bugün

bisküvinin kalan kısmıyla kopan parça alınmaya çalışılsa da bu sefer tamamı çayın içine düşer.
sanki biri çaya bisküvi kusmuş gibi iğrenç bir görünüm bırakır.
engellemek için bisküviyi hemen ağza götürmeye kalktığınız anda ağzınızı yakabileceğiniz, o esnada kazara çayı devirip elinizi ve kolunuzu yakabileceğiniz olay.

(bkz: based on a true story)
umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımlarına uyan bir olay.
kopan parçayı çıkarsan bile çayın içinde kalan küçük parçacıklar iğrenç bir görüntü oluşturur, içilmez.
işkencedir. bütün çay mahvolur, içilemez.
dağılmaması için bisküviyi yatay konumda çaya batırmak yeterlidir.*
çaya batırılıp da yenen bisküvinin tadı ayrıdır, sırf çaya batırabileyim diye hiç çay içmek istemediğim zamanlarda kalkıp çay doldurduğumu bilirim kendime. ama o kadar iyi ayarlamak lazım ki bisküvinin çayla bütünleştiği süreyi ki bisküvi dağılıp bütün çayı mundar etmesin. yoksa mazallah yerle bir olur tüm keyfiniz.
çay kaşığıyla alabildiğin kadarını alırsın sonra çayı değiştirirsin.
çay kaşığı ile ne kadar çabalansa da belli başlı parçacıklar çayda inatla kalacaktır.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
zamanlamanın iyi ayarlanamaması durumunda, çaya bisküvi bandırma alışkanlığı olan insanoğlunu üzen vaka.
-hayvansan çayı o haliyle bile keyifle içebileceğin durum.
-derdin sadece bisküvi banmaksa zaten işine gelen durum.
-derdin sadece çay içmek ve yanındaki yörendeki insanlardan görüp bi kerelik yapasın geldiyse o insanlardan nefret etmene sebep olacak durum.
-derdin sadece çay içmekse ve yanındaki yörendeki bi kendini bilmez bisküvisini senin çayına banarken yaşandıysa katil olunacak durum.
ikilemdir.acaba çayı batırmayıp mı içsem yoksa bisküvi-çay zevkini mi yaşasam?..
menemen diyip kusmak gibi birşeydir.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
görüntü olarak iğrenç,bebek mamasına benzeyen tadı olan bir karışımdır.
çayın piç olması durumudur. hemen yeni çay koyulmasında fayda vardır. ha bir de çayını tazelemeden o şekilde içenler vardır ki mide bulandırır.
bununla ilgili çeşitli ve ciddi araştırmalar yapılmış ve bisküvinin çayda hangi eğimle, kaç saniye bandırılması süresi hesaplanmıştır. tam hatırlamıyorum ama lan. üzgünüm.
yıkılmama sebeb verecek hadise.
birde süte batırılan petibörün kopup sütte kaybolması var.
bir süre sonra bardağın dibinde balçık oluşturan olaylar zincirinin başlangıcıdır.
artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı o hazin andır.
belki de hayatın bitiş noktası.
intihar sebebidir kimi zaman.

"benim bisküvim niye çaya düşüyor ulaaeaeyn :(" diyerek o çay bardağıyla şah damarını parçalayan adamlar gördüm ben.
evet iğrenç bir durum sözlük anlamında iğrenç değil felsefe olarak iğrenç bir saniye önce çeksem düşmicekti nidalarıda yükselebilir.
taze olmadığını gösterir. yedikçe ağızda dağılan sabahtan kalan ekmek gibidir. ökdür, kakadır.
insana derin azaplar verir,hem de ağır ağır derinden azaplar...inception'da araç köprüden düşüyodu ya aşağıya aynı onun gibi bitmek bilmez bir sahnedir bu azap süresi.sonra yaa.. hass.. gibi nameler dökülür dudaklardan.