bugün

Maçtan sonra yapacağımdır. Epeydir demleme çay içmiyorum, içeyim.
kahvehanede hamallık yaparak beleş içtiğim.
Afiyet olsun güzel dostum.
Suan tek yapmak istediğim eylem.
öldüğümde, öldüğüm için en çok pişman olup özlemini çekeceğim şeylerden biri.
Son beş yılda ergen nesle pelesenk olmuş ve 50 kuruştan 2 liraya fırlamış içecek.
Bana mutluluk veriyor sizi bilmem.
Bir yaşam biçimidir, bir duruştur, hayata karşı bir naif bir isyan, sessiz bir çığlık, asil bir yalnızlık, sanatsal bir eylemdir.

hemen Herkesin çay içiyor olması ne acı!

Ama maalesef herkes aynı bilinçle içmediği için, bu aykırılık yeterince fark edilemiyor.
Bir bardağını bile zor içtığim içecek türü.
Sadece bir eylem değil, bir yaşam tarzı gibi birşey ya. Can sıkıntısında, mutlulukta, üzüntüde, vs. Adamlar çay verdi bana çay, çay veren adam hiç kötü olur demiş ismail abi hafız (huopp). Demledinmi bir demlik çayı. Of off of nede güzel olur Neşet Ertaş eşliğinde demliğin dibini görmek hafız. Velhasıl-ı kelam çay iyidir hafız.
okside olmuşu yani antioksidan niteliği az olanı ( siyah çay) olmazsa daha iyidir. çay fabrikalarında yeşil çayın ıslatıldıktan sonra işlenmesi sebebiyle faydalı özelliği kaybolmaktadır.
Turkun yasam tarzi.
ince belli ajda bardakta şekersiz demli bi çay , hemem kalkıp koyuyorum şuan.
görsel
Kahve vs Çay
Sabahtan akşama kadar yapabileceğim eylemdir.
Bir Türk olarak en sevdiğim şey. Çay türklerin hakiki icecegidir. Baş ağrısına iyi gelir.
Yorgunluk gideren bir eylem. Çay içerken gün içinde yaşadığımız gerginliği azaltırız. Bu anlamda akşam içilen bir çayın keyfine paha biçilemez.
soğukta ve kupa bardakta en iyi giden sıcak içecek.
japonya'da başlıbaşına bir ritüel, ülkemizde her an her yerde her koşulda ve iki arada bir derede çırpıştırdığımız bir "mola" eylemidir.
(bkz: yeşil çay) diyeyim de entel görüneyim. *
Her gün yapılan eylem.
görsel
sevilenle yapilani makbul.
Muhabbet macunu.
dertlerin dermanı.