bugün

1923 yılından bu yana yapılan türlü türlü çalışmalarla daha laik daha modern bir görünüme dönen türkiye'nin çagdaşlık konusunda tek utanç tablosunun türban olmasıdır.

nasıl olmasınki fransızlar bile burkayı kaldırırken biz daha türbanı bile kaldıramıyoruz, türklerin taktıgı türbanı gören ingiliz turistler ise bizi arap ülkesi sanıyor. avrupada yüzümüzü karartıyor türban, tamam kişilerin hak ve özgürlükleri ama bize de saygı gösterin canım. şu güzel ülkemde çagdaş bir şekilde yaşayamayacak mıyım. hep çevremde başı kapalı, taş devrinden kalma geleneklere sahip insanlar mı olacak. bakın sayın türkan saylan'a çagdaş türk kadını, bazı çevreler onu çekemedi yatagındayken bile davalık etti niye çünkü ülkemizin daha çagdaş daha modern bir hal almasını bir güç engelliyor.

yerde yiyen insanlar, türban burka, haşema takan insanlar bu mu türkiyenin modern ve çagdaş yüzü..
sekülerleşme adı altında hamınların başörtülerine karışanlar utansın.

despotluğun sekülerleşme adı altında meşru kılmaya çalışanlar utansın.
(bkz: konuşuyor abi engelleyemiyoruz)
utanç tablosu değildir, kişisel tercihtir.
(bkz: özgürlüğü yok sayarak modern olduğunu sanmak)
türbanın yasaklanması ne kadar büyük bir utanç ise -utançtır kesinlikle utançtır; söylenecek hiç bir şey yok-, yasağı kaldıralım ayağından ne kadar ilerlersek o kadar iyi motivasyonu da o kadar büyük bir utançtır.

özgürlük ne ona ne buna yontabilecek basit bir idea değil en nihayetinde.

hem sen onu geç de bu türban takanların kaç adedi özgür kararı ile hiç bir baskı, psikolojik etki vs olmadan onu takıyor onu söyle de bir, ondan sonrası zaten o zaman belli olacak.

islamcının özgürlük dediği ayrıcalıktır. sikerler senin özgürlük anlayışını.
yerim senin çağdaşlığını insan haklarında ondan bundan söz edersiniz insanların özgür iradeleriyle giyinmelerine karışırsınız.açılınca g..tü başı açınca laik mi? olnuo.aq cin olamada adam çarpmaya kalkıyosunuz bu kadar batı özentisi olmayın be.entel takılacağız die oranızı buranızı açıyorsunuz çağdaşlıktan bahsediyosunuz.o zaman hayvanlaar senden daha çağdaş daha medeni.bırakın bu birilerinin ağızıyla konuşmayı bize saygı gösterin diyosun o zaman sen nie türbanlılara saygı göstermiyosun senin çağdaşlığın bu mu?millet sana g..tünü açınca bişe diomu öle giyinme böle giyin şeklinde.bu ülke böyle arkadaşım beğenmiyosan s...tir olup gidersin kimse seni zorla tutmuo.
çağdaş türkiyenin utanç tablosu kafana gecsin dersem hem dua da olacak gibi görünen durum. * * herkes işine baksın ya bu ne aman
acaba kurtuluş mücadelesi veren ninelerimiz, yemeyip yediren annelerimizn türbanından utanan kişi nasıl çağdaş olabiliyor? diye sorulasıdır.
türban çıkınca göt de açıldı sanmak diye ultra fantastik bir epic fail yaşayanlar varmış ne güzel. hayır arkadaşım o türban çıkınca kimse hayvan olmuyor giyince de daha insan olmadığı gibi.

sen türban çıkınca, hayvandan farkınız kalmıyor diyebilecek kadar gözü dönmüş bir hayvan olduğun için zaten o türban yasak.
doğrudur. cumhuriyeti kurduğu ile övünen ana muhalefet partisinin cumnhuriyeti çiğneyerek türbanı yasaklatmaya çalışması tam bir utanç tablosudur.
insanların giyim tarzını dikta ederek modern olacağını zanneden kişinin düşüncesidir.
zaten gekreli yasaklar gerekli yerlerde verilmiştir.Bu yasaklar çiğnenemediğine göre kurcalanmaması gerekn bir durumdur.
ne özgürlüğü, ne insan hakları. çoğu zorla kapatılıyor, çevremde de var böyle insanlar, oradan biliyorum. ailelerini çiğneyemiyorlar. bu yaşam tarzına zamanla alışıyorlar. sonrasında da fanatikleşiyorlar. bence, açılamamaktan kaynaklanan bir kompleks yaşıyorlar. ben açılamıyorum, bari o kapansın diye.
yasağı. diye nokta konuması gereken başlıktır.
utanç kaynağı olan türban değil türban yasağıdır. kendi götünden bile korkan bu devrimcilik anlayışınızı daha ne kadar sürdürebileceğinizi zannediyorsunuz. bu millet sizin bu depotluğunuzu sevmedi ve hiçbir zaman da sevmeyecek. kendinizi azınlıklara yamayarak daha ne kadar gündemde kalabileceğinizi de hep beraber göreceğiz.
(bkz: chp nin tarihi sonuna yaklaşması)
çoğu zorla değil kendiş rızasıyla kapattığı halde çoğu zorla kapatıyor diyerek bu sorunu aşacağını düşünen dengesizleri görmemize vesile olmuş başlık.

