bugün

Çok sevdiğim bir grup. Hiç sıkılmadım kendilerinden. Özellikle "halim öyle" ve "hara" şarkılarının müptelasıyım.
Bu tarz grupları seviyorum. Bir benzeri de tabiki flört grubu.

Halim öyle şarkısından bir kısım:

"Sorarlar ne iyi ne kötü değilim
Kendim sorar kendime cevap veririm
Ederim fayda etmez ki şu yeminim
Cehennemin dibine kadar seninim
Bıktım artık yenile yenile sevgilim."
https://www.youtube.com/watch?v=QGodFkXf1lM

şimdi baktım da bu şarkı bana nostalji, severim. çamur da canavar gibi grup bilindiği üzere. fakat klip çok dandik olmuş. üzücü.
Çağatay ve murat isimli arkadaşlarımızın kurduğu ve bozduğu gruptur. Çağatay’ın çağlaması vardır da murat’ın murlaması yoktur.
bir avuç toprak ve biraz da su.
Yıl 2019 hara şarkısını hala dinliyoruz.2029da görüşmek üzere.
Bu adamların şarkıları kesinlikle demleniyor. 8-10 senedir ara sıra açıyorum sanki daha da lezzetleniyor. Tekrar toplanma kararı aldıktan sonra heyecanla beklediğimiz albüm 1 ay önce çıktı ama daha demlenmeye ihtiyacı var. ilk albüm çıkmadan önce provaları birebir dinleme imkanım olmuştu ama kafamda bir türlü oturtamamıştım, kaç sene geçti hala oturtamıyorum ama murat ak ı duydugumda da illa bir bira açmadan duramıyorum. Oğlum ne grupsunuz lan, iyi ki toplandandınız tekrardan. Bir daha ayrılmamak üzere..

2. albüm için:

(bkz: bünye meselesi)
görsel
Paralı züppelere inat varoşta var olma hikayesiyle ergenliğimi özel hissettiren gruptu.
Çok sevdiğim grup istanbulda sahneye çıkıyorlar hala bir albüm yapacaklardı bekliyoruz hala, bu grup nasıl patlamadı aklım almıyor. Hara , yara , sergüzeşt , halim öyle , bu aşkın ızdırabını, ayrılamıyoruz meliha yla süper parçalardır.
acaba şu an nerede ne yapıyorlar diye düşündüğüm grup. hara parçasını canlı dinlemek için bir çok şeyi göze alabilirdim.
10 yıl aradan sonra ayrılamıyoruz meliha'yla'nın tekar yorumlanmışı ve ömrüm ile geri dönen güzide grubumuz. Demek ki neymiş, seneler geçiyormuş fakat Meliha geçmiyormuş. Çok da güzel geçmemiş bir yandan.
müzik piyasasında değeri bilinmeyen degerlerdendir bu grup.
8 yıl aradan sonra tekrar müziğe başlayarak kaliteli müzik nedir gösterecek olan gruptur.
Hara, sergüzeşt, yara gibi şarkıları olan bir müzik grubuydu.
çamur'un kıymeti bilinmedi murat ak'ın da halen bilinmiyor.
hiç ayrılmayın meliha'yla.
Böylesi bi grubu yeni keşfetmiş olmak da benim ayıbım oluyor maalesef. Sergüzeşt şarkısı tek kelimeyle efsane. Kaybolmasın böyle gruplar abi Rica ediyorum.
Toprağın suya karışmış hali.
arada kalmış kaybolmuş her zaman ki gibi hak ettiği ilgiyi görmemiş murat ak ın vokali olduğu güzel gruptu.
https://www.youtube.com/watch?v=1K3DtRbsyRg
Müslümanların geldiği yerdir.
Çamurdan yaratılmıştır hepsi.
Toprakla suyun karışımıdır.
Toprağın suyla karıştığında dönüştüğü durumdur.
Her ne kadar paylaşmaya kıyamasam da hakettiği yerde olmayan müzik grubudur, sanıyorum ki yeniden birleştiler. kesinlikle çok iyi yerlerde olmalılardır. Şu sıralar Sergüzeşt isimli şarkısına aşık olmuşluğum vardır. Yani bi şarkı bu kadar mı iyi olur be dedirtir. Dinleyiniz.
bir kaç haftadır "yok" isimli parçaları beynimi işgal ediyor resmen, çok iyiler. keşke dağılmadan daha fazla eser verselerdi.
''çok istedim olsun diye, sensiz olmadı''
derinden etkileyen, içinize işleyen parçalara sahip. sizi alıır, götürür...
güncel Önemli Başlıklar