bugün

(bkz: zula)
anne babadan gizli içiliyorsa ve onlar tarafından bulunmuşsa biyerlere yan bastığınızı gösterir.
allah'ın insana eşşeğini kaybettirip buldurmasının tekel versiyonu.
Uzun zamandır oradaysa nemlenmiş olduğundan içilemez durumda olup, bir nevi çölde serap vakası halini de alabilen olaydır. *
(bkz: ateistim ama ama bir güç var dedirten anlar)
eğer arkadaşlarla evde içki ortamındaysan sigara tükenmiş saat'te gecenin bir
körünü gösteriyorsa o anda çölün ortasında su bulmak gibi birşeydir. bizzat yaşadım biliyorum.
sevincli bir durumdur ama sigara yerine para bulmak cok daha sevinclidir.
gece vakti civardaki bakkallar çakkallar kapalıysa ve sigara krizine girilmişse, bulunduğu an insana çölde vaha sendromu yaşatacak olaydır. bir gün benim de başıma gelecek bekliyorum ama ben sakladığım sigaraları bakkala inmemek için içiyorum hep ey sözlük
altın değerindeki sigaradır o sigara.
bir tiryakinin başına gelebilecek en güzel şey.
cepte para bulmaya eşdeğer güzelliklerdendir.
böyle bir durum size dünyanın en güzel ve en yoğun mutluluk duygularını hissettiren olaydır o an için.şöyle ki cebinizde sigara alacak para yoktur.aynı zamanda saat gecenin bilmem kaçı olmuştur.nikotin krizine girmek üzereyken sigara bulunur ve size en yoğun duyguların hissi ile göz kırpar.
hele de evde hiç sigara yoksa yaşama sebebidir.
önce sevinilir ama uzun süre orda kalmışsa tadı hiç güzel değildir.
eğer sigaranızın bittiği ve fellik fellik sigara aradığınız; saatin geç olduğu, civarda açık benzinlik,tekel vb. olmadığı bir gecenin ertesi günü sigara almışken bulduysanız: (bkz: hayata dair iç burkan detaylar) (bkz: murphy yasalari). ama yok o gece bulduysanız: (bkz: hazine).
bir sandık altın bulmakla aynı değerdedir an itibarıyla.
bulunduğu yerde çok uzun zamandır duruyorsa bayatlamış mundar olmuş sigaradır.
bir de gecenin bir yarısı sigarasızlıktan kıvranırken bulunmuşsa, ondan değerlisi yoktur.
en sevdiğiniz insanı tekrar görmek kadar mutlu olmaktır.
giyilmeyen pantolonun cebinde para bulmak kadar mutlu olmaktır. * *
Tüm ailenin toplandığı iftar sofrasında bir anlık gafletle cebinden çıkaranlar var.
(bkz: ben)
o sigara ki daha önce de belirtildiği gibi bir nikotin krizi sırasında bulunduysa ve aile sigara içtiğini bilmiyorsa hem nikotin krizi dindirilmiş hem de olası başka bir kriz engellenmiş olur.
güncel Önemli Başlıklar