bugün

Ohhhhh! Ohhhhh! Ohhhh! Dedirten, twitter'da dönen iddia.
gelmezse amk.

bunlara bi anlatamadık seçimden sonra dönecek sikişi.
bunların da içtikleri bi çay vardı, yazık oldu. şimdi giderler en kalitesizin kalitesizi bir çay markasını alır içerler, yine mutlu olur bunlar...
Amaaan boşverin papatya çayı var kuşburnu var yeşil çay var.
E karadeniz boşuna mı verdi o kadar oyu.
Reis ödüllendiriyor işte.
1 kilo turist çay 142 lira.

(bkz: durmak yok vazelinsiz geçirmeye devam)
Mazota zam gelir alıştık lakin çay da sakirttin mazotu. sakirtlerin de hatırı yok muydu?. Doldur sakirt çay doldur çay doldur da içelim, ilahisi aklıma geldi gözlerim doldu.
işin eğlenceli tarafı çay fiyatlarına zam gelirken çay üreticilerine ( rize ) düşük paralar ödenmesidir.

görsel
yakında reisimiz çıkacak ulusa seslenişte çay yok bok için diyecek.

bekliyorum o günü.

görsel
--spoiler--
e karadeniz boşuna mı verdi o kadar oyu.
reis ödüllendiriyor işte.
--spoiler--
sanki parayı cebine indiren karadenizli de ..
Üzülmeyin. Çay perisi hep yanınızda.

görsel
milletin kafasına kafasına boşuna atmıyormuş reis...
Reisin dağıtacağız çaylar şimdi daha da kıymetli. Altın bulmuş gibi sevinirler kafasına çay yiyenler.
1 kg çaykur turist çayına şimdi baktım en ucuzu 120 lira.
paranın öyle bir değeri kalmadı ki, yapılan zamlar bile zamcık kalıyor artık. 20-30-40 lira zam para mı lan? hem de türk lirasıyla 20-30-40 lira. ironi falan değil harbi zamcık.
Ailemde tiryaki sayısı çok olduğu için etkileneceğim zamdır, yoksa işim olmaz çay ile hiç sevmem hatta denebilir.
Dünyanın 3. Sınıf çayıdır Karadeniz çayı ve para verilmez. Diğer bitki çaylarına yönelin...
Sizde turist içmeyin yerli için ipneler.
Sorun çay içmek ya da içememek değil ki, ülkenin ikinci büyük kağıt parası bi paket çay alamıyor. Sorun o.
Çay bulamıyorlarsa kahve içsinler.

Petrole zam geldikçe damacana suya
Dogal gaza
Şekere
Hepsinin nakliyesind de zam geldi!

Kafe fiyatları 2ye katlayacak direkt yani.
Niye %43 ki aq. En çok içtiğimiz şey. Hemen devletin bi aksiyon alıp %200 zam yapması lazım. içiyoz çünkü sikmeleri lazım.
Gelsin gelsin, zaten fiyatları oldukça dusuktu.
Ben hep 65 tl olanı alıyorum.
Ev, araba, et, süt, giysi, akaryakıt, faturalar,ekmek, su ilaç gibi ve sayamadığım nice şeylere de zam geldi ama içine ettiğimin çayı kadar konuşulmadı. Zıkkımın kökünü için bana ne mk. isterse %9466946 zam gelsin. Silkerim çayı.
Ben hep 50 liralık alıyorum. Dur...bu o değildi.
Bir bardak kahveye 50 tl verenlerin 1 kg çay 60 lira oldu diye ağladığı başlık.