bugün

göt korkusuna müslüman gibi davranandır...
çakma müslüman diye tabir edilen kişilerin müslümanların adını kirletmek üzere, bazı kesimlerin ağzına çok güzel düşmelerini sağlayan kişilerdir. arsızca eleştiren kişilerden daha acınası insandır.
ramazan ayinda burunulen haldir.
başta recep tayyip erdoğan olmak üzere akp iktidarına koşulsuz şartsız destek veren; akp nin islami değerleri bile tahrip eden politikalarına, düşüncelerine muhalefet etmeyen çakma müslümanlardır.

çakma müslümanlar kendilerini herhalde en çok 1 mart tezkeresi ile belli etmişlerdir.
halkı müslüman bir ülke olan ırak'a gerçekleştirilen amerikan saldırısının asistanı olmak için varını yoğunu ortaya koyan recep tayyip erdoğan'ın hala sonuna kadar arkasındadırlar.
1 mart tezkeresinin geçmiş olması durumunda bugün ırak'ta namusuna leke sürülen kadınların, katledilen insanların, havaya uçurulan camilerin günahına ortak olunacağı umurlarında bile değildir.
zira recep tayyip erdoğan'ın her söylemi onlar için kutsal bir metin niteliğindedir.

kendisini dindar olarak tanımlayıp kendilerine muhalif kim olursa olsun din düşmanı olarak tanımlayan bu çakma müslümanların ne derece omurga sahibi(!) oldukları rasmussen'in nato genel sekreteri olma sürecinde bir kez daha ortaya çıkmıştır.
yüce dinimizin peygamberi hz.muhammed'i aşağılayan karikatürleri "özgürlük" olarak tanımlayan fogh rasmussen'in nato genel sekreterliği akp iktidarının oluruyla sağlanmıştır.
ancak bu konuda yine bu çakma müslümanlardan ses yükselmemiştir. islam'ın peygamberine hakaret eden bir şerefsiz nato genel sekreterliğine getirilirken sessiz kalan bu gürun, yurtiçinde akp iktidarına muhalif olan insanları partisine, siyasi görüşüne, inancına bakmaksızın dinsiz olarak nitelemeye devam etmişlerdir. dinsiz kelimesini unutmayalım. birazdan buna döneceğiz.

ve misyonerlik... birilerine hakaret etme amacı taşırken onların dindar olup olmaması ya da inançlı olup olmaması üzerinden hareket eden bu kitle; kısacası "dinsizi" bir hakaret olarak kullanan bu kitle misyonerliğin akp iktidarı döneminde serbest kılınmasını "insanların inançlarını yayabilme özgürlüğü vardır", " demokrasi" diyerek masum göstermeye çalışmışlardır.
inançsız insanların inançsızlığını hakaret olarak kullananların demokrasiden bahsetmesini bir kenara bırakıyorum. bu konuda söylenecek pek bir şey yok.
küfretmeyin lan onun bunun çocukları demek gibi bir şey olmalı bu.
peki ya çakma müslümanların kendini çok dindar gösterme merakı ile misyonerliğin serbest bırakılmasını meşru kılma gayretlerini bir arada yürütmesine ne demeli?
misyonerliğin dinden çok bir siyasi proje amacı olduğunu bir kenara bırakıyorum. avrupa ülkelerinin sömürgecilik faaliyetlerinde misyonerlik çalışmalarından nasıl faydalandığını bir kenara bırakıyorum ve şunu soruyorum:
allah, kitap, hz.muhammed'i ağzından düşürmeyen bir zat, nasıl olur da bir müslümanın hristiyan yapılma çabalarını böyle normal karşılayabilir?
her müslümanın görevi iken allah inancını, son hak dinini yaymak misyonerlik hangi savunma ile masum gösterilebilir?

bununla da bitmiyor çakma müslümanlarımzın yaptıkları. kendilerinin düştüğü dipsiz çelişki kuyuları bitmek bilmiyor.
haklı bir insani tepki göstererek gazze'de katledilen insanlar için israil'e tepki gösteren akp iktidarı ( ki bu tepkinin iç siyasette bir rant elde etme amacı olduğunu düşünüyorum. böyle olsa da sonuç olarak haklı görüyorum ) mayınlı arazilerin temizlenmesi işini israil firmalarına verdiğinde nedense bu müslümanların gıkı dahi çıkmıyor.
ya da hocalı'da katledilen azerbaycan türkleri için bir kınama mesajı dahi yayınlamayan akp iktidarına en ufak bir tepki bile göstermiyor.
aynı şekilde hocalı katliamının yaşanığı gün trt'de türk-ermeni ilişkileri konulu bir programın yayınlanması bunları hiç ama hiç rahatsız etmiyor.
iki devlet tek millet düşüncesini taşımıyor olabilirler. kabul etmesem de bunu onlar açısından anlayabilirim.
fakat azerbaycan türkleri en azından aynı dine mensup olduğumuz için saygı duyulmayı haketmiyor mu? hatırlanmayı haketmiyor mu?
derdiniz şii olmaları mı? derdiniz şii olmaları ise müslüman bir şii gözünüzde ortodoks bir ermeni'den daha mı değersiz?
bunlar cevap bekleyen ve cevabının verilemeyeceğine inandığım sorulardır.

