bugün

istiklal caddesinde mc donalds'tan yukarı dönünce ikinci solda bulunan bar. genel olarak yetmişler türk pop şarkıları çalıyorlar. sezen aksu, ajda pekkan, erkin koray, erol evgin sıkça çaldıkları isimler. ancak müzik çok yüksek sesli. kırk santim ilerinizdekinin ne dediğini duymanız imkansız. sipariş verirken garsonla sarmaş dolaş oluyorsunuz. bu kadar sade müzikleri bu kadar yüksek sesli çalmak nedendir anlamak zor doğrusu.

bunun dışında genel olarak salaş ve ucuz bir mekan. 50lik bira dört lira elli kuruş. duble rakı beş lira...
"cafe pi çıkmazı değil onun bir üst sokağı, böyle sırtını köşedeki bakkala dayayıp kafanı 45 derece kaldırınca kırmızı "çalinti" yazısını görüyorsun dar bir merdivenden çıkarken bir cem karaca leman sam ilhan irem duyarsan işte orası orasıdır" diye tarif edilen mc donalt's sokağından da bu tarife uyulabilecek olan 45 lik mekan.
en son dün gittiğimde , çalan müziklerin aksine içeride uzun saçlı , üzerinde iron maiden tshirt'ü olan bir genç servis yapmaktaydı. insan görünce çok bekliyor iron maiden ya da bir dream theater felan çalsın diye ama o an bir orhan gencebay , müzeyyen senar ya da emel sayın giriyor ki siz direkt potansiyel içici moduna bağlanıyorsunuz.
barı bir bütün olarak yerinden ayırmayı ve taşımayı başarmış hırsızların icraatıdır.

(bkz: minareyi çalan kılıfını hazırlar)
bar müdavimlerinin iyi tanıdığı barmen izzetin artık orada çalışmadığı bar.
supersonık mekan, sımdı karsısına calıntı pub da acıldı... eskı calıntı da eskı 45 lıkler calmaya devam edıyor, karsısında kı yenı calıntı da daha bır eller havaya havası var... sımdı "eskı calıntı mı yoksa yenı calıntı mı?" deseler kesınlıkle eskı calıntı derım...

bır keresınde sozlukten tanıdıgım ıkı kısı ıle bulusmutum orda, zaten baska kımseyı tanımıyorum bu sozlukte o ıkısınden baska, ıcmıstık epey sonra onmlar gıtmıslerdı, hesabı da bana gecırmıslerdı terbıyesızler... neyse efendım o gece bı kafayı bulmusum, garsonlar bı dovmusler benı... yıllar onceydı genctık tabı... bu aksam dıcey yusuf dıye supersonık bırı varmıs gıdecegız ve gorecegız bakalım nasılmıs... beklerız efendım herkesı..
kah efkarlanip kadehlerinizi yudumlayip içleneceginiz, kah keyfe gelip muhtesem tequila lari fondipleyebileceginiz oldukça içten ve güleryüzlü personelleriyle size yabancilik çektirmeyecek mekandir. 45 plak cizirtilarini kulaklarinizin pasinani alacak ve bir sonraki gelis için planlarini tazeleyeceginizden süpheniz olmasin.