bugün

(bkz: call center)
çalışanlaına yazıktır günahtır yardım edelim. anketlerine cevap verelim. sonuçta ekmek parası icin ses telleri harap oluyor.
Çok ilginç şu yaptığımız.

herkese aynı hizmeti suna bilme çabası,
çabası diyorum çünkü olmuyor, aynı olmuyor işte ne yapsakta,
nasıl olabilir ki evlenme teklifi yapmaya giden bir insanla,
dumanı üstünde bir ayrılığın eşiğinde,gözyaşlarıyla,,
olduğu şehri terk etmek isteyene aynı davranabilmek...

kimi dağ başında kalmış ''unutulmuş'', eski sevgilileri gelmiş o an aklına,
en güzel anılarım dediği, o anları paylaştığı kişi bile unutmuştur, bide üstüne host unutmuştur, hangisi daha çok koymuştur, bilinmez o kışın soğuğunda...

kimiyse bayram arifesinde, iptal edilmiş tekli koltuğu satın almış,
bayram o an başlamıştır işte ona. belkide dedesini son kez görecektir o bayram, belkide dedesi onu son kez. ve hiçbir şeyden habersiz çok
konforlu gidecektir bu buluşmaya!

kimisi torununu ilk kez görmek için arar heyecanlı heyecanlı,
öyle bir konuşur ki torunu gibi hissedersin kendini o an.
kimisiyse cenazeye yetişmek zorundadır
ve her nedense yazları manavgat, didim ve antalya'da çok olur o pamuklu insan bedeninden,
insanlar yazlıklarında, nüfus o dönem orada kalabalık diye heral!

kimisi seviştikten hemen sonra arar daha sigarasını bile yakmadan,
kimisi tam ortasında, fantezilerine cevap bulmak için heral...
kimisi makaraya almak için kimisi madara olmak için,
bir adam ateş var mı diye sorar mı gecenin üç otuzunda.

çorumlu dayım arar aloooooo,allooooooo diye,
ardından prof. doktor altını çize çize bahseder ünvanından ve isminden,
ukalalık diye değil he,
ben o çorumlu dayı değilim bana ona göre hizmet et diye!

ama bende o şizofren hastalarından değilim ki böylesine hızlı geçişler yapayım,
paralel evrenler arasında, o muyum yoksa yok yok o değilim olmamalıyım yani.
olursam bir problem olur mu ?
olsa fena olmaz aslında, iyisi de iyi olur şizofrenin...

akıl oyunlarındaki o herif ne kadar zekiydi oysa, ben o kadar zeki miyim?
yok değilim,
o kadar zeki olmak zorunda da değilim,
ama olsaydım ne güzel olurdu diye sormuyor değilim kendime, insan kendi kendine soru sorar mı?
neyin belirtisi ki bu acaba.

bu yazı böyle sonlanmayacaktı oysa nereden geldik ki buralara, kimle geldim, lan noluyo...
Hindistan'da başlı başına bir sektör olmuş ve Hint ekonomisine resmen can vermiş iş kolu.

ABD'deki bütün firmalar, bu sistemlerini dışarı taşıyorlar (sadece bu değil tabi angarya tüm işlemleri). Burada da en çok tercih ettikleri ülke Hindistan oluyor. Ucuz iş gücü, Hindistan'ın uzun süre ingiltere sömürgesi olarak kalmasının getirdiği hizmet sektörüne disiplinli yaklaşımı ve mevzuatın verdiği kolaylıklar bu alanda büyük rol oynuyor.

Mesela ABD'de bir iPhone aldınız ve bozuk çıktı. Hemen telefona sarılıp Apple çağrı merkezini sarılıyorsunuz ve karşınıza biraz bozuk aksanlı bir kız çıkıyor. Hiçbir şeyden şüphelenmiyorsunuz, dışarıdan okumaya gelmiş bir öğrenci deyip geçiştiriyorsunuz. Siz bir güzel konuşuyorsunuz, derdinizi anlatıyorsunuz, kız da size tavsiyelerde bulunuyor, kaydınızı alıyor, en yakın servise falan yönlendiriyor. Sanki sizinle aynı mahallede yaşıyor, o kadar vakıf konusuna. Telefonu da çok ucuz tarifeden ücretle kapatıyorsunuz. Tabi siz hemen burnunuzun dibinde hadi hadi New York'ta bir kızla konuştuğunuzu zannediyorsunuz değil mi?

