (nedir bugün sözlükteki çerkez açılımı?)
hepsi kendini bulunmaz hint kumaşı, asil soylu zanneder. asla bir türkle evlenecek kadar düşmediklerini söylerler.
ne idüğü belirsizlerin hiç bir zaman yüz bulma ihtimali olmadığı için bok attığı kızlardır.
emin olun hala var bu kızlardan ülkemizde ve kafkasyada ama artık bu tip kızlar erkeklerin ilgisini çekmiyor.herkes sevimli, kendini beğenmiş, evleneceği kişinin ailesiyle asla yaşayamayacak, çok konuşan, iki yumurta bile kıramayan, gözü dışarda ve en önemlisi aşkı bilmeyen kızların peşinde, asil ve güzel kızların değil.ama unutmayın ki kadını güzel yapan ALLAH, sevimli yapan şeytandır!!
güzellikleri, hamaratlıkları, huyları suyları değişken olup tartışılabilir. lakin büyüklerine saygıları tartışılmaz.

edit: eksileyen arkadaşlara iki çift lafım var sayın sözlük. güzeliz evet, hamaratız evet, büyüklerimize de saygılıyız evet. oh be. şimdi eşitiz işte.
kesinlikle ortalama bir türk kızından güzel değillerdir ve arada bayağı bir fark söz konusudur türk kızı lehine.
güzellikleri kadar hamaratlıklarıyla övgü alan kızlardır. kayın valide ve kayın peder yanında konuşmazlar, oturmazlar. kapıdan çıkarken arkalarını dönüp çıkmazlar, büyüklerinin yanında konuşmazlar, onlarla aynı sofraya oturmazlar sadece hizmet ederler. yani çerkez kızı olmak zor zanaat.
hafif çekik gözlü ela ile mavi arası değişen geneli beyaz tenli karakter olarak, her insanda olduğu gibi bam teline basmadığınız sürece oldukça sakinlerdir. Eşine ve çevresine saygılı kızlardır.
not:Bu devirde olmayan birşey gördüm. Büyüklerine harbiden saygılılar.
sözlükte çerkez kızlarını koruma ve kollama derneği ilgi alanı..
genelde sert ataerkil bir aile terbiyesinden geçmiş, güzellikleriyle meşhur kızlardır.
açılan başlıkta birileri çerkes kızlarına her yazılanı eksilemesi komikleşen durumdur.
not: ne oldu ağa, çerkes kızını vermedilermi sana..derdin bu ise eksilemede, bu kafayla sana hiçbir ırk kız vermez.
En dikkat çeken tarafları eğlenceye olan düşkünlükleridir. Toplanırlar sabaha kadar eğlenirler, eğlenirler, eğlenirler ve usturuplu bir şekilde dağılırlar*
Bakımlı, güzel, tatlı kızlardır ve öyle kolay kolay kimseye pas vermezler. Zaten çerkez olmayanlara da kız vermezler*.
Ufak bir ayrıntıları daha var karadeniz balığı yemezler.
Genelde çok güzeldirler ama çabuk yaşlandıkları söylenir. Benim orta yaşın üzerinde bir çerkez tanıdığım olmadığı için bu söylentinin doğruluk payı üzerine bir şey söyleyemeyeceğim.
mensubu olduğum türk boyunun kızlarıdır, gerçekten ar ve namus üzerine birçok hikayesi olan, el ve ev işlerinde oldukça hamarat olan, atletik yapılı güçlü kuvvetli yumuşak başlı, dürüst has türk kızıdır.
not: çerkes değil çerkez olarak kullanılması gerekir...

dipnot: eğer bulursam hemen evlenmek için ikna faaliyetlerine girişeceğim hatun kişidir.
bir bosnalı değil sonuçta. ama yine de güzeldirler.
o kadar güzeldir ki bunların bir kısmı, b.k atmadan duramıyorum efendim. beni kıskançlık krizlerine sokan dişilerdir. *
güncel Önemli Başlıklar