işin acı tarafı bu gibi mahlukların çağdaşlığın kıyafet seçimi ile değil, üniversitelerinin dünya klasmanında ilk 100'e girmesi ile elde edileceğinin hala öğrenilmesidir.

Ama bunlar daha iyi bilir çağdaşlığı, değil mi? Onların gerici avrupa ve amerika çağdaşlığına ihtiyacı yok. onlar kendi kemalist çağdaşlıklarını üretmişlerdi. Bir an önce yetişin amerika ve avrupa'yı irtica sarmış oralarıda kurtarın;

(bkz: http://uphilldowndale.fil...8/12/nuns-in-the-pool.jpg)

(bkz: http://static.guim.co.uk/...-the-Vatican-City-001.jpg)

Ayrıca ne kadar enteresan benim etrafımda da aile baskısıyla zorla açılanlar var. Peki belkide sen kapanamamak böyle bir kompleks taşıyorsun. ben kapanamıyorum bari herkes açık olsun. isterseniz askeri üniforma ile gezsin herkes tektip olarak daha mantıklı olur.
asıl utanç tablosu okumak isteyen kızları sırf başındaki örtüden dolayı üniversitelere sokmamaktır. bırakın okusunlar, meslek sahibi, para kazanan insanlar olsunlar. bu sayede geziyorlar, harcıyorlar dünya nimetlerinden faydalanıyorlar akıllarına laiklik ve şeriat kavramları gelmiyor bile.
utanç deyince akıllarına din gelenlerin çıkardığı bir yaygaradır. dininden utanıyorsan müslüman olmazsın olur biter.
saçmalık. laiklikten bahseden bir toplumuz ve bu toplumun laik bir üyesi bu başlığı açıyorsa laikliğinden şüphe edilen iktidar gibi o da kendisinden şüphe etmelidir. herkes kafasına istediği şeyi geçirmekte özgürdür kim ne karısır ki? bagnazlık , gericilik insanın kafasındadır örttüğü şeyde değil. örtünüyor diye niye çağdaş olamasın ki? soyundukça çağdaş mı olunurmuş yav?
bunu utanç olarak belirten birinin, öncelikle insanın üzerindeki örtünün çağdaşlığı ne şekilde etkilediğini açıklaması gerekir. çağdaşlığı etkileyen, insanın orasındaki burasındaki örtüler değil,aşırı uçlarda düşünmenin hediyesi olan at gözlükleri, beyinden dile gelen kelimelere takılamayan süzgeç, kendi gibi düşünmeyenleri çekememek gibi şeylerdir. insanların ülkesine neler kattığı türbana bakılarak anlaşılmıyor.*
utanç tablosu değildir. zorunlu da değildir ama. ille de takıcam ve resmi dairelere böyle giricem diyorsanız, travestileri de kpss ye alın, resmi dairelere memur yapın. o da inanç meselesi ya, o bakımdan...
başörtüsünün, modernleşme ile "görünür hale geldiğinin" farkında olmayan kategorik insan söylemi. zira başörtü bu topraklarda yüzyıllardır var, adının türban konması da, hayatın sair yerlerinde görünür olması da modernleşmenin neticesidir.
türban ne kadar utanç tablosuysa kamusal alanda yasak olması da o kadar utanç tablosudur. hem türbana, hem türban yasağına hayır.
''türban'' ile ''yerde yemek yemek'' bunları aynı kefeye koymak.

biz buna ''cehalet'' ve bilmeden konuşma, yazma diyoruz.
siyaset ve modanın müthiş harmanı olarak türban. ne karışırsınız kimin ne giydiğine yok efendim üniversiteye peçeyle giriyormuş ben nereden bileyim sen kimsin o kadar geri zekalıbayan güvenlik görevlin var baksınlar akşama kadar çay içeceğine hayır efendim bunlar bahanedir hadi peçe için bu bahanen var peki türban yada baş örtüsü için ne diyeceksin hayır efendim saçını görmeden tanıyamam mı diyeceksin?
Bunların hepsi suni gündem araçlarıdır insanlar sadece insan olduklarını unutsun yeteri kadar faşizim varken birde türban faşizmi uyduralım götümüzden insanlar iyice bir birine girsin. Evet türbanı yada kişilerin giydiği bikiniyi yargılayan herkes provokatördür.

Kim ne isterse onu giyer sana ne ya örümcek kafalı kendini bilmez sana ne.