bugün

çayın nasıl içildiğini açıklayan önemli bir savdır. çayı şekersiz içenler bu savı akıllarına kazımalıdır.

herkes bir gün çayına şeker atacak.

bir gün herkes çayına şeker atacak.
Bir gün herkes tantuni yanında çay içecek ve içine limon sıkacak!!
bir gün herkes herkesin hayatına kimse karışmayacak.

(bkz: eyyorlamam bu kadar)
görsel
Tek seker ve açık olsun lütfen.
benden önce soylenmiş fekat sekersiz içildiğinde ben neden içine seker koyupta tadından mahrum kalmısım denilecegi evrenseldir.
evet efendim,

çayını demlemişsin bir güzel. ağız tadına göre açık veya koyu, dolduruyorsun şekliyle bile iştah kabartan o sanat harikası ince belli bardağa. sonra ağız tadına göre, bir şeker, iki şeker, üç şeker. hangisi uygunsa. dört şeker olmaz, fazla gelir. şekerini atarsın çaya, karıştırırsın, çay kaşığının çay bardağına çarparken çıkardığı ses atmosfere karışırken kulaklarını şenlendirir. ardından büyük bir keyifle bardağı ağzına götürürsün, höpürdeterek bir yudum alırsın sıcak çayından. rize'den gelen o eşsiz tat, güzel anadolu'nun şeker pancarından kaynağını alan şekerin tadıyla birleşir ve seni lezzetler diyarına götürür. yani bu süpersonik olayı neden şeker kullanmıyorum tripleriyle mahvedersin ki? çay şekerli içilir!
sol frame'de yavaş yavaş kaybolmak üzereyken yetiştiğim gerçektir.
"tatlı icecen ki için ısınsın oğlum."

çöpçüler kralı filminden
Asıl çayı şekersiz içeceksin ki tat alabilesin. Çay şekersiz içilir.

(bkz: Çayı şekersiz içen ergen tribi)

Edit: şekersiz içerim.
çayın yanında sigara yakılmasa bile olur ama çaya şeker atılmazsa olmaz. şekersiz çay içen kişinin ağız tadı bozuktur.