bugün

bir derdim var butonundan hayat hikayemi ailevi sorunlarımı yazıyorum okuyan kişi çıldırsa da henüz çaylaklık seviyesine ulaşamadım.
Soylenmeyecek laflari soylediginde normalde caylak olursun ama burada o laflari soylersen ornek veriyor sanirlar. Yani sozluge buradan istedigidinizi soylebilir sonuna da mesala yani diyerek icinizi dokebilirsiniz.
Not: cok tehlikelidir. Moderator cakarsa caylaksiniz demektir.
(bkz: sizin yazarlığınız kadar benim çaylaklığım var)

istenilirse yardımcı olabileceğimdir. *
yazdığı yazının amına koymak okuyucu hem sıkmak hemde beynini sikerken hiçbir bilgi aşılayamamak böylesinin giyotinle idam edeceksin.
"heeeeeeeyytttt! var mı lan beni çaylak yapacak yürekli bir yönetici!?" şeklinde ahkâm kesmek iyi bir yöntemdir.

not: örnektir, para ile satılmaz. sözlük içinde denemeyiniz.
not 2: saygılar yönetici abiler.
fazla siyasi yazı yazmak.
seçimlerin yaklaşmasıyla yeni asfaltlanmıştır.

ah beni şakacı.
(bkz: çaylak olmanın yolları ne lan)

evet budur.
zall' a parmak atılır...

yazar: ağam kovir misen?
zall: kovmirem! eksiye boğun bunu!

zall' ın klavyesine kahve dökülür...

yazar: ağam kovir misen?
zall: kovmirem! bunu seovi ilan edin.
rte yi kötülemek. * *
6- yeni bir üyelik açmak.
mod yahut modlara parmak basmaktir.
mecburi tanım: sözlükte yazar olduktan sonra çaylaklık zamanlarını özleyip yeniden çaylak olmak isteyen bünyenin çıkardığı listedir.

1-uludağ sözlük'le ilgili sık sorulan sorular kısmına entry girilebilir.
2- küfür, hakaret içeren entry girerek moderatörlerin farketmesi beklenir.
3- moderatörlerin format dışı entryi farketmemesi durumunda daha etkili bir yol olarak başlık sıçılabilir.
4- moderatörlere ricada bulunularak çaylak olma isteği dile getirilir. -tavsiye edilen yöntem budur-
5- daha önce çaylak olmuş yazarlarla görüşülürek tecrübelerinden faydalanılabilir.