bugün

General Hamilton'un sözleri doğrultusunda doğru olan önermedir.
yanlış olduğuna inandığım önermedir. atalarımız saksı gibi durmadı herhalde?
--spoiler--
bazı din tacirleri tarafından dillendirilen saçma söylenti.
--spoiler--

e bu durumda ingiliz ve anzak askerleri din taciridir. çünkü bunu sadece müslümanlar dillendirmiyor çoğu düşman askerin hatıralarında var.
yanlış düşüncedir.atalarımız,tabi o zamanlar 15,16 lı yaşlardaydılar,ölseler bile en yüksek mertebelerden biri olan şehitlik mertebelerine ulaşacaklarını bildiklerinden canlarını hiçe sayarak hesapta olmayan asla da olması mümkün olmayan bir kahramanlıkla kazanmışlardır o inanılmaz zaferi.yani ateist ulusalcı ateist duygularını tatmin etmek için bu savaşın dini perspektifini yok sayamazsın.o aslanların inandığı allah olmasa biz o savaşı nah kazanırdık.
bir gercek ki canakkale dünya zaferidir.. türk ordusunun imkanlari belli idi peki buna ragmen nasil oldu da canakkale canakkale olarak kaldi?

iNGiLiZ GENERAL JEAN HAMiLTONUN HAMiLTONUN RÜYASI

ingiliz Siperleri

2 Eylül 1915, Dün gece korkunç bir rüya gördüm. Aslında bu bir rüya değil kabustu. imroz'da istihbarata çeilmiştim. Birden kendimi Helles kıyılarında buldum. Boğazımdan demir bir kıskaç gibi sıkan sert bir el, beni suyun dibine doğru batırıyodu! Sular başımı aşmak üzereydi.

Boğulmak üzereydim. Kendime geldiğim zaman ter iindeydim ve titriyordum. Çadırımda yabancı birisinin varlığını hissediyordum. O meşum (uğursuz) şey uzun süre sanki yanımdan ayrılmadı! Şimdiye kadar böyle korkunç bir şey yaşamamıştım. Gelibolu'nun meşum (uğursuz) bir yer olduğu fikri kafamda yer etmeye başladı. Yaşadığım hadisenin etkisnden saatlerce kurtulamadım.
Sanki biz bu topraklara daha gelmeden akıbetimiz kararlaştırılmıştı.

(Gelibolu günlüğü. Jean Hamilton Hürriyet yayınları 1972)
bu konuyu bir profesör "peki o yeşil sarıklılar binlerce vatan evladı şehit olduktan sonra niye geldiler. daha önce gelemez miydiler." şeklinde yorum yaparak tanımlamıştır.
önerme değildir.
bu çağda bu komik ve saçma iddialara inananların varolması üzüntü vericidir.
o yeşil sarıklılar bazılarının rüyalarına girer ancak..

mesele türklerin yanında savaşan almanların ilk defa çanakkale de gaz kullanmasıdır.

gazın etkisi ile kafayı yapan ingilizler böylece halüsnasyon görmüşlerdir.

eksilemeden önce açıp bakın! zaten gelibolu da rehberlik yapanlar da bunu desteklerler.
yesil sariklilar, beyaz cubbeliler fark eder mi? allah'in verdigi güc ile savasildi canakkale'de atalarimizin dualarini geri cevirmeyen allah'in istegi ile türk askeri "canakkale gecilmez" dedi..

pkk'yi bitirmek isi de evliyalarin degil türkiyeli herkesin isi siz canakkale gibi gorunen köyü inkar ederseniz pkk'yi da artik sizin beyniniz bitirsin bir zahmet..

hamilton'un kitabinin cevirisinde bulunuyor.. icinizden birine miras birakti da haberimiz mi yok?
çanakkeleyi mehmetçikler ve milleti kazanmıştır. nokta.
kesinkes doğrudur.

ne var ki söz konusu evliyalar diğer cephelerin alayında grev yapmışlardır ne yazık ki! aralarına komünistler sızmış duyduğuma göre!..
yeşil sarıklı abdestli dedeleri çanakkale dahil tüm cephelerde askerden kaçmış kişilerin iddiasıdır.
93 harbi'nde hava çok soğuk diye gelememiş evliyalar sanırım. tunus'a falan da çok sıcak diye.

ya da mekke elimizden çıkarken. ya da kudüs ingilizler'e kaptırılırken trafik varmış z'ar.
diğer cephelerde greve giden ilahi irade ve himmetin tecellisidir. anladık tabi. anlamaz olur muyuz hiç?
kırmızı çubuklar da varsa izmir / karşıyaka evliyalarındandır. bir de izmir'e şöyle böyle derler.
iMAN GÜCÜ iLE KAZANILDIĞI KESiN. NAMUS UĞRUNA,EZANLAR SUSMASIN DiYE. AYRICA ANZAK P.ÇLERi BiZiM DÜŞMANIMIZDI, KEMALiSTLERiN EVLADI OLABiLiR FAKAT BU MiLLETiN DEĞiL.
Gelibolu'da da yaşanan durumdur yeşil sarıklı evliyalar.
aynı sarıklı dedelerin amerika müslüman hoplatırken nerede olduğu merak konusudur.
yeşil sarıklılar Atatürkçüymüş yani.
osmanlı yıkıldı, süprüntüleri hala şeyhlerin evliyaların peşinde.
Şehitlere, gazilere hakarettir.
itilaf devletleri kol bozuk da demiş midir acaba?
Tüm fetihleri de aynı evliyalar kazanmıştır.
eeeyyyyyyyyyy yeşil sarıklı evliyalar, birinci dünya savaşında osmanlı sadece çanakkale'de mi savaştı? diğer cephelerde niye kazanmadınız?