bugün

doğru dürüst otellerde ve pansiyonlarda kalmaya parası yetmeyen, cebindeki 3-5 kuruşu ile skindirik campingleri tercih ederek yılan, çıyan, akrep, böcek içerisinde tatil yapmaya çalışan insandır. en çok da aile ile gidildiğinde annelere acıyorum. kadıncağız sabahtan akşama kadar göbekli eşi ile ergen oğlunu memnun etmek için 3 öğün yemek, temizlik yapıyor. bu diğerleri de gününü gün ediyor. yav o tatili yapsan ne, yapmasan ne. evet.
arkadaşlarınızla yaptığınızda gayet eğlenceli olan aktivite.

(bkz: çadır kurarken dikkat edilmesi gerekenler)
daha ucuz olsun diye campingde kalmazsa çalıçırpı arkasına tuvalet yapan insansa durumu daha acınasıdır.
Farkli bir tatil yapmak isteyen insandir. Sahsen tercih ederim ben.
Not:fakirim ondan tercih ediyorum fikir yoksunlari evet.
çadırı sadece çadır olarak görmeyen, konfor detayına takılmamış, çadır tatilinin ruhunu kavrayabilmiş insandır.

bilmem kaç kişinin yattığı çakma 3-5 yıldızlı otellerde kendini bir hafta süresince açık büfeye ve havuza tıkmaktansa doğanın içinde kafa dinlemektir çadır tatili.
geceleri çadırın içine uzanıp gökyüzündeki milyonlarca yıldızı 3-5 yıldızlı otele tercih etme keyfidir.
ateş başında çay içip çekirge sesleri eşliğinde ruhu dinlendirmektir.
1 hafta beton yığını içinde yüzlerce insanla bir arada olmaktansa dilediği manzarada konaklayabilmek demektir.

bu işi sevmeyen birine göre çadır tatili berbat olabilir. buna saygı duyarım.
ama bu işe ruhuyla bağlı olanlara ithamda bulunup bok atana saygı duymam, ömrü boyunca çadırda yaşamasını dilerim! *
başka yerlerinde diktiği çadırla tüm yazı geçiren insandır.
Sorumluluk sahibi, samimi insandır.
iyi tatillerdir efendim.zevkler ve renklerdir.maddi imkanı olup da yapan çok kişi tanıyorum.
meziyetleri olan insanlardır gibime geliyor. organize olduklarını unutmamak lazım. çünkü orada ihtiyaç duyabileceği herşeyi planlayarak uygulamaya sokmuştur.
üniversite kampüslerinden uzak bir alanda tatil yapması gereken insandır.

zamanında uludağ üniversitesi yaz şenlikleri sırasında kurduğumuz çay standı yüzünden otel-çadır-nöbet takılıyorduk. gözümüzün önündeki çadırı kaşla göz arasında çaldı lan öğrenciler. çocuk yüz lira kazanmaya gitti, çadır ve içindekilerle 500 lira içeri girdi.

haaa, güzel bir yer bulursanız çadır tatili gayet yapılabilir. ama tabii bir karavan değil.