bugün

ben demiyorum bunu, vurmayın hemen. hürriyet gazetesinin bi haberi. adana valisi bi okulda çanakkale savaşlarını sormuş, veledin biri de 'kars-erzurum arasında bi yerde oldu' cevabını vermiş. söz konusu öğrenci lise 3'deymiş edendim. okul müdürü 'çocukları heyecanlandırdınız' diye savunma yapmış. daha garip cevaplar da var. buyrun linke:
http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=68469

belki de çocuklar hababamvari bi geyik ortamı oluşturmak istemiştir. ya da durum harbiden çok vahim.
gençlerin artık eski püskü safsataları zihinlerinden silip yeni trendlere yöneldiğinin göstergesidir. tarih sadece toz yığınıdır oysa onlar sahne tozu yutmak istemektedir. kızlar gülben, seda, çağla, asena'dır artık erkekler murat boz, tarkan, ceza, bill olmuştur. çanakkale onlar için okullarının yaptığı gezilerde içki içmek, ya da sevgilisyle otel odasında düzüşmek için bir araçtır sadece. boşverin çanakkale yi siz...
bir tür terliksi hayvan söylemi.

Zaten globalleşen dünyada halkların kardeşliği falan di mi? Kim takar türk tarihini.

ayrıca bir hayvanı terliğe benzeten zihniyeti de buradan kınıyorum. *
öğretim kurumumuzun ne kadar kötü olduğunu gösteren örneklerden bir tanesidir belki ama burada öğrencinin hiç mi hatası yok. lise 3'e gelmiş hayvan gibi olmuş insan evladı çanakkale savaşının nerde meydana geldiğini bilmeyen cahil cüheyla insanlar neden okula devam ederler,gayeleri nedir? hayır bu çocuk hiç mi televizyon seyretmez hersene 18 martta çanakkale savaşından övgüyle bahsedilir. ondan sonra ülkemiz neden bu durumda diye dövünürüz gerçekten müstahaktır bize.
bu cevabı veren kişinin çanakkale'nin bir ilimiz olduğunu, hadi onu da geçtim bir yerleşim birimi olduğunu dahi bilemeyecek durumda olması lazım gelir.

eh çanakkale'yi dahi bilmeyen bir "yavrumuzun" "öss sınavı"nda sıfır çekmesinin de anormal karşılanmaması gerekir.

hadi bunları da geçtim haberde vali şaşırtmaca soru sorduğunu ve bu nadide cevabın da öğrencilerin arasında tartışması sonucunda çıktığını söylemiş.

yani tüm sınıfın durumu vahim!
10 kasımdı sanırım staj yaptığım okuldaki iki öğrenciden "lan bugün ne var hertaraf yine bayraklarla bezenmiş" cümlesini duyduktan sonra gülüp geçeceğim cümle. eğitimin başındaki çoraplı bakan, very special kişilik eğitimin dışıyla değil içiyle uğraşsa ne güzel olurdu ama onların tek derdi görüntüsü hoş, içi boş adamlar yetiştirmek.
ülkede sadece eğitim sisteminin değil öğretim sisteminin de çöktüğünün resmidir.
not: ( eğitimle öğretim aynı şey demeyin sakın, sakın ha! ).
+ lan hüsnü çanakkale savaşı nerde oldu sorusunun cevabı neydi lan? ben kars erzurum arasında oldu diye yazdım.
- olur mu lan salak, o savaş türkiye'de olmadı ki mal.
+ hadi yaa? tüh mına goyim.
- siktiret olm, şu figen var ya bitiyom şerefsizim bu karıya, ohh bacaklara bak.
+ aga gidiyoz mu bu hafta maça? fener koycak oğlum boru gibi hehehe.
- ulan sınavda fener tarihini sorsalar ya mına goyim, her sınavdan 100 çekerdim anam avradım ossun.
+ oohh yeaaaa.
heyecandan sarikamis ile karistirip, allahuekber daglarini isaret etmis olamaz mi talebe? cok mu guluncunuze gitti ! hepimiz ogrenci olduk. heyecanlandik. bi sefer, ben bile cografya dersinde heyecanlanmistim. bering bogazini yaklasik o bolgelerde aramistim. ha el kadar bebeye, her yeri biliyor diye en kazik yer mi sorulur. sorulmaz elbet. ama o ayri.

hem " erzurum - kars arasi " yaniti da hic bos bir yanita benzemiyor hani. ayar gibi yanit vallahi.

+ canakkale savasi nerde oldu?
- erzurum kars arasi bi yerde.
''ee ne var bunda, birçok kelli felli adam kurtuluş savaşı da fenerbahçe klübünün bahçesinde olmuştur diyor'' dedirten önerme.

edit : 10 kasım 1938'den beri milli eğitim teokratikleştirilme sürecindedir. bilim kimin neyine!