bugün

uzun zamandır aklımda olan bir konu bu. hayır ne zaman çaylak edilsem aklıma geliyor lakin uzun süre çaylak edildiğim için önce elimden bir şey gelmiyor sonra da unutup gidiyorum.

malum çaylak olunca sadece bir derdim var şeysini kullanabiliyoruz. yani ne mesaj, ne başka bir şekilde iletişime geçme imkanımız yok. bununla birlikte haksız yere çaylak olduğumuzu düşündüğümüz bir olay karşısında bir derdim var butonundan başka bir yere de yazamıyoruz ki orada da seni çaylak yapan sevgili mod karşına çıkıyor ve ne kadar anlatırsan anlat anlamamak için salağa yatıyor.

ortada bir sözlük formatı varsa burada yoruma dayalı bir ceza söz konusu olamaz. keyfi hareketler her zaman kötü sonuçlara gebedir. ve sen ademoğlu yediğin elmalar yarın gelir tırmalar hehe şaka şaka.

nerde kalmıştık heh kötü sonuç diyordum. uludağ sözlükten ve sahibi zall abiden ceza tahkim kurulu gibi bir yer istiyorum 3-4 kişilik bir kurul, topluluk sen ne dersen adına.
bunu kurmadaki amaç keyfi hareketlerin önlenmesi ve itirazların değerlendirilmesi.

ha tabi çaylaklık ve silinme sonrasında dahi iletişime geçilebilecek mümkünse modlar dışında kimseler olması makbule geçer.
(bkz: çaylaklık yargı denetimine açılsın kampanyası)
hak aramak yerine hakkını haram eden yazarlarda azımsanmayacak kadar çoktur. kendimden biliyorum.
çaylak olanlara avrupa insan hakları mahkemesine başvurma hakkı tanınsın.
(bkz: silivri ye düşmek)
lan bende ilk defa oldum heralde (ilk başlarken hariç). hep teröristlere sıfatlarını (babasız olmanın argosu mesela) söyledim diye oldu biliyorum. ama yinede hatırlatacam onlara hesabımı silseler bile yeni hesap açıp sıfatlarını yüzlerine vuracam.
Şuan düştüğüm durumdur.

Tanım: çaylak olan yazarların hakkını arayamaması durumudur.