bugün

yazmış olduğu serenad kitabından etkilendiğim, eski chp milletvekili, yazar.
https://www.youtube.com/watch?v=XJLzSl9PoxI

Ne bir haram yedi ne cana kıydı
Ekmek kadar temiz su gibi aydın
Hiç kimse duymadan hükümler giydi
Yiğidim aslanım burda yatıyor..
Kitaplarının serisine sahip olduğum yazar.Anlatim.tarzi hoşuma gidiyor. Denemek isteyenlere ayrıca amin maalouf tavsiye ederim.
görsel
kardeşimin hikayesi tam bir ters köşeydi. lisedeki eski sevgilim eylül'ün tavsiyesiyle okumuştum.
Yaşlandıkça iticileşiyor.
Neredeyse tüm kitaplarını okuduğum yazar.
görsel
görsel
Atatürkçü sanılan ama aslında atatürk’e 180 derece ters kafada birisi. Malum partilileri ne kadar sevmiyorsam kendisini de o kadar sevmiyorum.
Anne tarafından Safarat Yahudi’si, baba tarafından da Orta Asya’dan gelmiş bir aşirete mensuptur.

Yahudi Haretz gazetesi muhabiri ile yaptığı röportajında kendisinin ağzından “Evet Ermeni soykırımı oldu ama Türkler bunu kabul etmiyor” biçiminde bir ifade yer alır.

Daha sonra kendisi böyle bir söz söylemediğini ifade etmiştir. Bugün de Selahattin Demirtaş'ı övmüştür. Yine bir konusmasında türkler ermeni soykırımını araştırmaktan korkuyor mu minvalinde şeyler söylemiştir. Ama ermenilerin türkler'e ettiği eziyetleri ağzına almaz.
Bahsettiği konuşması.
https://hyetert.org/2002/...li-tbmm-ve-ermeni-karari/

Buna karşın demek isteriz ki bunlardan da bahsetsin.
"Ermeniler yayımladıkları kitaplarda yaptıklarını inkâr etmiyorlar; ‘onları sadece Türk oldukları için’ öldürdük diyorlar". Vahşeti ‘Haçın Hatırı için’ adlı kitapta açıkça anlatıyorlar”.
Yalçın küçük, Emre Kongar ve bu.

Bunların Atatürkçülüğe verdiği zararı Fesli vermemiştir yeminlen.
Atatürkçülükle hiçbir ilgisi olmayan, dini sömürenler kadar solculuğu sömürerek kendine saygınlık kazandırmaya çalışan azılı bir sol sömürücüsü zat.
--spoiler--
Eğil salkım , söğüt eğil
Bu benimki sevda değil
Eğil yağmur , rüzgar eğil
Bu benimki sevda değil
--spoiler--

(bkz: sevda değil)
hoşçakal kardeşim deniz yorumu ile yürek burkar.
Sağın çomarı ile solun çomarı arasında gram fark olmadığını ispat eden zat.

Bakınca buna aydın maydın diyorlar bir de...
Eski chp genel başkanı deniz baylal'a bile "tipik sünni" diyecek kadar müslüman düşmanı.
Deniz baykal a yönelttiği "tipik sunni" lafı sebebiyle nefret suçu işlemiş berbat yazar, vasat müzisyen.
çok değerli ve sevdiğim bir sanatçı. ekrek imamoğlu da sever.
vasat insanların okuduğu vasat bir yazar. benim nezdinde bu adamı okuyan biri kaliteli bir insan olamaz. kitap okumak var okumak var.
"...Denizler ötesine giden kişi yalnızca iklimi değiştirmiş olur, aklını değil..."

(Kardeşimin Hikayesi - Zülfü Livaneli, s.222)
Duruşu, donanımı, entellektüel kişiği, şahane yorumu, şarkıları, şahane kalemiyle, ülkenin sayılı aydın insanlariı arasındadır.
Gönlümün efendisidir.
ilk gençlik yıllarımın, unutulmaz konserler anılarımın sembolüdür.
Ey özgürlük..
Memik oğlan..
Karlı kayın ormanı..
Şeyh bedrettin destanı... Ve daha niceleri...

Hep olsundur, var olsundur!
Kendisi normalde Arap Kökenli Sünni bir aileden gelmektedir ama sol görüşleri nedeniyle Aleviler tarafından benimsenmiştir. Ayrıca kendisini kökeninden dolayı sevmeyen Alevi arkadaşlarımda az değildir.
Bir sürü insana virüs bulaştırmış olma ve doğal olarak ölümüne yol açmış olma iddiası var.

Açıklamaları çelişkili.

Bu tavırları bana can Dündar'ın silahlı saldırıda kendine muhabiri siper etmesini hatırlatıyor.

Hep aynı tipler...
kitapları pahalı.
Hafızamda Bir iki şarkısı ve bir de serenad kitabından ibaret olan sanatçı.
Son ada romanı da merak uyandırdı.