Tabi ki değil. Siz taaa Hindistan'ın bilmem ne ücra kasabasındaki bir çağrı merkezini aradınız ve oradaki kızla konuştunuz. Bundan Apple da memnun, bu tür ayak işlerini yapmak istemeyen ABD'li çalışan da memnun, hızlı hizmet alan ABD'li tüketici de memnun, her ne kadar düşük olsa da eline maaş geçen ve belki de ileride ABD'ye yerleşmesine imkan tanıyacak bir işe sahip olan genç kız da memnun, bu işten yüklü para kazanan Hintli call centre sahibi de memnun, bundan vergi alan ve işsizliğin bir nebze önüne geçen Hint hükümeti de memnun.

Hindistan, bu alandaki ayakçılığından milyon dolarları götürüyor.

Girişimcilik ruhu budur işte.
Sinirli, asabi, işi bir şekilde halledilememiş kişilerin kontak noktası. Ülkemizdeki insan profili de göz önüne alınınca nasıl diyaloglar çıkabileceği konusunda tahminlerimiz yetersiz kalir muhtemelen. Bir de çalışanları az para alırlar. Zor iştir vesselam. Allah kolaylık versin.
hiçbir zaman vaktinde ulaşamazsınız, dakikalarca beklersiniz. en sonunda hatta bağlanan biri sorunu çözmekten ziyade her şeyi söyler. çoğu sitede çağrı merkezi numarası yazılmaz bile, ya da saklanır bir yere, en bulamayacağımız yere.

geçen bilet alayım diye girdim biletall.com'a. anasayfaya kocaman yazmışlar numaralarını. en küçük problemde bile arayabilirsiniz anlamına geliyor bence bu. kendilerine de çağrı merkezlerine de güveniyorlar demek. takdir ettim.
toplumumuzda masa başı iş kolay olarak bilindiği için kolay sanılan meslek. alt tarafı telefonda konuşuyorsun canım neresi zor ? peki sen biliyor musun o telefonlar arasında kaç saniye aralık var ? ve yine biliyor musun insanın hangi yakınlarına küfür etiklerini ?
Bir bankanın çağrı merkezinde 6 ay süreyle çalıştım. 6 ay dayanabildim sadece. Bu süre içerisinde insanların ne kadar bencil, eğitimsiz ve kalitesiz olduğunu gördüm. Bağırarak,küfrederek işlemlerini yaptırabileceklerini düşünen binlerce insan... birde işin kalite kısmı var tabi. Müşteriyle kaç dakika konuştun, doğru bilgi verdin mi, iki çağrı arasında ne kadar bekledin, sistemde hangi ekranlara girdin, ne kadar satış yaptın vs. Ve bunların karşılığı asgari ücret ve bir miktar prim.
Bir bankaya olan cüzi bir miktar borcum için banka tarafından sürekli taciz ediliyorum bir gün dedim ki " yahu bi rahat bırakın beni, meşkül etmeyin ki çalışıp size olan borcumu ödeyeyim" neyse aldırmadı pezevenkler akabinde yine aynı banka ile aynı mevzu üzerine görüşüyoruz, " tamam lan pazartesi ödeyeceğim" dedim, eleman;" neden pazartesi, Pazartesi günü bir beklentiniz mi var" deyince, tam "sana ne lan" diyecekken, " evet beklentim var bu Cumartesi sayısal lotoyu tutturmayı düşünüyorum bu yüzden" dedim ama eleman koptu kopacak, " ya demek loto tutturacaksınız o halde ben pazartesi gününe kayıt oluşturuyorum" dedi ve görüşme sonlandı.
Bu gün aradım çağrı merkezini. Alışılmışın dışında çok ilgilenen bi bayanla konuştuk saolsun ilgilendi bayaa şaşırtmayı başardılar beni.
görsel
sayfalarca entry girebilirim ama değmez. Valla bak değmez.
çalışanları genellikle telefonu açtığında ismini söyler.
genellikle güzel sesli ve isimli kızların çalıştığı yer.
güzel sesten ziyade filtre kullanan yer.
cehennemin finnarıdır. burada ömrü törpülenenlere iyi davranmak insanlık borcudur.
bir simge merkezi değildir.
D smart çağrı merkezindekilerle kanka oldum.her gün arıyorlar.
6 yıl çağrı merkezi yönettim, zor iş...
criminal minds' ın bir bölümünde çocuklarını zor durumda bırakan ebeveynleri öldüren bir seri katilin görevli olduğu merkez.