bugün

oğlum cizre'den yıllık 400.000 araçtan fazla geçiyor.
köprü üzerine 3 tane gişe koyup hepsinden 15 euro artı kdv alsalar bile günlük 30-45 bin araç geçemez.

--spoiler--

Toplam 185 bin 610 araç geçişinden 59 bin 599'u Lapseki-Gelibolu, 46 bin 880'i Çanakkale-Kilitbahir, 40 bin 573'ü Çanakkale-Eceabat hattında gerçekleşti. Güney Marmara hattında araç geçişi ise 3 bin 362 araç oldu. Çanakkale'nin tatil bölgeleri Bozcaada ve Gökçeada'ya da tatilci akını vardı. Buna göre, Geyikli-Bozcaada hattında 19 bin 687, Kabatepe-Gökçeada hattında 15 bin 549 araç, adalara ulaşım sağladı. Bozcaada'ya yaya geçişi 86 bin 385, Gökçeada'ya yaya geçişi ise 59 bin 139 oldu. Özellikle Bozcaada'ya araçlı geçişlerde, 2018 yılı ile 2017 yılı arasındaki yüzde 37'lik artış dikkati çekti. Gökçeada'ya olan ziyaretçi sayısı ise geçen yıla göre yüzde 16 arttı.

--spoiler--

geçen seneki kurban bayramı verileri yukarıdaki gibidir.

kabaca, yazın en yoğun geçiş olacağı zamanların bir tanesi yani bayramda 10* günlük süreçte 185 bin araç geçişi olmuş ki bunların içinde bozcaada gökçeada seferleri de dahil.

hesabını siz yapınız.

kaynak: https://www.haberturk.com...cu-tasidi-2119621-ekonomi
Kilitbahir in üstündeki parkta içmek için gidip gelenlerle karşılanacak garantidir.
Araç kuyruğu oluyor olmuyor değil ancak çoğu kişi yine ters yönde kalıyor diye köprüyü geçmeyecek.
Açıkçası bu bir önlem. Yanı köprü için para vermek yerine uç beş sene cebinden para verir ileriki senelerde köprü bu geçişi tamamlar...
Yâni köprü ger zaman böyle kalacak değil.
Aylik mi, yillik mi?

Onemli olan bu. Yilliksa 45 bin arac rahat gecer.
araç geçme garantisi denilen şey direkt soygundur. öyle bişey dünyanın hiçbir yerinde yok. hiç kimse hangi havaalanına kaç uçak ineceği garantisi veremez.

bu soyguna birilerinin dur demesi lazım. bu direkt soygun...bunu böyle seyretcek miyiz?...
Yalan, iftira birisi yıllık 45 bin araba demiş birisi günlük

45 bin araba demiş ne dedikleri bile belli değil evet ayrıca reis yaş tahtaya basmaz vardır bir bildiği.
ne yani

benim yancım kazanmasın mı ?
Öncelikle hayırlı garantiler.

Öyle bir garanti vardır ama garanti edilen sayı yoktur. Akabe yaparsa böyle yapar. Çokomelli köprü geçiş paketi açıklamalılar.
yükleniciye yazık, kıyamam...

adam ülkeyi, ülke insanını düşünmüyor, yüklenici diyor... akrabalık derecesi varsa.
yüklenici firmanın mağdur olmaması
için alınan önlemdir. her şeye siyasal islam
diyen kefere islam senin neyine lan münafık.
(bkz:
evet günlük.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1853479/+)

bu sefer güldürmedi.
yook ebesinin amı ali sami....

günlük mü?

o bölge 45 000 aracı hayatında görmemiştir.
Yalnız arkadaşlar keşke yıllık olsa ama bu günlük geçiş garantisi.
Az araştırın yazdık hep bunları.
(bkz: 1915 çanakkale köprüsü geçiş ücreti/#36057957)

Günlük garanti sayısı bu.
görsel
eleştiri yok. ne ödeyeceğinizi, ne için ödeyeceğinizi bilin diye bilgi bu. yani ben gidip rakı içicem. sen ödeyecen.

edit: lafım (bkz: laz ziya) isimli yazaraydı, kaçmış ...
şarapçı da gelsin...

bir gün kilitbahlir sırtlarında bir yatır var, boğaza hakim. acayip manzarası var oraya gideriz. bir gün barbaros denilen yazlık beldeye gideriz.
alkolik, sen gel la. çok güzel rakı içilecek yerler var.
Yine vatandaşın götüne girecek garantidir.
45 bin garantisi verdilerse muhtemelen maksimum 15 bin geçer.
Çünkü hep en az 3 katı fazla garanti veriyorlar ki; hazineden yandaşlara, oradan da kendilerine pay akıtsınlar. *

(bkz: siyasal islam)
duyduk duymadık demeyin. yapım aşamasındaki çanakkale köprüsü yıllık 30 000 araç geçiş garantisi ile başlamış, yeni revizesi ile 45 000'e çıkmış.

neyse ki cebimizden tek kuruş harcanmadan yapılıyor da, acayip kardayız yine.

iyi de, ramazan ve kurban bayramlarında bile çanakkale'de böyle bir araç yoğunlu yokken, kim vermiş bu garantileri?

arkadaş yine çok büyük ücretler ödenecek, ve yine siz köprüyü kullanamayanlardan alınacak bu para, zira ben izmir'den sonnra doların 6'yı görmesiyle bir de çanakkale'den ev aldım.

yani, yine ben kullanıcam, yine ben ücretin yarısını vereceği, yine sen kalan yarısını tamamlayacaksın akebeli kardeşim. öyle anlaşmış büyüklerimiz.