bugün

rocker'dı yav bu adam. uzun saçlıydı, bağıra bağıra şarkı söyleyip gitar çalardı.

nereden nereye.
"vuuuaah jiji kız" "vuuaaateşteyim hıaateşte" şeklinde şarkı yuvarlayan kişi.
milli bayramlardan milli bayramlara hatırlanan, hatıra zorla getirilen şarkıcı. bayramlar olmasaydı ne söyleyecekti merak ediyorum.
eski şarkıları mükemmele yakın olan, sonraları nedense saçma sapan şarkılar yapmaya başlamış, eskinin iyi şimdidin kötü şarkıcısı.
şimdiki şarkıçı bozuntularını gördükten sonra kabuğuna çekildiğini düşündüğüm sanatçı.
halen daha büyük zevkle şarkıları dinlenmekte.
benim için bi rafet el roman ile eş değerdedir.
hani nasıl ahmet kaya öldü, onun gibi daha güzel türküler şarkılar söylecek adam yoksa bu adam da böyle.

(bkz: en sevdiğim olurmusun)
kendisinin dongi dongi diye şarkı yapmışlığı vardır. eski yıllarda mazhar alanson' la bir davette karşılaştığında alanson' un kendisine ne haber çelik, Atatürk nasıl? diye sorması efsanedir.
ilk olarak 1990 eurovision türkiye finalleri'nde o zaman sarı saçlı olan ve zamanda gezinti şarkısını söyleyen tülay saygın'ın * arkasında 2 kadınla birlikte vokal yaparken ekranda gözüken şarkıcı. o şarkı daha sonra nilüfer tarafından bir dünya doğuyor adıyla yorumlanmıştı. inanmayanlar için: http://ogaeturkey.wordpre...ovision-finalleri/page/2/

eksileyene söyleyin: bu bilgi doğrudur. hatta o yarışmayı kazanan kayahan, "gözlerinin hapsindeyim" şarkının sözlerini değiştirmiş ve bildik sözler ortaya çıkmıştı. asıl sözler ah be canım, ah canım sormadın hiç, kaç gün daha... idi.
http://www.youtube.com/watch?v=OKggxA0AMUQ
(bkz: naber çelik atatürk nasıl)
Hercai, Afedersin, Dilberim gibi şarkılarını beğendiğim sanatçı. Son yıllarda saçmalasa da bu şarkılarını seviyorum.
atatürkçü, sevdiğimiz bir abimiz. bir de şöyle anlamlı sözler yazar:

Aman aman halim yaman ama çekemem artık seni
Yeter be aman kendim ettim kendim buldum
Burama geldi of yeter be aman

Benim ahımı aldın ahım da seni alsın
iyi günde kötü günde yerde kalırmı sandın
Yandın yandın yandın

Artık devir değişti tabii çelik de değişti
Kısa kes artık bitti senin modan geçti
Şimdi O kadın moda

bye bye

Ben mi sana sen mi bana deli
Anlaşamadık bi türlü sonunda bitti
Kendim ettim kendim buldum burama geldi of
ilk dönemdeki istikrarlı çizgisi, kalbini dokundurduğu şarkılarla akılda kalandır. ilerleyen dönemlerindeyse piyasaya uyum sağlamak için müzik anlayışından ödün vermiş, büyüyü bozmuştur. akıllarda hercai ile kalacaktır, inşallah gün gelir yeni hercailerle karşımıza çıkar.
20 li yaşlarında ray romano ya inanılmaz derecede benzeyen şarkıcı.

--spoiler--
görsel
--spoiler--
ah cici kız isimli şarkıyı niye yaptığını anlayamadığım onun dışında güzel şarkılara imza atan şarkıcıdır.
dilberim
hercai
öldürülmeyince (!) ergenekon şüphelisi olan sanatçı.

(bkz: öldürülmeyince ergenekon şüphelisi olmak)
hürriyet gazetesinin cumartesi ekine verdiği ropörtajda ergenekon diye bir örgüt olduğuna inanmadığını şayet olsa kendisinin de içinde olucağını açıklayan ; gençliğimizi , çocukluğumuzu çürüten popçu..

artık çelik değişti e tabi örgüt de değişti..
çok acayip sesi olan bir sanatçımız. severim, sesi sinir bozucudur biraz belki ama yine de başarılıdır. tahammül edilmesi güç olan pop müzik dalında başarılı olmuştur, daha ne? ha bir de taklidini yapması oldukça zevklidir. Bunun için gerekenler bir adet bandana, bir adet bongodur. iyi eğlenceler.
yumuşakçalar ve diplomasi adlı kitabın da yazarı olan çevresindeki gelişmelere duyarlı, siyaseti yakından takip eden sanatçı.

(bkz: acil durum)
Azerbeycana yerleşmiş ve vatandaşlık başvurusunda bulunmuş, eski şarkıcı yeni lokantacı.
bazı insalar tarafından dışlanan insan, sırf onların doğrultusunda hareket etmediği için.
üsküdara taşınmış zat . apartmana girer çıkarken selam verirken içimden 'naber len laik' diyesim geliyor ama kendimi tutuyorum . sessiz , sakin , efendi bir komşu portresi çiziyor .

(bkz: apartman komşusu olarak çelik erişçi)
kendince aydınlanmış, seneler sonra haber türk te hülya avşarın konuğu olarak çılgın açıklamalar yapan dum kah kah söyleyicisi.
kasedimi türbanlılar almasın diye açıklaması vardı bir aralar.

ben türbanlı değilim ama kasedini almak isteyenlere "almayın lan çekip veririm cd ye ben size beleşe" diyom. senede bi 300-400 lira geçiriyom kendisine.

haiohaiaohahioaho
ain't no sunshine'ı ''yalnızlar sokağı'' olarak türkçeleştirip şarkı halinde sunan, türetken, tiskinç insan.
yeniçağ gazetesinde köşe yazısı yazmaya başlamıştır.
güncel Önemli Başlıklar