bugün

özellikle tatil arifesinde çöker insanın üstüne.
üşengeçlik gibi bir şey. ama bence psikolojik bir rahatsızlık.
istemiyorum kardeşim çalışmak ben evimde, yatağın içinden çıkmayarak mutluyum sana ne oluyor?
dertliyim sözlük herkes bana iş bulma telaşına düşmüş tam 2 senedir. istemiyorum rahat bırakın beni ben yatağım, yastığım ve yorganımla iyiyim.
bahardandır, geçer.
tembel insan düşüncesi.
en doğal insan isteği. sabahın köründe kalk, akşamın bir vakti eve gel, hiçbir şey yapmaya gücün kalmasın. ne için? kapitalist dünyada yaşamını sağlayacak olan parayı kazanmak için. şimdilik atmosferdeki oksijenle camiden akan su bedava, onun haricinde her şeyin bir bedeli var.
aksi hiçbir zaman gerçekleşmemiş olandır.
Bıraksan kış uykusuna yatacak adamın istediğidir. Ne pis bir atmosferi var şu kışın.
vakti para ile ikame etme düşüncesinin insanı getireceği sondan bir önceki dırum.
insanoğlunun psikolojisinin ne kadar önemli olduğunu gösteren durum. şu yaşıma kadar öyle çok iş değiştirmedim. hepsinde uzun süre çalıştım üstelik çok da tatile çıkan biri değilimdir.

ama artık maaş iş ne olursa olsun yok olmuyor yapamıyorum. çalışmak gelmiyor. iş değiştiriyorum yine yok.
Bir nevi tembellik belirtisidir, psikolojik sorundur.
Istemiyorum. Uç kurusa 12 saat boyunca köle olmak istemiyorum. Nefret eder oldum bu ülkedeki bu düzenden. Eger ki saglam bi bölümde okumuyor olsam, derin buhranlara girecek olurdum: sirf bu ulkedeki sikici düzene malzeme olacagimi dusunerek.
Toplanıp parti kursak hükümet kurarız amk. Darbe yaparız lan.

Ciddi ciddi şu koşullar yüzünden çalışmayı istemeyen gençleri toplayıp vekil avlamayı düşünmedim değil zaman zaman. Biz götümüzü yırtıyoruz, adamlar ömrümüzde görmediğimiz parayı yılda kazanıyor. Fak.
ınsan haklarindan yoksun oldugumuz icindir. bugun bi yere calismaya girseniz en iyi ihtimalle toplu tasimayla balik istifi gibi gidersiniz gidene kadar prezentabl kimliginizden eserde kalmaz tabi apaci bir semtte kirolarin arasinda nasil prezentabl olabilirsini ki zaten. en iyi ihtimal toplu tasima diyorum en kotu ihtimal elektrikli bisiklet cunku hergun 10 tl yol parasi verirsen oglen yemegi yiyemezsin. ısyerindeki asaglanma azarlanma ve parani alamama gibi durumlardan bahsetmiyorum bile.
Bende de var. Keşke aylık 2 bin lira maas bağlayıp emekli etseler.
ofiste masamda oturup boş boş etrafa bakarak sözlükte koşturmama sebep olan durum.

bir kaç gündür anlamsız şekilde böyleyim, motivasyonum acayip düştü. iş yerinde benim alanım ile alakalı oluşan olumsuz gidişat bunun en büyük sebebi ama her şeye rağmen çalışma isteğimin yakın zamanda geri gelmesini bekliyorum.