bugün

çamaşırları hangi sırayla astığınızın da önemi olan eylemdir. gömlekler ayrı bir tarafa pantolonlar ayrı bir tarafa falan. çamaşır asmıyoruz da mağaza vitrini düzüyoruz.
en temiz ev işlerinden biridir. mis gibi kokar.
karşılıklı binalara asılmış ipleri ve üzerine asılan çamaşırları görülünce hayranlık uyandırır.
bahçeye çamaşır asmayı çağ dışı bulan ev arkadaşımın evde olmamasını fırsat bilip, bu kez evde asacağa asmak yerine; site bahçesindeki tellere sererek gerçekleştirilecek eylem.
dünyanın en ağır işi. dünden beri makinadaki çamaşırları asmak için kendimi motive etmeye çalışıyorum. asamayacağım galiba.
çamaşırlık açılır.

çamaşırlar kucaklanır.

çamaşırlar üzerine serpiştirilir.

afiyet olsun.
Bir bulaşık yıkamak bir de bu beni inanılmaz rahatlatıyor. Kirli bir şey kalmıyor her şey tertemiz oluyor diye düşündüğüm için sanırım.
Keyifli bir eylemdir. Temizlik kokar. Evet.
kurutma makinası nedir bilmeyenlerin yaptığı eylem ya da biliyorlar ama alamıyorlar.
Hergun en az bir kere yaptığım aktivite. Ustelik kışın önce az dışarı asip havalandırıp sonra ev de kurutuyorum. Ev de yapilan basit işlerdendir. Evet fakiriz kurutma makinemiz yok.
Ay nefret ya! Sırf üşendiğim için makineyi ikinciye döndürme sebebim.
astınız, zehirlediniz, yedirmeyiz.
ve üstteki komşunun su damlatan vs çamaşırlarından korumak. allah kimseyi görgüsüzlerle ve düşüncesizlerle komşu yapmasın
Çamaşır kurutma makinesi olmayan fakir aktivitesi.
ıslak çamaşır asmayı seviyorum, kuru çamaşır toplamayı sevmiyorum.
Gözümü karartıp kendimide asarım diye asmiyorum.
Mis gibi koktuğu için ben seviyorum.
Ben seviyorum çamaşır asmayi. Hergun yikarim. Belki gunde iki kere. Karanlikta çamaşır asarken az kafa dinliyorum , sessizlik oluyor. Guzel yani. Asmayi seviyorum fakat toplayip katlamayi sevmiyorum.
Toplamaktan daha kolay olan eylemdir.

En azından asarken üşenilmez, lakin iş toplamaya gelince hep ertelenir.

1 haftadır çamaşırlar balkonda dalgalanıp duruyor amk.

Neyse az sonra toplarım.
Ütü ile birlikte dünyanın en sinir bozucu ev işlerinden biri.