bugün

zürafa hayvanı ansızın saldırınca yapılması gerekenlerdir. koşmak, kaçmak vb. durumlar söz konusu olabilir.
çömmek en uygunudur ince bacağı var acıtmaz zaten çömün en iyisi.
agaca cikmak haricinde herhangi birsey.
zürafaya "o arkandaki arkadaş kim, ben tanıyor muyum?" diye sorulup dikkati başka yöne çekilerek depar atıp kaçmak da bir alternatif gibi görünüyor.
yirtici hayvan taklidi yapilmalidir.
(bkz: bruce lee nin boyun kırma hareketi) *
"allahım a aslan geliyo" denilebilir.
ölü taklidi yapılmalıdır. hiç unutmam bir keresinde masai mara düzlüklerinde dolaşırken başıma böyle bir şey gelmişti ölü taklidi yaparak kurtulmuştum. *
zürafaya sitem etmektir. "ömrüm boyunca ilk kez zürafa görmüşüm tutmuş sen bana saldırıyorsun" demek uygun olabilir kanımca.
istiklal marşı okumak.
milliyetçi bir zürafa ise marş bitene kadar size dokunmaz. o arada saksıyı çalıştırıp kaçmanın bir yolunu bulmak size kalmış.

(bkz: her şeyi devletten beklemeyin)
boynuna sarılmak. bu fırsattan yararlanıp yüksekten etrafı izlemek.
tam o esnada annanenizin ördüğü kaşkolu zürafaya hediye etmeniz tavsiye olunur. zira zürafa bu kaşkolu boynuna sarana kadar ortamdan uzaklaşmış olmanız aşikardır..
tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın felsefesinin uygulanması yararlı olabilir. neticede hayatta kalma ihtimali düşünülürse bir insana zürafa saldırması da ilerde torun torbaya anlatılacak bir anının doğması demek olabilir.
(bkz: kaya düşebilir)
(bkz: ayı çıkabilir)
(bkz: zürafa saldırablir)
sözlük yazarları hergün mutlaka zürafayla karşılaştığı düşünürsek gerçekten çok önemli bilgiler içeren bir hede olsa gerek.

not: bizim arka bahçede bi zürafa var dalga geçmiyorum.(!)
iki medeni hayvan gibi oturup konusmak en iyisidir.
(bkz: eğilmek)
yüksek bir ye.. yok lan, alçak bir yere çıkmak.
(bkz: yaran başlıklar)
Ağaca çıkılması kesin olarak çare olmayacaktır.
taşaklarına çalışmak; fakat bunu yapmak için merdiven gerekebilir. siz en iyisi topuklayın.*
eskişehirli ahmet abi'yi çağırmak. o icabına bakacaktır. bu arada 10-15 kasa bira bulunsun yanınızda.
''hocam bi dakika ya bi dur bir şey diyecem'' dedikten sonra eğilmesini bekleyim kafayı koyucan hacı. yoksa hiç şansın yok. ya da hayalara çalışıcan bol bol.
(bkz: el ense çekmek)
uyanıp yarım bardak su içmek.
her ne kadar arzulamasanız da penisine asılmak ya da son çare ''emrah koş'' repliğini hatırlatmak olabilir.
güncel Önemli Başlıklar