bugün

Yaklaşık 4 buçuk senedir bes ödüyorum. Bes in emekliler içinde söz konusu olduğunu öğrendiğim anda artık ödemekten vazgeçtim. Paramı geri alayım da tatile gideyim bari.
şirketlerin verdiği vergi azaltılacak, maaşlardan alınan gelir vergisi arttırılacak. işten kovulduğunda da artık paran yok. 56 yaşına kadar yaşayabilirsen enflasyonla pula dönen o parayı belki görebilirsin.
halka vergiyi küsküle, zenginin vergisini sil.

ahanda bu olacak yine.

ama bu halk dibine kadar hakediyor, yapıştır gelsin albayrak, ödesin amk çomarları.
yine kuşu orta gelir seviyesinde ki maaşlı vatandaşa öttürmüşler.

-Yeni yüksek gelir vergisi oranı hayırlı olsun.
-Zorunlu BES hayırlı olsun (ki kendisi direk olarak maaşınızın 100-200 lirasına devlet baba olarak el koyuyorum 20 yıl sonra eğer üstüne hala yatmamışsam sana aylık 3-5 lira olarak geri ödemeye başlayacağım demek)
-ve by by happines by by kıdem tazminatı.
Bakın burası çok önemli diyerek geçiştirmezlerse ben de bir şey bilmiyorum.
gitti kıdem tazminatı. geçmiş olsun.
bakan konuşuyor susun beyler.

https://www.bloomberght.com/tv
Evet, daha şimdiden sabah düşüşte olan dolar toparlanmaya başladı. adam şuan seneye bir plan tanıtacağını söylüyor. boş konuşmaya da devam ediyor. haydi hayırlısı. laf kalabalığı.
Dolar yassağg.
"bakın burası çok önemli, amazon'dan titreşimli yüzük ve kapı salıncağı ithalatında gümrük vergisini, ne yapıyoruz, sıfırlıyoruz, öyle değil mi güler hanım" tarzında bir paket bekliyorum.
Haydi bakalım. Uyandık, bekliyoruz.
görsel
Hadi bakalım bize ne çıkacak.
Dolar alın. Böbreğini evini arabanı sat yüklen dolara.
açıklanacak olan;
-verginin tabana yayılımı adı altında orta gelir vergi oranlarının bir kez daha arttırılması (sanki tavandan alınıyordu bugüne kadar)
-bilmem kaç bin yıldır ödemeyenler için bilmem ne primlerine faiz affı ve taksitlendirme (ödeyenin götüne girsin)
-KDV ve ÖTV dilimlerinde çeşitlendirme
-Gümrük muafiyetlerinin arttırılması ile içeriye ucuz ürün verilip enflasyon oranının aşağı çekilmesi.
-Buralardan elde edilecek ek gelirler ile bilmem kaç kezdir verilen yapılmayacak fabrikalara, kurulmayacak işlere teşvik paketi. (parayı çekip dolar alıp voleyi vursun ipneler diye)

açıklanması gereken;
-vergi oranlarının aşağı çekilerek kazanca ve üretime teşvik
-vergi ve prim affı denen kavramın devlet literatüründen çıkartılarak özel durumlar için geçici mazaret uygulaması getirilmesi.
-gümrük vergilerinin arttırılarak vergi oranlarının da düşürülmesi ile iç piyasada yatırım ve üretimin teşvik edilmesi.
-ÖTV nin kaldırılması KDV nin dilimlerinin daraltılması ile tüketimin arttırılarak alım gücünün arttırılması.
-Teşvik saçmalığı ile milletin paralarını har vurup harman savurmak yerine iş veren muafiyeti, vergi muafiyeti, arazi tahsisi gibi uygulamalar ile yatırımı teşvik etmek.
Uludağ sözlükçülerin eksici esprileri yapıp, eksici üslubu taklit ederek eziklestikleri konu. Oğlum milleti taklit etmeyin, bir kişiliğiniz olsun.
Taşıma suyla değirmen dönmez sayın bakan.
Dolar alın. Berat ilk dolar alıyor sonra konuşuyor. Konuşarak para kazanıyor adam.
Dolar alın. Berat ilk dolar alıyor sonra konuşuyor. Konuşarak para kazanıyor adam.
görsel

Ekonomi paketinin ipini komando düğümü yapıp can çekişen dar gelirlileri boğmasalar bari.
içeriğini merak edenlerin bi kahve falı baktırmalarının yararlı olacağı açıklamalardır.

görsel

okonomo çok oyo okopo golmoş goçmoş on oyo hokomottor. ulan adamlar cebinizi delmiş siz miting alanlarına giderken o delikten tüm paranız dökülüyor siz hala goy goy derdindesiniz. ne açıklayacaklar ? vatandaş olarak kemerinizi sıkmanız lazım deyip okçuluk kulüplerine milyonlarca lira aktarmaya, eşlerinin kollarına yüz binlerce liralık çantalar taktırmaya ve uçak sayısını artırmaya devam edecekler. siz de "enflasyonla top yekün mücadele ediyoz" diye evinize ayda yarım kilo olarak giren eti 250 grama düşüreceksiniz.
paketmiş... youtuber arkadaşlardan paket açılım videosu bekliyorum.

gelin çeyiz paketi sanki mübarek. bu zammı alana şu zam yanında hediye minvalinde bir şey çıkacak arkadaşlar, beklentiye girmeyin...
(bkz: zamcık)
(bkz: sikmeseler bari)
tüm vergilerin yarıya indiği,

eyt lilere emeklilik,

3600 ek gösterge,

otoyollar beleş,

akaryakıt vergisi tarım kesimine vergisiz....

vb... olması dileği ile. çok mu pembe baktık?
amazon'dan $6.99 + vergi + ücretsiz kargo ile aldığım titreşimli yüzüğümü takıp bir elimde patlamış mısır diğer elimde kutu kolamla açıklanmasını tv'den canlı izleyeceğim paket.
güncel Önemli Başlıklar