bugün

telefon numarasını girmeden hiçbir menüye ulaşmanıza izin vermeyen sözlüktür. kafadan telefon numarası sallayınca da olmuyor çünkü onay mesajı gerekiyor. işte ben öyle sözlüğün aq.
Cep telefonu ile üye olunmayan zamanlarda alınmış Üyelikler kullanan arkadaşlar bu konuda mağdur olduklarını söylüyorlar. Mevzu hakkında bilgisi olan bizi de bilgilendirir mi ?
(12:03) : "canım nabr sözlüğe gremiyomuşsun"
Nefes dinlettirir belki.
Eskiden böyle değildi. Böyle de gitmez zaten.
bunun mantığını, yazarken alınmayan o telefon numaralarının çaylakken neden toplandığını, hangi amaca hizmet etmek için biriktirildiğini biri açıklayabilir mi?

biz 50 senedir yazarlık yaptığımız sözlüğe telefon numaramızı vermeden niye giremiyoruz yani?

ya da dün niye girebiliyorduk?

iyice kafayı yediniz arkadaş.
Aaaa şapşik yeaaaa deyip numara verilir.

Sözlük hemen arar, çaylak olduğunuz için iyi olup olmadığınızı merak etmiştir.
Gönlünüzü alır, teselli eder, hafiften ayar verir, bak çaylak olma, üzülüyoruz, seni özlüyoruz, burnumuzda tütüyorsun filan der.

Efenime söyliiim, yetmez bir de eve bir heyet gönderirler, pasta, hediyeler...vs..
Sözlük için nasıl da vazgeçilmez olduğunuzu anlatırlar, onlar ağlar, siz ağlarsınız...
Ayyyy çok fenadır çoook!
Herkeste çıkıyor mu bu? Hesap kitleniyor işlem yapamıyorsun. Sebebi ve süresini de göremiyorsun. Çaylakken zaten sözlüğü kullanamıyorsun bitince bir derim vara yazınca da ilgilenmiyorlar. iyi taktik valla. Kafana göre istediğine Çaylak at hesap vermekten de kurtul.
Masaüstü sitede çaylak sekmesinde sebep "varsa" yazar.
Ben genelde telefon numaramı versem bile kesinlikle ama kesinlikle sms gelmiyor arkadaş.

Anlamış değilim çok mu yazacak yani o sms'i atsan. Hayır o zaman neden istiyorsun? Garip.

Yurtdışında yaşayan insanlar bir zahmet boşuna vermekle uğraşmasın, zaten sms attıkları yok benden söylemesi.
Amaçları, bildiğiniz gibi olmayan uygulamadır.

Diyelim ki çaylak oldunuz, telefonunuzu istiyorlar ki, sizle bağlantı kurup eve bir heyet gònderiyorlar.
Ellerinde çiçekler, çikeletalar, jelibonlar, bir nezaket, bir geçmiş olsunlar, yakında aramızda olmanızı istiyoruzlar, yağlamalar, ballamalar.
Efenime söyleyeyim, çaylaklıktan dolayı asabınız mı bozuldu, zall alıyor uçak biletinizi, tatile gönderiyor hem de açık büfeli müfeli, showlar, kaydıraklı havuzlar..vs..

yani o yüzden bu telefon isteme nedenleri.
Sevin len sevin, başına talih kuşu kondu!
bunun nedeni belli. birincisi sözlükte suç işlerse ip adresini saklasa bile kolayca gerekli yerlere ulaştırmak, ikincisi de fake hesap kullananları tespit etmektir.
parayı komidinin üstüne koydum almayı unutmadın değil mi diye sormak istiyor da olabilir, nevet.
Çok bekleyecek sözlüktür.

User guide: efenim telefonunuzu vermiyor ve hesabınıza giremeden beklemeye devam ediyorsunuz. Birkaç gün sonra telefonunuzu vermeseniz de çaylaklık bitiyor hesabınız açılıyor.
yani kibarca anonim değilsin akıllı ol demek istiyor.
başımı almakla sonuclanan sözlük realitesi.
uludağ sözlük'tür.
beyin dosyasını getirin deyip halledememişler mi?
bana yetkilini bağla.
çaylakken mesaj atamadığı için telefonu istiyor. whatsapp'tan falan konuşalım demek istiyor...
güncel Önemli Başlıklar