bugün

nah ulaşır o sayıya 2050 yılında bile olmaz o sayı.
yandasa yeni peskes. yol yapti, kopru yapti diyorlar ya aslinda yagma yapti bu siyasal islamci ihvancilar...
yanlış bilmiyorsam aylık olarak vaad edilen geçiş garantisidir. geçen sene gestaş feribotlarıyla bayram döneminde yapılan geçiş sayısı 18 bindir düşünün artık.
yapılması gereken bir yatırım var ve finansal olarak devletin karşılayacak gücü yok. bir nevi taksit taksit ödemek olan geçiş- kullanım garantili ve sonrasında devlete devri sisitemi olanı seçmiş.
hükumet yap-işlet-devret ile yaptığı yatırımları doğru düzgün açıklıyamıyor. muhaliflerde bunu iyi kullanıyor.
bu konuda dünya gazetesinde tarafsız bir makale okudum. adam gayet güzel açıklamış. başkada bir sürü bu konuda yazı bulabilirsiniz. ingilizceniz varsa bu modelin parası olan için bile daha mantıklı olduğunu anlatan bir sürü açıklama var.
boş boş konuşanlara, çanakkale köprüsü bugün ihtiyaç mı? cevap hayır. peki nedir? olsa iyi olur, yani ihtiyaç değil. peki ihtiyaç olmayan şeyler yapılamaz mı? tabi ki yapılır ama sen ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra yaparsın.
yani kısaca her yeşili boyadınmıda fıstık yeşili isterim diyorsun be amq.
Ulan yeter, yandaşlara ülkeyi sata sata anasını ağlattiniz memleketin. Rant çetesi oldular amına koyim.

Avradını sikiyim 14 avro'ya geçiş mi olur. 120 lira para ediyor bir geçiş. Halk geçmezse devlet sike sike verecek nasıl olsa.

Biz, bu sülükler iyice zengin olsun diye vergi veriyoruz. Başka bi şey için değil, AKP'li götler ülkenin kanını emsin diye. Sikerim böyle ülkeyi AMK yeter.
"dövizle mi maaş alıyorsunuz" diyen damat dememiş mi biz bu anlaşmayı neden dövizle yapıyoruz diye.
çok şaşırdım şu anda.
1- yandaşlara fahiş fiyatla ihaleyi veriyorlar.
2- yandaşların projeyi yapmaları için gerekli parayı da kamu bankalarından kredi olarak veriyorlar.
3- bir de garanti geçiş veriyorlar.

Bu şöyle bir şey. Birisi sizi bir işe sokmak istiyor.
Al diyor sermayen benden. Şu kadar para kazanacaksın her gün diyor. Kazanamazsan da eksik kalanı cebine ben koyacağım diyor.

Babası oğluna yapmaz bu güzelliği amk.
Neyse ki Çomarlar mutlu.
ama köprü yabdı.
Değil çocuklarımız torunlarımız bile bu parayı ödeyecek.
Ben pek matematik bilmem, kara cahilim ama allahtan hesap makinesi kullanabiliyorum hadi kullanalım;

Günlük araç garantisi : 45.000 araç
Aylık : 1.250.000 araç
1 yılda : 16.200.000 araç
16 yılda * : 259.200.000 araç
araç başına 15€ : 3.888.000.000€
bu gün € kuru 9₺ : 34.992.000.000 > 16 yılın sonunda ödenecek toplam bedel. tam 34 milyar 992 milyon türk lirası ( eski parayla 34.992.000.000.000.000 > 34 katrilyon 992 trilyon lira...)
köprünn maliyeti : 7.144.050.993,51₺
aradaki fark : 27.847.949.006,49₺...

vatana millete, canikosuna hayırlı olsun... 27 milyar 847 milyon 949 bin 6 lira 49 kuruşun içinde yer alan, alın terimle kazandığım her kuruş, haram zıkkım olsun...
Kısaca miüteahitler, milleti soyuyorlar.
-Soru : Olacak iş mi?
-cevap: ?!Yok...
-yol yabdı amma üstümüze yapdı. Herkes bizim üstümüzden geçiyor.
güncel Önemli Başlıklar