insanlara inançsız, dinsiz, din düşmanı yakıştırması yapanlar önce kendileri ile hesaplaşmak zorundadırlar.

ekleme: mesele eksilenmek değil canınız sağolsun da ne çabuk okudunuz da eksilediniz?
ben de bu hızlı okuma kurslarına gidenler kimler diyordum.
adam gibi cevap veremeyip bakınız verenlere beni haklı çıkardıklarından dolayı teşekkür ederim.
5 vakit namazı kılmayan,
ramazan orucunu tutmayan,
her sene malının en az 40 da 1 ini zekat olarak vermeyen,
sık sık kelime-i şehadet getirmeyen,
hacca gitmeyen,

ve hala da müslüman olduğunu iddia eden kişilerdir.

hazreti ademin ilk peygamber ve hazreti isa nın da islam peygamberi olduğuna inanmayanlar da çakma müslümanlardır.

allah'ın kanunları yerine bir takım insanların kurallarını kanun diye uygulattırma isteğinde olanlar da çakma müslümanlardır.

kesin emirler olan tesettüre, sakala veya haremlik selamlığa dil uzatanlar da çakma müslümanlardır.
özeti budur.
özeti one minute vakası sonrası mayınlı arazilerin temizlenme işleminin israil firmalarına devredilmesi, misyonerliğin serbest bırakılması, müslüman halklara amerikan tecavüzü ve katliamının açılması çabaları olantespittir.
afganistan, ırak ve şimdi de libya gibi müslüman ülkelerin "demokratikleştirilme"sine doğrudan veya dolaylı destek verirler.

iki filistin bayrağı sallamakla cihat yapıklarını sanırlar. "müslümanlar kardeştir" derler ama doğu türkistanlı müslümanlara destek vermezler. buna karşılık pkk içinde müslüman olabileceği ihtimaliyle onlara temkinli ve hoşgörülü yaklaşırlar.

ne diyeyim, allah akıl fikir versin. rahmetli erbakanın dediği gibi "patates dini"ndendir aslında bunlar. en önemli liderleri iyi ağlama taklidi yapar.

(bkz: amerikancı müslümanlık)
kişinin ne derece müslüman olduğunu yalnızca allah bilir ve değerlendirir. kimse kimsenin kalbinin bilemez ve aynı zamanda gereksiz iftiralardan kaçınmak lazım günahtır.
isimleri, herhangi bir insan tarafından bilinemeyecek olanlardır.

bir müslüman için en büyük saçmalık ve tehlikedir belki de başkalarının inançlarını yargılamak ve kendi kafalarında "kesin" bir hükme varmak.

şahsen piyasadaki kendilerini "en müslüman" görenleri, samimi bulmuyor ve fakat kendileri hakkında katiyen "bunlar da müslüman mı arkadaş?" diyemiyorum. ki bana, hiç bir artısı olmamakla beraber eksi getirme potansiyeline sahip bu yargıya allah, vardırmasın diyorum kendi payıma...
yazıda bahsedilen "müslümanlar" din olgusunun altına saklanıp halkı kandırmaktadır. doğru bir tespittir. alkışlanacak bir yazıdır. keşke bu "müslümanlara" oy veren halkımızda bu "müslümanların" dağıttığı paraya,makineye oylarını satmasa...
peki gerçek müslümanlar kim diye sorası geliyor insanın namaz kılacağına bale yap diyenler mi, yoksa başörtülü kıza örümcek kafalı derken minili kıza modern diyenler mi bu örnekler uzar gider karar size kalmış.
gerçek müslümanların kim olduğu konusunda bu yazısında bir tespitte bulunmayan; namaz kılacağına bale yap diyerek hem insanların inançlarına bir anlamda hakaret eden hem de onun düşündeki kadını temsil ettiğini söylediği cumhuriyetimizin kurucusu büyük kurtarıcı mustafa kemal atatürk'e karşı insanları soğutanlara pek de iyi bakmayan yazar tespitidir.

türkan saylan, üniversiteli kadınlar derneği ya da benzer kişi-topluluklar bir başka yazının konusudur ve bu yazıda bu kişi-kuruluşlar referans gösterilip övülmediğinden bu tespite bu kişi ve kurumlar üzerinden karşı argüman üretmek pek de mantıklı değildir.
başta hem laik olduğunu hemde dindar olduğunu iddia eden kişilerdir. bu kişiler namaz kılmayıp namaz kılan insanlara gerici muamelesi yaparlar, başörtüsü kuranı kerimde açık bir şekilde allahın emri olduğu halde takmayıp başörtülü insanlara zulmederler. aynı zamanda her seçimin baş propagandasıdır. oruç tutmazlar oruç tutanlarla dalga geçerler gereken saygıyı elin hristiyanı bile gösterir ama bu laik dindarlar kasten açık alanda yemek yer su içer. namus kavramı o kadar bayağılaşmıştır ki kimin siki kimin kutusunda belli değildir. çakma olmak işte böyle bir şeydir.
bayramdan bayrama namaza gelip o namazda da hutbeyi bile dinlemeyendir.
ülkedeki müslümanım diye geçinen tabakanın %90ı.
ak-itlerin %80-90'ını oluşturan tanım.
şu videoda ki herff var ya hah işte onlar gibidir. süper bir örnek.

https://www.facebook.com/reel/1617455462328318